مالتودکسترین برای خشک کردن مواد غذایی استفاده می شود

مالتودکسترین برای خشک کردن مواد غذایی استفاده می شود

مالتودکسترین برای خشک کردن مواد غذایی استفاده می شود

مالتودکسترین چیست؟

مالتودکسترین یک پلی ساکارید است که در درجه اول در غذاها و نوشیدنی ها به عنوان سفت کننده، شیرین کننده یا تثبیت کننده استفاده می شود. این پلیمر با زنجیره ای نسبتاً کوتاه است (برخی آن را الیگومر می نامند. محصولات تجاری به طور متوسط از ۳ تا ۱۷  واحد گلوکز در هر زنجیره دارند. این ماده با استفاده از مقداری هیدرولیز نشاسته دانه، معمولاً ذرت یا گندم تولید می شود. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با مالتودکسترین برای خشک کردن مواد غذایی آشنا کنیم.

مالتودکسترین برای خشک کردن مواد غذایی استفاده می شود

مالتودکسترین برای خشک کردن مواد غذایی استفاده می شود

از آنجا که مالتودکسترین بی خطر، ارزان و بسیار محلول در آب است، از آن به عنوان ماده افزودنی غذایی در محصولات متنوعی استفاده می شود. می تواند اثر خشک کنندگی در غذا داشته باشد، به همین دلیل است که به موادی مانند پودینگ فوری اضافه می شود تا آن را به ماده ای خشک و کریستالی تبدیل کند که با اضافه کردن مایع می تواند به یک مخلوط غلیظ تبدیل شود.

مالتودکسترین به عنوان یک حامل پایدار برای بسیاری از طعم دهنده ها محسوب می شود. هنگامی که روی روغن ها یا آب میوه های گیاهی غلیظ شده پاشیده شود آن ها را به صورت پودر خشک می کند. بسیاری از غلات و میان وعده های صبحانه با مالتودکسترین اسپری می شوند تا بافت های آن ها ترد شود. یک مزیت بزرگ استفاده از مالتو دکسترین این است که به شما امکان می دهد مایع را به یک جامد تبدیل کنید. این بسیار ساده است. اساساً تنها کاری که انجام می دهید این است که مالتودکسترین و روغن را باهم بزنید یا آنها را در یک پردازنده مواد غذایی ترکیب کنید.

سبزیجات داری ویتامین ها و مواد معدنی فراوانی می باشند. هویج و کرفس از جمله سبزیجاتی هستند که به میزان فراوانی دارای بتا کاروتن، ویتامین های مختلف و مقدار فراوان مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشد. خشک کردن از جمله روش های کارامد برای نگهداری میوه ها و سبزیجات می باشد که برخی تغییرات دمایی در حین خشک کردن به روش پاششی در این پژوهش بررسی شده است. آب هویج و کرفس با نسبت ۲ به ۱ با هم مخلوط شده و برای جلوگیری از چسبندگی آن هنگام خشک کردن، درحین مخلوط شدن به تدریج مالتودکسترین نیز اضافه شد. که در آخر دارای نتیجه مثبت شد.

ذرت به عنوان جاذب در فرمولاسیون پودر عمل می کند. به عنوان حامل روغن ها و ترکیبات آبی مورد استفاده قرار می گیرند و یک ماده روغنی یا چسبنده را به پودری تبدیل می کنند که می تواند در فرمول های پودر مخلوط شود.

مالتودکسترین در مواد غذایی

مالتودکسترین در مقایسه با نشاسته خام حلالیت بالایی داشته و در آب سرد حل می شود و پس از حل شدن دارای ویسکوزیته پایینی بوده و رقیق است ولی اگر در حالتی باشد که کنسانتره بالایی داشته باشد و غلیظ باشد، حالت ژله ای پیدا می کند. منبع آن می تواند نشاسته سیب زمینی، گندم، ذرت، برنج و … باشد. مالتودکسترین به شکل پودر سفید رنگ یا شربت های غلیظ موجود می باشد که در صنایع غذایی اغلب از فرم پودری آن را ‏استفاده می شود.‏ مالتودکسترین از ترکیبات غذایی طبیعی که هنوز از نظر شیمیایی اصلاح نشده، تشکیل شده است.

مصرف مالتودکسترین در صنایع غذایی

این محصول به صورت گسترده در غذای کودک، غذاهای کنسروی، گوشت ها، ادویه ها، ماست، بستنی و سالاد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین  نقش مالتودکسترین در صنایع غذایی به عنوان ماده جایگزین چربی، نگهدارنده آب، تشکیل دهنده ژل، بهبود دهنده بافت و… مورد استفاده قرار می گیرد. مالتودکسترین یک ماده فرآوری شده است که از طریق هیدرولیز ایجاد می شود. این واکنش شیمیایی نشاسته را به قطعات کوچکتر تقسیم می کند، تقریباً مانند نوعی هضم غذا، هرچه مولکول کوچکتر باشد، به راحتی جذب جریان خون می شود. مالتودکسترین یک پلی ساکارید است، به این معنی که نشاسته ای است که به بسیاری از مولکول های قند تجزیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *