اسید سیتریک مایع

Liquid Citric acid

آیا تا کنون راجب اسید سیتریک مایع چیزی شنیده اید؟

اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف است. این یک ماده نگهدارنده طبیعی است و همچنین برای افزودن طعم اسیدی یا ترش به غذاها و نوشابه ها استفاده می شود.

در بیوشیمی، پایه مزدوج اسید سیتریک، سیترات، به عنوان واسطه ای در چرخه اسید سیتریک مهم است و بنابراین تقریباً در متابولیسم همه موجودات زنده رخ می دهد.

Liquid Citric acid

این پودر کریستالی بی رنگ یا سفید است و عمدتا به عنوان ماده نگهدارنده اسید، طعم دهنده و نگهدارنده در غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود.

همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان، نرم کننده و شوینده استفاده می شود. به طور عمده در غذا، تجارت نوشیدنی به عنوان عامل طعم دهنده، ضد عفونی کننده و همچنین به عنوان یک ماده ضد پخت استفاده می شود.

خرید و فروش اسید سیتریک مایع

پویا ویژن وارد کننده اسید سیتریک مایع است. برای استعلام قیمت اسید سیتریک مایع فقط کافی است با شماره ها ی شرکت تماس حاصل فرمایید و متخصصین بازرگانی پویا ویژن قیمت اسید سیتریک مایع موجود در بازار را به شما اعلام می نمایند.

Liquid Citric acid

اسید سیتریک مایع به صورت بلورهای بی رنگ یا شفاف یا به صورت یک پودر سفید و کریستالی وجود دارد. این ماده فاقد بو است و طعم اسیدی قوی دارد. ساختار بلوری آن ارتورومبیک است. بلورهای مونوهیدرات در هوای خشک یا در دمای ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد آب  تبلور را از دست می دهند. اسید سیتریک مونوهیدرات در دمای ۷۵ درجه نرم می شود و تقریبا در دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد ذوب می شود.

اسید سیتریک مایع یک ماده فاقد رنگ و بو

در صنایع غذایی، سیتریک اسید مایع به عنوان نوشیدنی عامل طعم دهنده ترش استفاده می کند. به طور عمده در انواع نوشیدنی های سرد و برای تولید غذاهایی مانند سودا، آب نبات، بیسکویت، قوطی، مربا، آب میوه و غیره استفاده می شود، همچنین می تواند به عنوان روغن آنتی اکسیدان استفاده شود.

اسید سیتریک مایع در صنعت پزشکی

در صنعت پزشکی، مونوهیدرات اسید سیتریک مایع مواد اولیه بسیاری از داروها مانند اسید سیتریک پیپرازین (لومبروکش)، سیترات آمونیوم فریک (مقوی خون)، سیترات سدیم (داروی انتقال خون) است. علاوه بر این، اسید سیتریک همچنین به عنوان اسید کننده در بسیاری از داروها استفاده می شود. در صنایع شیمیایی، استر اسید سیتریک می تواند به عنوان تنظیم کننده های اسید برای ساخت لایه پلاستیکی بسته بندی مواد غذایی استفاده کند.

از جنبه های دیگر، مانند استفاده در صنایع و شوینده های داخلی به عنوان ماده کمکی برای ساخت مواد شوینده بدون مزاحمت؛ در بتن به عنوان بازدارنده استفاده می شود. همچنین به طور گسترده ای در آبکاری، صنعت چرم، جوهر چاپ، صنعت چاپ آبی و غیره استفاده می شود.

اسید سیتریک مونوهیدارت

اسید سیتریک مونوهیدرات یک اسید تری کربوکسیلیک است که در میوه های مرکبات یافت می شود. اسید سیتریک به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی خود به عنوان ماده کمکی در داروهای دارویی استفاده می شود. پایداری مواد فعال را حفظ می کند و به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می شود.

این ماده همچنین به عنوان یک اسید برای کنترل pH استفاده می شود و با کلات شدن کلسیم در خون به عنوان ضد انعقاد عمل می کند.

مونوهیدرات اسید سیتریک به صورت بلورهای بی رنگ یا به صورت پودر کریستالی سفید و با طعمی کاملاً اسیدی ظاهر می شود. این در هوای خشک موجود است، در آب بسیار محلول است، در اتانول (۹۶٪) آزاد حل می شود.

اسید سیتریک مایع غیر سمی است و واکنش پذیری کمی دارد. اگر در دمای محیط نگهداری شود از نظر شیمیایی پایدار است.

مونوهیدرات اسید سیتریک کاملاً تخریب پذیر است و می توان آن را با زباله یا فاضلاب منظم دفع کرد. اسید سیتریک منوهیدرات دارای یک مولکول آب به عنوان بخشی از فرمول شیمیایی آن است و به صورت پودر سفید وجود دارد.

اسید سیتریک مایع در محصولات آرایشی بهداشتی

اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف است که به طور طبیعی در میوه های مرکبات یافت می شود، به ویژه از میوه های مرکبات مانند لیمو و لیموترش. استفاده های معمول تجاری آن در محصولات آرایشی و دارویی شامل نقش آن به عنوان تنظیم کننده pH و ماده ضخیم کننده پوست در ژل ها و کرم ها است.

از جمله اثرات بالینی اسید سیتریک می توان به بهبود پوست، کمک به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، افزایش استحکام پوست و همچنین لایه بردار پوست اشاره کرد، بنابراین به سلول های جدید کمک می کند تا سطح پوست با سرعت بیشتری افزایش یابد تا پوست صاف باشد.

کاربرد اسید سیتریک مایع

اسید سیتریک مایع یک ماده نگهدارنده طبیعی است و برای افزودن طعم اسیدی یا ترش به غذاها و نوشابه ها استفاده می شود.

این ترکیب در واقع به عنوان ماده نگهدارنده و آنتی اکسیدان عمل می کند. این ماده همچنین به عنوان ماده اسیدی کننده، طعم دهنده و حفظ کننده تازگی در نوشیدنی های میوه ای، آب نبات، کلوچه، بیسکویت، میوه های کنسروی، مربا و ژله استفاده می شود. این ترکیب با داشتن رطوبت از ۷.۵ تا ۹.۰ درصد از سایر اشکال اسید سیتریک متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *