مالتودکسترین در قرص های دارویی استفاده می شود

مالتودکسترین در قرص های دارویی استفاده می شود

مالتودکسترین در قرص های دارویی استفاده می شود

مالتودکسترین ها به عنوان “مواد جامد غلات هیدرولیز” شناخته می شوند و محصولات تبدیل نشاسته ای هستند که حاوی مقادیر نسبتاً کمی از دکستروز و مالتوز هستند. از نشاسته ذرت، معمولاً تولید می شوند. نشاسته که تقریباً کربوهیدرات خالص است، برای باز کردن یک گرانول پخته شده یا چسبانده می شود و سپس هیدرولیز می شود. محصولات را می توان با هیدرولیز کردن با اسید یا آنزیم ها یا با ترکیبی از اسید و آنزیم ها تهیه کرد. شیرین نیست، به راحتی هضم می شود و بر خلاف فروکتوز توسط بدن به خوبی تحمل می شود. به دلیل خاصیت اتصال، مالتودکسترین همچنین دارای کاربردهای دارویی برای تولید قرص و کپسول است. مالتودکسترین ها به طور کلی در فرمولاسیون قرص جویدنی استفاده می شوند، اما فرم های اصلاح شده آنها نیز می توانند در فرمولاسیون های روکش قرص استفاده شوند. به عنوان عوامل اتصال در فرآیندهای دانه بندی مرطوب و فشرده سازی مستقیم برای فرمولاسیون قرص مورد استفاده قرار گرفته اند. به نظر می رسد مالتودکسترین هیچ تأثیر منفی بر میزان انحلال فرمولاسیون قرص و کپسول ندارد. مالتودکسترین با ارزش DE بالا به ویژه در فرمولاسیون قرص جویدنی مفید است.

Maltodextrin is used in medicinal tablets

مالتودکسترین در قرص های دارویی

مالتودکسترین همچنین ممکن است در فرمولاسیونهای دارویی برای افزایش ویسکوزیته محلولها و جلوگیری از تبلور شربتها مورد استفاده قرار گیرد. مالتودکسترین ها و مواد جامد شربت ذرت می توانند شیرینی و سوزش دهان از فرمول های قرص فشرده سازی مستقیم را تنظیم کنند.

مالتودکسترین به عنوان عوامل اتصال در فرآیندهای دانه بندی مرطوب برای فرمول های قرص استفاده شده است. همچنین از آن ها به عنوان تثبیت کننده در سیستم های امولسیونی حالت جامد استفاده شده است.

تاثیر مالتودکسترین در دارو

دارو مالتودکسترین در تغذیه نوزادان

مالتودکسترین ها جایگزین مناسبی برای لاکتوز برای تأمین انرژی در صورت کمبود لاکتاز در نوزادان هستند. مالتودکسترین به جای گلوکز، ممکن است برای کاهش بار اسمزی و استرس مربوط به دستگاه گوارش نیز مطلوب تر باشد.

دارو و ماده مالتودکسترین در مدیریت وزن

همراه با میزان چاقی، تقاضا برای غذاهای جایگزین کم کالری در حال افزایش است. مالتودکسترین ها به عنوان یک چربی شبه رفتار می کنند و ممکن است برای کاهش چربی غذاهای پرکالری – مانند سس سالاد، سس مایونز و محصولات لبنی – بدون تغییر در خصوصیات مهم مانند استحکام استفاده شود.

نوشیدنی های ورزشی

مالتودکسترین به راحتی هضم می شود و به انرژی تبدیل می شود و آن را به یک ماده ایده آل برای نوشیدنی های ورزشی تبدیل می کند. مانند سایر کربوهیدرات ها، مالتودکسترین باعث کاهش تجزیه گلیکوژن در طول تمرین طولانی مدت می شود. مالتودکسترین ها هنگامی که با پروتئین ترکیب شوند می توانند بهبود گلیکوژن را تقویت کرده و سنتز پروتئین عضلات را بعد از ورزش تحریک کنند. مردم از مالتودکسترین به عنوان یک افزودنی غذایی مصنوعی یا یک مکمل کربوهیدرات برای تقویت سطح انرژی و عملکرد استفاده می کنند.

کارشناسان این امر را برای اکثر افراد بی خطر می دانند، اگرچه ممکن است خطرات خاصی به ویژه برای مبتلایان به دیابت به همراه داشته باشد. ممکن است افراد ترجیح دهند محصولاتی را انتخاب کنند که از مواد افزودنی غذایی جایگزین مانند پکتین استفاده کنند.

در حال معمول مالتودکسترین یک محصول ارزان قیمت و موثر می باشد که به منظور تغییر بافت، طعم و عمر مفید مواد غذایی از آن استفاده می گردد. این ماده سفید رنگ دارای انرژی زیادی می باشد به همین خاطر اغلب ورزشکاران و بدنسازان که به دنبال عضله سازی هستند از آن در برنامه غذایی خود استفاده می کنند.

این ماده دارای فواید مختلفی است که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

• این ماده نوعی مکمل ورزشی محسوب می شود.

• با استفاده از این ماده افت قند خون یا هیپوگلیسمی مزمن کنترل می گردد.

• از این ماده برای مبارزه با سرطان روده بزرگ استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *