پودر مالتودکسترین

پودر مالتودکسترین

پودر مالتودکسترین

مالتودکسترین چیست؟

آیا قبل از خرید برچسب های تغذیه ای راد می خوانید؟

تا زمانی که یک متخصص تغذیه یا رژیم درمانی نباشید، خواندن برچسب های تغذیه ای احتمالاً مواد بی شماری را به شما معرفی می کند که تشخیص نمی دهید. پودر مالتودکسترین به عنوان یک تثبیت کننده، شیرین کننده و ضخیم کننده در بسیاری از غذاهای بسته بندی شده استفاده می شود.

یکی از موادی که در بسیاری از غذاها با آن روبرو خواهید شد پودر مالتودکسترین است. این یک افزودنی رایج در بسیاری از غذاهای فرآوری شده است، اما آیا برای شما مضر است؟ و آیا باید از آن اجتناب کرد؟

پودر مالتودکسترین

پودر مالتودکسترین

مالتودکسترین یک پودر سفید است که از ذرت، برنج، نشاسته سیب زمینی یا گندم تهیه می شود.

ممکن است پودر مالتودکسترین را به عنوان یک افزودنی غذایی تشخیص دهید. تولیدکنندگان غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده مانند غلات، کالاهای پخته شده، آب نبات و نوشیدنی ها از آن به عنوان غلیظ کننده، پرکننده، تثبیت کننده یا چسب استفاده می کنند. اغلب با شیرین کننده های مصنوعی نیز ترکیب می شود. این نشاسته ای سفید، تقریباً بی مزه و محلول در آب است که از منابع گیاهی هیدرولیز می شود.

پودر مالتودکسترین برای چه استفاده می شود؟

بنابراین، مالتودکسترین چه کاری انجام می دهد؟ آیا شواهدی وجود دارد که نشان دهد مالتودکسترین برای بدن مفید است؟ آره. این مکمل ممکن است تأثیرات مثبتی در موارد زیر ایجاد کند:

• غذا

• انرژی

• گوارش

• قند خون

پوور مالتودکسترین برای افزایش عطر و طعم، افزایش کارایی یا افزایش ماندگاری به غذاها اضافه می شود. این نوع نشاسته اغلب در غذاهای کمکی به ویژه شیر برای افزایش وزن نیز وجود دارد.

آیا مالتودکسترین بی خطر است؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) پودر مالتودکسترین را به عنوان یک افزودنی غذایی بی خطر تأیید کرده است. همچنین به عنوان بخشی از کل کربوهیدرات در ارزش غذایی غذا گنجانده شده است.

با این حال، مالتودکسترین معمولاً فقط به مقدار کم در غذا وجود دارد. این تأثیر قابل توجهی در مصرف کربوهیدرات کلی شما نخواهد داشت.

مالتودکسترین از نظر شاخص گلیسمی (GI) زیاد است، به این معنی که می تواند باعث افزایش قند خون شود. مصرف آن در مقادیر بسیار کم بی خطر است، اما کسانی که دیابت دارند باید بسیار مراقب باشند.

رژیم های غذایی متشکل از غذاهای تا حد زیادی با ضریب GI خوب برای همه افراد مفید است، نه فقط برای افراد دیابتی.

پودر مالتودکسترین در بدنسازی

پودر مالتودکسترین یکی از پودرهای بدنسازی است که می تواند برای تامین انرژی لازم و کافی برای انجام فعالیت های ورزشی مثل بدنسازی استفاده شود. داشتن یک منبع تغذیه و انرژی فوری در حین ورزش یکی از فاکتورهای مهم است، خصوصاً برای بدنسازانی که می خواهند اندامی زیبا بسازند. اگر نمی خواهید این منابع انرژی را از گوشت، ماهی، تخم مرغ بدست آورید … بنابراین کاملاً می توانید از یکی از اجزای استخراج شده از نشاسته گیاه استفاده کنید و توانایی افزایش تأمین انرژی را داشته باشید.

چرا مالتودکسترین در غذای شما وجود دارد؟

پودر مالتودکسترین به طور کلی به عنوان غلیظ کننده یا پرکننده برای افزایش حجم غذای فرآوری شده استفاده می شود. این ماده همچنین یک ماده نگهدارنده است که ماندگاری غذاهای بسته بندی شده را افزایش می دهد.

تولید آن ارزان و آسان است، بنابراین برای ضخیم شدن محصولاتی مانند پودینگ فوری و ژلاتین، سس ها و سس های سالاد مفید است. همچنین می توان آن را با شیرین کننده های مصنوعی ترکیب کرد و محصولاتی مانند میوه های کنسرو شده، دسرها و نوشیدنی های پودر شده را شیرین کرد.

حتی از آن به عنوان غلیظ کننده در وسایل مراقبت شخصی مانند لوسیون و محصولات مراقبت از مو استفاده می شود.

نتیجه گیری

پودر مالتودکسترین یک ماده سفید رنگ است که در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد. شاید برای خیلی از شما این سوال پیش آمده باشد که مالتودکسترین را از کجا بخریم؟ برای خرید هرچه سریع تر پودر مالتودکسترین و یا استعلام قیمت مالتودکسترین فقط کافی است با شماره ها شرکت پویا ویژن تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *