قیمت و بازار گوارگام در کشورهای مختلف

قیمت گوارگام در کشورهای مختلف

پودرگوار ماده ای مهم در کارخانجات مواد غذایی و افزودنی های غذایی است و بازار گوارگام یکی از داغ ترین بازارهای تجاری است. در بخش غذا و نوشیدنی، این محصول در درجه اول به عنوان یک تثبیت کننده و ضخیم کننده استفاده می شود. گوار عمدتا به عنوان یک سبزی در شبه قاره هند مصرف می شود. همچنین در ساخت ترشی استفاده می شود. بخش عمده ای از وضعیت فعلی تجاری که توسط صمغ گوار استفاده می شود، به علت توسعه مشتقات گازی قلیایی و آنیونی و کاربرد آنها در تحریکات نفت و گاز است. همچنین در مواد منفجره به عنوان یک افزودنی برای دینامیت یا عامل ژل در انفجار استفاده می شود.

بازار گوارگام به عنوان یک داروی گیاهی

گوارگام به عنوان یک داروی گیاهی جدید محسوب می شود، از این رو واجد شرایط استفاده از پروتئین های مختلف غذایی است. علاوه بر این، نقش مثبتی در پزشکی مانند حرکت روده، سرطان کولون دیابتی و بیماری های قلبی دارد. این محصول همچنین در صنایع نساجی و صنایع کاغذی کاربرد دارد.

انتظار می رود که افزایش قدرت خرید خریداران به دلیل افزایش درآمد سرانه منجر به افزایش مصرف مواد غذایی شود. علاوه بر این، رشد جمعیت شهری و ترجیح دادن غذای راحتی به مصرف کنندگان محدود به زمان، افزایش رشد صنایع غذایی را افزایش می دهد و در نتیجه تقاضا برای صمغ گوار را افزایش می دهد. تولید و تقاضا عوامل کلیدی تأثیرگذار بر قیمت گوارگام و سایر مواد اولیه با تغییرات در روند مصرف صنایع مصرفی است که منجر به نوسان قیمت می شود.

افزایش استفاده از صمغ گوار برای حفاری های افقی نفت و شکستن هیدرولیکی در صنایع نفت و گاز شیل، به عنوان عامل اصلی رشد بازار گوارگام شناخته شده است. در حال حاضر، این بخش نزدیک به ۶۸ درصد سهم بازار جهانی را نشان می دهد.

بازار گوارگام

گوارگام در کشور های جنوب آسیا

تولید صمغ گوار در کشورهای جنوب آسیا به خصوص هند و پاکستان متمرکز شده است. زیرا بهترین شرایط آب و هوایی برای کشت گوار را دارند. هند بزرگترین تولید کننده گوار در جهان است و در نتیجه کنترل قابل توجهی بر بازار گوارگام دارد و بیش از ۸۰ درصد تولید گوار در دنیا را تأمین می کند که ۶ هزار تن است.  در حدود ۱۰ سال، تولید گوار به علت بهره وری بالاتر افزایش یافته است. در حال حاضر هند صمغ گوار را به بیش از ۹۰ کشور صادر می کند. براساس نوع بازار به طبقه صنعتی و درجه بندی مواد غذایی تقسیم می شود.

ایالات متحده بزرگترین وارد کننده صمغ گوار از هند است، با واردات سالانه بیش از ۲۴۴۸۲۹ تن متریک، که تقریبا ۶۰ درصد کل صادرات صمغ گواراست. چین و آلمان یکی دیگر از عمده وارد کنندگان صمغ گوار از هند هستند. آنها واردات بیش از ۳۲۲۶۸ تن مترمکعب و ۱۲۰۸۵ تن متریک را وارد می کنند که به ترتیب ۷٫۸ و ۲٫۹ درصد کل صادرات گوار صمغ از هند است.

سایر واردکنندگان عمده صمغ گوار ایتالیا، آفریقای جنوبی، روسیه، استرالیا، هلند، ژاپن، برزیل، بلژیک و کانادا هستند. با تقاضا، بازار به صنایع غذایی و صنعت نفت تقسیم می شود. بر اساس جغرافیا، بازار در سراسر آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوس آرام، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا تجزیه و تحلیل می شود.

همچنین در سایر نقاط جهان، روند مصرف با زمان افزایش یافته است که منجر به معرفی این محصولات در بسیاری از کشورها شده است. صمغ گوار دارای طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی است و سهم عمده تقاضا تنها از بخش های مختلف صنعتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *