مالتودکسترین فاقد گلوتن است

مالتودکسترین فاقد گلوتن است

مالتودکسترین چیست‌؟

مالتودکسترین، یک مکمل غذایی معمولی، نوعی شکر است که با تجزیه نشاسته تولید می شود.مالتودکسترین هنگامی که تولید می شود، یک پودر سفید خوب است که می تواند از نظر طعم و مزه شیرین باشد. از آنجا که شیرین است، در انواع محصولات غذایی فرآوری شده از جمله سودا و آب نبات استفاده می شود. آیا مالتودکسترین فاقد گلوتن است؟ چرا؟ چگونه؟ در ادامه همراه ما باشید تا به شما توضیخ دهیم.

مالتودکسترین فاقد گلوتن است

مالتودکسترین فاقد گلوتن است

گلوتن پروتئینی است که در گندم، جو، چاودار و تریتیکاله وجود دارد. گلوتن معمولاً در غذاهایی مانند نان، کالاهای پخته شده، کراکر، ماکارونی، غلات یافت می شود. هرچند محصولات بدون گلوتن به طور گسترده ای در دسترس است. مصرف غذاهای حاوی گلوتن باعث واکنش اتوایمیون ( به دسته‌ای از بیماری‌ها گفته می‌شود که بر اثر خودایمنی ایجاد شوند.) که می تواند به روده آسیب برساند. این آسیب می تواند منجر به طیف گسترده ای از علائم شود که می تواند بر روی سلامت تأثیر بگذارد، بنابراین مهم است که درک کنید که چگونه رژیم غذایی بدون گلوتن را استفاده کنید. به نظر می رسد حتی مقادیر اندک (کمتر از ۰٫۰۲ درصد) برای برخی از افراد فوق العاده حساس به اندازه کافی مشکل ایجاد می کند اما روی برخی دیگر تأثیر نمی گذارد به این حال باید در مصرف مواد غذایی بسته بندی احتیاط کرد. بسیار مهم است که از مصرف مقادیر کمی گلوتن در اثر تماس متقابل با غذاهای حاوی گلوتن در هنگام تهیه غذا و پخت و پز خودداری کنید. یک هشتم یک قاشق چای خوری و یا فقط ۱/۵۰  از یک تکه نان، حاوی گلوتن به اندازه کافی به علت آسیب روده در بسیاری از افراد مبتلا به بیماری سلیاک می شود.

مالتودکسترین نشاسته ای است که به عنوان ماده غلظت دهنده یا اصلاح کننده بافت در غذاهایی مانند سس پاستا، سوپ، نوشیدنی های شیر طعم دار، دسرهای پودینگ فوری و مخلوط کیک استفاده می شود. بیشتر مالتودکسترین از ذرت تولید می شود، اما حتی آنهایی که از گندم  تولید می شوند نیز معمولاً عاری از گلوتن هستند، زیرا گلوتن در طی فرآیند تولید برداشته می شود.

آیا مالتودکسترین فاقد گلوتن است؟

مالتودکسترین فاقد گلوتن است: مالتودکسترین یک ماده افزودنی غذایی رایج است که در تولید مواد غذایی استفاده می شود. این ماده را می توان در انواع غذاهای فرآوری شده از جمله بسیاری از نوشابه ها، آب نبات ها و حتی برخی آبجوها یافت. این ماده غالباً به عنوان ماده ضخیم کننده استفاده می شود و بنابراین در برخی از شیرخشک های شیرخوار استفاده می شود. مالتودکسترین به دلیل ماهیت فرآوری شدن آن، حتی در صورت تهیه از گندم به طور معمول عاری از گلوتن است. به طور کلی هم برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک و هم حساسیت به گلوتن غیر سلیاک بی خطر تلقی می شود.

اگر از رژیم غذایی بدون گلوتن استفاده کنید، مالتودکسترین می تواند ترسناک به نظر برسد، زیرا به نظر می رسد از مالت جو تهیه شده باشد. اما حاوی جو نیست. مالتودکسترین نوعی نشاسته نیمه هیدرولیز شده است که اغلب به عنوان غلیظ کننده در غذاها استفاده می شود. می توان آن را از گندم تهیه کرد، اما تقریباً همیشه از ذرت تهیه می شود.

با این حال، حتی اگر مالتودکسترین از گندم گرفته شود، به طور کلی برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک بی خطر تلقی می شود زیرا گلوتن در حین فرآوری از بدن خارج می شود.

تاثیرات مالتودکسترین

مالتودکسترین و کاهش وزن

اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید، باید از خوردن مالتودکسترین جلوگیری کنید.

در اصل یک شیرین کننده و کربوهیدرات بدون ارزش غذایی است و باعث افزایش قند خون می شود. سطح قند موجود در مالتودکسترین می تواند منجر به افزایش وزن شود.

ورزش

از آنجا که مالتودکسترین یک کربوهیدرات سریع هضم است، اغلب در نوشیدنی ها و میان وعده های ورزشی برای ورزشکاران گنجانده می شود. برای بدنسازان و سایر ورزشکارانی که سعی در افزایش وزن دارند، مالتودکسترین می تواند منبع خوبی از کالری سریع بعد از تمرین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *