مصرف لسیتین برای کودکان اثرات مثبتی دارد

مصرف لسیتین برای کودکان اثرات مثبتی دارد

لسیتین یک تثبیت کننده و امولسیفایر طبیعی است. لسیتین ماده ای مانند چربی است که با نام فسفولیپیدها شناخته می شود و منبع عالی ویتامین های گروه B کولین و اینوزیتول است. غشای سلولی که باعث می شود مواد مغذی سلول را ترک یا وارد کنند تا حد زیادی از لسیتین تشکیل شده اند. این گیاه در تخم مرغ و سویا یافت می شود و به دلیل خصوصیات صابون مانند در جذب و استفاده از چربی ها و ویتامین های مهم حاوی چربی از طریق امولسیون کردن آنها (شکسته شدن در تکه های ریز) کمک می کند تا در هر سلول از آنها استفاده شود.

مشکلات پردازش شنوایی در کودکان

لسیتین در بهبود عملکرد پردازش شنوایی در کودکان نقش دارد. گزارشهای بسیاری از آسیب شناسان گفتار نشان می دهد که استفاده از لسیتین سویا باعث بهبود شنوایی در کودکانی که از این محصول طبیعی استفاده می کنند. وقتی لسیتین به تنهایی مصرف می شود بسیار مفید است، اما هنگامی که به همراه اسیدهای چرب ضروری (روغن ماهی، روغن بذر کتان، روغن گل پامچال) و ویتامین E مصرف شود، نتایج قابل توجهی ایجاد می کند. به دلیل خاصیت چربی دهنده به بدن کودک کمک می کند روغن های اضافی را هضم کند و از این طریق به درستی از آنها استفاده کند. بسیاری از کودکانی که به عفونت گوش مبتلا شده اند از لسیتین استفاده منظم کنند. در گوش غلظت ویتامین A زیاد است. لسیتین جذب این ویتامین A حیاتی را به طرز چشمگیری افزایش می دهد، بنابراین برای مناطقی در ساختار گوش و مغز که بر عملکرد پردازش شنوایی کارآمد تأثیر می گذارند بسیار شفابخش است. افرادی که روزانه لسیتین مصرف می کنند، بهبود تفکر و هوش دارند. نیمکره چپ مغز مسئولیت حافظه شنوایی است و ما اغلب از آن به عنوان نیمکره فکر یاد می کنیم، می بینیم که چگونه هر ماده ای که پردازش شنوایی را بهبود می بخشد، بر توانایی تفکر مغز نیز تأثیر می گذارد.

مصرف لسیتین برای کودکان اثرات مثبتی دارد

بیش فعالی

لسیتین برای سیستم عصبی بسیار آرام است. همچنین لسیتین را به طور گسترده در برنامه مکمل خود برای کودکانی که دچار بیش فعالی بودند استفاده کرد. غلاف میلین ، پوشش چربی که انتهای عصب را پوشانده است، تا حد زیادی از لسیتین تشکیل شده است. لسیتین برای تغذیه غلافهای چربی که این الیاف عصبی را پوشش می دهند، استفاده می شود. لسیتین در موارد بیش فعالی به عنوان یک گلوله جادویی عمل نمی کند اما می تواند در مدت زمان طولانی در تغذیه بدن آنچه را که برای اجرای صحیح عملکردهای مهم سیستم عصبی لازم است، ایجاد کند.

تعادل و هماهنگی در بدن

استیل کولین یک انتقال دهنده عصبی است که توسط مغز برای تنظیم و کنترل حرکت و فعالیت های حسی استفاده می شود. استفاده از لسیتین باعث کمک به بازسازی و احیای سلول های کاهنده مغز می کند و روندهای تفکر را نیز تجدید می کند. کولین بر همه تکانه های عصبی، از جمله عملکرد حرکت چشم ما در صفحه تأثیر می گذارد. از آنجا که لسیتین پوست غلیظ فیبرهای عصبی را تغذیه می کند، در کاهش حرکات غیر ارادی در سندرم Tourette بسیار مفید است. همچنین در شرایطی که ضعف ماهیچه ای وجود دارد، مفید است. با بهبود روند عصبی، سیگنالهای عصبی تحت تأثیر قرار می گیرند و عضلات ضعیف با قدرت بیشتر پاسخ می دهند.

لسیتین در کارآیی سیستم عصبی، فرآیندهای مغزی، حافظه و عملکرد حرکتی کارایی دارد، بسیاری از ما دوست داریم این ماده غذایی مهم را نه تنها به رژیم غذایی کودکان بلکه به غذای خود اضافه کنیم. لسیتین به راحتی در هر فروشگاه مواد غذایی بهداشتی موجود است و به اشکال مختلفی مانند مایع، کپسول و گرانول موجود است. قدرتمندترین و ساده ترین کاربرد، دانه های لسیتین است زیرا ده کپسول معادل  با یک قاشق غذاخوری گرانول می شود. همچنین دانه ها به راحتی در یک اسموتی میوه، نوشیدنی پروتئین یا هرنوع نوشیدنی دیگر مخلوط می شوند. همچنین می توان آنرا درون یک ماست طعم دار یا غلات ریخت. بسیاری از مادران حتی آن را در نان و پنکیک خانگی خود قرار داده اند. گرانول های لسیتین به صورت فله ای در کیسه های پلاستیکی یا قوطی فروخته می شوند. گرچه گرانولهای فروخته شده در کیسه های پلاستیکی ارزان تر هستند، اما حاوی ماده کمتری از فسفاتیدیل کلولین مهم هستند. مزیت استفاده از لسیتین که در قوطی فروخته می شود این است که شما از تازگی آن اطمینان دارید و مهمتر از همه، کلسیم و منیزیم اضافه شده اند. از آنجا که مصرف زیاد فسفر به تنهایی می تواند باعث از بین رفتن کلسیم ادرار شود، افزودن کلسیم به گرانول های لسیتین در جلوگیری از بروز این پدیده بسیار مفید است.

رایج ترین توصیه برای مقدار لسیتین که برای بدن مفید است، یک قاشق غذاخوری برای کودکان و دو قاشق غذاخوری برای بزرگسالان روزانه است. از آنجا که این یک غذا است، نیازی به نگرانی در مورد مصرف زیاد لسیتین نیست. پس از باز کردن ظرف حتماً لسیتین را در یخچال نگه دارید تا از سفت شدن آن جلوگیری شود. لسیتین هنگام تازه بودن باید بو و طعم شیرین داشته باشد. اگر بوی ترش می دهد، تازه نیست.

با اطمینان به اینکه شما و فرزندانتان می توانید مقدار کافی از انتقال دهنده های عصبی مورد نیاز در همه زمان ها را داشته باشید، می توانید سلامت عاطفی را بهبود بخشیده، قدرت تفکر مغز را بهبود ببخشید، حافظه و هماهنگی حرکتی را بهبود بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.