لسیتین در آدامس های طعم دار

لسیتین در آدامس های طعم دار

لسیتین در آدامس های طعم دار

لسیتین در آدامس های طعم دار:

لسیتین فعال ترین و متنوع ترین سورفکتانت طبیعی است و می تواند ویسکوزیته محصول و کریستالیزاسیون محصول را آزاد، پراکنده، روانکاری و کنترل کند. می تواند به عنوان یک عامل نرم کننده یا مرطوب کننده و آنتی اکسیدان عمل کند. در انواع مختلفی از محصولات غذایی مانند نانها، غذاهای لبنی، شیرینی ها، شکلاتها، کارامل و آدامس استفاده می شود.
ترکیب آدامس به طور معمول حاوی یک قسمت فشرده محلول در آب، یک قسمت پایه جوییدن قابل استنشاقی و نامحلول است. قسمت محلول در آب با یک قسمت از ماده طعم دهنده در طول یک دوره از زمان جویدن تخلیه می شود. قسمت پایه آدامس در طی جویدن حفظ می شود. پایه رزین نامحلول معمولا شامل الاستومر ها، رزین ها، چربی ها و روغن ها، نرم کننده ها و پرکننده های معدنی می باشد.

لسیتین در آدامس های طعم دار

الاستومرها ممکن است شامل پلی ایزووبیلن، ایزووبیلن ایزوپرن کوپلیمر و لاستیک استایرن بوتادین و همچنین لاتکس طبیعی مانند چیکل باشد. رزین ها عبارتند از رزین های پلی وینیل وچربی ها و روغن ها همچنین می توانند شامل روغن های گیاهی خرد شده، هیدروژنه و کره کاکائو نیز موجود باشند. پایه آدامس معمولا شامل یک مولفه پرکننده است.

مولکول پرکننده ممکن است کربنات کلسیم، کربنات منیزیم، تالک، دی کلسیم فسفات یا مانند آن باشد. پرکننده ممکن است بین ۵ تا ۶۰ درصد وزن پایه آدامس تشکیل شود. پایه های آدامس به طور معمول حاوی نرم کننده ها، از جمله گلیسرول مونو استئارات و گلیسرول ترایکتات می باشند.

علاوه بر این، پایه های آدامس همچنین ممکن است شامل مواد اختیاری مانند آنتی اکسیدان ها، رنگ ها و امولسیون ها باشد. قسمت محلول در آب آدامس ممکن است شامل نرم کننده ها، شیرین کننده ها، عوامل طعم دهنده و ترکیبات آن باشد. با این حال، عوامل پرکننده ممکن است شامل مواد پرکننده دیگر، غیر شیرین کننده باشند.

عوامل فشرده معمولا از حدود ۱۰ تا ۹۰ درصد ترکیبات آدامس و بیشتر ترجیحا حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد از ترکیبات را تشکیل می دهند. نرم کننده ها به آدامس جویدن اضافه می شوند تا به حساسیت دهان به دندان ها بهینه شود.

نرم کننده ها، همچنین در این زمینه به عنوان عوامل رسوب شناخته می شوند به طور کلی بین وزن ۰٫۵ تا ۱۵٫۰٪ از آدامس جویدن تشکیل می دهند. رقیق کننده هایی که برای استفاده قرار می گیرند عبارتند از گلیسیرین. علاوه بر این، محلول های شیرین کننده آبی مانند انواع سوربیتول، هیدرولیزات نشاسته ، شربت ذرت و ترکیبات آن می توانند به عنوان نرم کننده ها و عوامل اتصال دهنده در آدامس استفاده شوند.

عوامل طعم دهنده ممکن است شامل روغن های حاصل از گیاهان و میوه ها مانند روغن های مرکبات، اسانس میوه، روغن نخود فرنگی، روغن زیتون، روغن گل میخک باشند.

کاربرد لسیتین به عنوان یک پودر، گرانول یا محلول در روغن یا پراکنده در آب به آدامس طعم دار اضافه می شود. لسیتین می توانند به فرمولاسیون آدامس معمولی نیز به شیوه ای متعارف گنجانده شوند. یک روش اضافه کردن لسیتین به آدامس مخلوط کردن حدود ۲۰ قسمت تا حدود ۷۰ درصد وزن لسیتین با حدود ۳۰ قسمت تا حدود ۸۰ وزن آب است. مخلوط لسیتین آب آشامیدنی باعث تشکیل لسیتین ژلاتینی می شود. پس از آن، لسیتین ژلاتین با یک عامل فشرده شده مخلوط می شود.پ

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش لسیتین.
در صورت نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *