سوربیتول مایع

سوربیتول مایع

سوربیتول مایع

سوربیتول به عنوان یک الکل قندی طبقه بندی می شود، هم نوعی قند طبیعی است که در برخی میوه ها وجود دارد و هم ترکیبی است که برای استفاده به عنوان شیرین کننده در غذاهای دیابتی تولید می شود. ۵۰٪ شیرینی آن قند است و از متبلور شدن جلوگیری کرده و رطوبت را تثبیت می کند. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با سوربیتول مایع آشنا کنیم.

سوربیتول مایع

راجب سوربیتول مایع چه می‌دانید؟

سوربیتول یک الکل قندی است. به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات وجود دارد. بیشتر سوربیتول موجود در غذاها و سایر محصولات از شربت ذرت تهیه می شود.

کالاهای سوربیتول دو سوم قند است و به اندازه آن شیرین نیست. از آنجایی که به میزان کمی جذب بدن می شود و میزان انسولین را به اندازه قند بالا نمی برد، اغلب به عنوان ماده غذایی در غذاها و نوشیدنی های کم کالری استفاده می شود و گزینه مناسبی برای افراد دیابتی است. سوربیتول مایع کاربرد های فراوانی در صنایع غذایی و آشامیدنی و همچنین مراقبت های شخصی دارد.

فواید سوربیتول مایع

از سوربیتول مایع به دلیل توانایی جلوگیری از اتلاف رطوبت، بهبود شفافیت، ضخیم شدن برخی ژل های شفاف و کاهش احساس چربی برخی از لوسیون های پوستی، در برخی از مواد آرایشی و صابونی استفاده می شود. سوربیتول یک شیرین کننده طبیعی است.

ماهیت قطبی دارد. در حالی که روغن ماهیت غیر قطبی دارند. سوربیتول به شکل طبیعی با مواد غیر قطبی مخلوط نمی شود. هنگام استفاده از سوربیتول با محصولات غیر قطبی، برای تهیه سوربیتول قطبی و روغن ها / کره های غیر قطبی برای مخلوط کردن، باید از امولسیفایر استفاده کنید. این نیاز به دانش پیشینه شیمی آرایشی دارد. که باید از قبل اطلاعات کامل داشته باشید.

سوربیتول مایع توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده به عنوان GRAS (به عنوان ماده کاملاً بی خطر) تأیید شده است و برای استفاده توسط اتحادیه اروپا، برای استفاده در کشورهای جهان نیزدتایید شده است.

سوربیتول مایع یک ماده چسبناک بی رنگ و ناخالص است. محلول سوربیتول ۷۰٪ محلول شفافی است که از گلوکز تصفیه شده ساخته می شود. این محصول به عنوان شیرین کننده برای بیماران دیابتی استفاده می شود. شدت شیرینی موجود در سوربیتول کمتر از ساکارز است و توسط برخی از انواع باکتری ها قابل استفاده نیست.

موارد استفاده از سوربیتول مایع

کاربرد سوربیتول در خمیردندان

ممکن است سوربیتول را به عنوان یک ماده شیرین کننده بشناسید، اما توجه کنید که این ماده کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارد. سوربیتول مایع به دلیل توانایی نگه داشتن مایعات، اغلب در محصولات مراقبت شخصی به عنوان ماده مرطوب کننده استفاده می شود. این باعث می شود محصول خشک نشود.

سوربیتول ممکن است به خمیر دندان شما اضافه شود تا نرم، صاف و مرطوب بماند، اما مزیت بالقوه دیگری نیز دارد.

مطالعه منتشر شده در مجله آموزش دندانپزشکی نشان می دهد که سوربیتول غیر پریوژنیک است. این بدان معناست که توسط باکتری های دهانی در دهان متابولیزه نمی شود، و قندها و نشاسته را به اسیدهایی تبدیل می کند که باعث ایجاد حفره و فرسایش مینای دندان می شود.

کاربرد سوربیتول در شامپو

از سوربیتول مایع در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی، در طیف وسیعی از محصولات از جمله لوسیون های بعد از اصلاح، شامپوهای کودک و شامپو های نرم کننده مو استفاده می شود.

کاربرد سوربیتول در پخت

همچنین سوربیتول غالباً به صورت پودر نیز در می آید و به عنوان شیرین کننده یا عامل ایجاد کننده رطوبت در تولید شیرینی جات، کالاهای پخته شده و شکلات، در میان بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود.

عملکرد تثبیت کننده رطوبت باعث می شود که انتخاب خوبی برای محصولاتی باشد که تمایل به خشک شدن یا سفت شدن دارند و به حفظ طراوت در هنگام نگهداری کمک می کند. سوربیتول می تواند درجه حرارت بالا را تحمل کند و به خوبی با سایر مواد غذایی مانند چربی ها و قندها ترکیب می شود.

نتیجه گیری

سوربیتول یک الکل قندی است که به آهستگی در بدن انسان متابولیزه می شود. سوربیول در چندین حالت مختلف موجود است که ما در این مقاله شما را با سوربیتول مایع و کاربرد های مختلف آن آشنا کردیم. شما می توانید برای خرید سوربیتول مایع با واحد خرید و فروش شرکت پویا ویژن تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *