قیمت پودر سی ام سی قنادی سفید یا ثعلب سی‌ام سی (cmc) 

پودر سی ام سی قنادی سفید یا ثعلب سی‌ام سی (cmc) 

سی ام سی(CMC) در پخت بدون گلوتن در تهیه خمیر با ویسکوزیته و نان حجیمی که مشابه پروتئین‌های گلوتن است به کار می‌رود. اگر قصد خرید این ماده کاربردی را دارید، برای اطلاع از قیمت آن با کارشناسان ما در پویا ویژن تماس بگیرید. 

کار با پودر سی امم سی قنادی سفید یا ثعلب سی‌ام سی 

کربوکسی متیل سلولز بسته به درجه و یکنواختی جایگزینی آن توسط یون‌های سدیم، طول زنجیره و سلولز، می‌تواند عملکرد متفاوتی را ارائه دهد. به عنوان مثال، CMC با جایگزینی یکنواخت برای خواص جریان صاف شناخته شده است و به خوبی در فراستینگ‌ها کار می‌کند. CMC با جایگزینی غیر یکنواخت به عنوان تیکسوتروپیک، ژل پایداری را تشکیل می‌دهد که در صورت هم زدن رقیق‌تر می‌شود و با گذشت زمان به ژل تبدیل می‌شود. 

قیمت پودر سی ام سی قنادی سفید یا ثعلب سی‌ام سی (cmc) 

درجه جایگزینی (D. S. ) برای سدیم کربوکسی متیل سلولز می‌تواند تا عدد ۳ باشد، اما برای کاربرد مواد غذایی، D. S معمولاً بین ۰. ۶-۰. ۹۵. ۳ است. 

تولید پودر سی ام سی(CMC) سفید قنادی 

کربوکسی متیل سلولز از سلولز مبتنی بر گلوکز که در مواد گیاهی یافت می‌شود، مشتق شده است. تولید CMC یک فرآیند دو مرحله‌ای است. در مرحله اول، سلولز در یک محلول قلیایی معلق می‌شود که زنجیره‌های سلولزی را باز می‌کند و اجازه می‌دهد آب وارد شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، سلولز می‌تواند با مونوکلرواستات سدیم واکنش داده و سدیم کربوکسی متیل سلولز تولید کند. 

کاربرد پودر سی ام سی قنادی سفید 

برخی از کاربرد‌های پودر کربوکسی متیل سلولز قنادی سفید، عبارتند از: 

  1. خمیر منجمد: به عنوان یک جایگزین ۰. ۵٪ برای آرد گندم و با D. S. ۱. ۱، CMC ، تأثیر تیمار منجمد بر ساختار نشاسته گلوتن خمیر را ضعیف می‌کند. 
  1. تورتیلا: CMC برای افزایش ماندگاری و حفظ بافت انعطاف‌پذیر به تورتیلا‌ها اضافه می‌شود. 
  1. نان و کیک بدون گلوتن: ساختار داخلی مانند پروتئین‌های گلوتن را بهبود می‌بخشد و به حفظ رطوبت و بافت آن کمک می‌کند. 
  1. خمیر: در سطح ۰. ۳۵% کربوکسی متیل سلولز می‌تواند جذب روغن را کاهش داده و بافت محصولات را بهبود بخشد. 
قیمت پودر سی ام سی قنادی سفید یا ثعلب سی‌ام سی (cmc) 
  1. کوکی‌ها: پودر کربوکسی متیل سلولز قنادی سفید به عنوان یک کنترل‌کننده در کوکی‌ها عمل می‌کند. 
  1. تزئین کیک و شیرینی: همچنین پودر سی ام سی، به عنوان پودر سفید قنادی در تزئین کیک استفاده می‌شود. این پودر معمولاً در تزئین کیک به ویژه در فوندانت هنگام ساخت اشکال سه بعدی به کار می‌رود. CMC به تثبیت فوندانت کمک می‌کند. این پودر را می‌توانید به راحتی در قنادی‌ها و مغازه‌‌های وسایل کیک و شیرینی تهیه کنید. 
  1. چسباندن اجزا و تزئینات کیک: نه تنها از پودر سی ام سی(CMC) سفید قنادی برای ساخت تزئینات کیک استفاده می‌شود، بلکه به عنوان چسب خوراکی برای نگه داشتن قطعات فوندانت و همچنین تکه‌های خمیر در کنار هم  نیز به کار می‌رود. این چسب فوندانت دارای خاصیت خشک کنندگی و نگهداری عالی است و آن را به بهترین چسب خوراکی برای چسباندن تزئینات فوندانت بزرگ یا سنگین و ساخت گل‌های خمیری تبدیل می‌کند. خوبی این چسب فوندانت سریع این است که می‌توانید آن را از قبل درست کنید و آن را برای چند هفته (در یک ظرف دربسته) نگه دارید. 

طرز تهیه چسب فوندانت با پودر سی‌ام سی سفید قنادی 

موادی که شما نیاز دارید عبارتند از: 

• پودر CMC 

• آب 

• یک ظرف تمیز برای مخلوط کردن و نگه داشتن چسب 

• یک برس تمیز برای مخلوط کردن چسب 

نتیجه‌گیری 

سی‌ام سی (CMC) همان کربوکسی متیل سلولز است. این ماده در صنایع غذایی کاربرد‌های مختلفی دارد و اصولاً به عنوان ماده افزودنی و نگهدارنده به محصولات مختلف اضافه می‌شود. پودر CMC قنادی سفید برای یا ثعلب سی‌ام سی برای تهیه فوندانت استفاده می‌شود و نقش پررنگی در صنعت کیک و شیرینی ایفا می‌کند. شما می‌توانید این ماده کاربردی را از مغازه‌های وسایل قنادی تهیه کنید. اگر سوالی در رابطه با این پودر دارید، حتما از ما بپرسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.