قیمت خرید لسیتین

قیمت خرید لسیتین

قیمت خرید لسیتین

دانستن محدوده قیمت یک کالا برای مصرف کننده محصول از عواملی است که برای مصرف کننده آن بسیار مهم است و لازم و ضروری است که بداند هزینه ها چگونه هستند و با توجه به چه عواملی قیمت ها تغییر می کنند. پس خریدار باید ابتدا کالایی را که قصد خرید آن را دارد به طور کامل بشناسد و درباره ویژگی های آن و مواد و تجهیزاتی که در فرآیند تولید و تهیه آن دخالت دارند، اطلاعات کسب کند تا راحت تر بتواند درباره هزینه ای که می خواهد در قبال یک کالا بپردازد، تصمیم گیری کند. حال اگر ما قصد خرید لسیتین داشته باشیم؛ باید از محدوده قیمت خرید لسیتین و عواملی که بر روی این موضوع تاثیرگذارند، اطلاع داشته باشیم. بهتر است در ارتباط با موضوع قیمت خرید لسیتین حتما با کارشناسان فروش پویا در تماس باشد تا راحت تر و مطمئن تر خرید کنید.

قیمت خرید لسیتین

معرفی لسیتین

  • لسیتین

لسیتین یک لغت یونانی و به معنای زرده تخم مرغ است و علت نام‌گذاری آن، وجود میزان فراوان لسیتین در زرده تخم مرغ و همچنین کشف این ماده برای اولین بار در زرده تخم مرغ بوده‌است. لسیتین، یک گروه از فسفولیپیدها می‌باشند که ترکیب اسید ، گلیسرول، کولین با اسیدهای چرب مانند فسفاتیدیل کولین، فسفاتیدیل اینوزیتول و فسفاتیدیل اتانل آمین. لسیتین فسفولیپیدی است که در تمام موجودات زنده یافت می‌شود. این ماده مخلوطی از دی گلیسرید اسیدهای چرب استئاریک، پالمیتیک و اولئیک با استر کولین اسید فسفریک است. بدن قادر به ساختن لسیتین است، به‌علاوه لسیتین را می‌توان در بسیاری از غذاها یافت.

لسیتین خوراکی مخلوط پیچیده ‏ای از استرفسفاتیدیل‏های نامحلول در استن فسفاتیدها است که عمدتأ حاوی فسفاتیدیل کولین , فسفاتیدیل اتانول آمین , فسفاتیدیل سرین , و فسفاتیدیل اینوزیتول در ترکیب با مقادیر متفاوتی از تری گلیسریدها , اسیدهای چرب و کربوهیدرات ها است که از دانه ‏های روغنی خوراکی خصوصأ سویا و منابع حیوانی مانند زرده تخم مرغ به دست می‏آید و از خمیری تا مایع غلیظ عسلی می‏باشد

  • ویژگی های لسیتین

لسیتین ویژگی امولسیون‌سازی و روان سازنده (چرب کنندگی) دارد و یک ظاهرکننده می‌باشد؛ که می‌تواند تماماً متابولیزه شود.لسیتین در مواد غذایی انسان‌ها کاربرد دارد و همچنین خوراک حیوانی، داروئی، نقاشی و دیگر کاربردهای صنعتی.

  • کاربرد های لسیتین

لسیتین به دو شکل لسیتین مایع و جامد وجود دارد. شکل مایع آن در شکلات ، کیک و بیسکویت و مارگارین کاربرد دارد. شکل گرانولی لسیتین نیز کاربرد مکمل غذایی دارد و شکل لسیتین پودری با محصولات پودری دیگر مثل بهبود دهنده های نان ترکیب می شود و قابل پخش در آب هستند.

کاربردهای آن شامل: در صنعت داروئی، واکنش‌های مرطوب سازی، پایداری مواد و کمک به امولسیون‌سازی و کپسول سازی. در خوراک حیوانی، چربی غنی و پروتئین و … در صنعت نقاشی، فرم‌های پوشش حفاظتی برای سطوح به همراه نقاشی و جوهر نقاشی و خصوصیات آنتی اکسید دارد. لسیتین همچنین ممکن است به عنوان آزادکننده برای پلاستیک‌ها و در روان‌سازی موتور مورد استفاده باشد.

خطرات و عوارض جانبی استفاده بیش از حد از لسیتین

افرادی که به تخم مرغ و سویا حساست دارند نیاز است که به دقت مراقب باشند لسیتینی که در مکمل هایشان مصرف می کنند از کجا می آید. تا از واکنش های آلرژی گونه پیشگیری نمایند. خطری درمورد لسیتین هایی که به طور طبیعی در غذاها وجود دارند، نیست. افرادی که از مکمل های لسیتین استفاده می کنند نیاز است که مراقب دوز مصرف شان باشند که باید مطابق با تجویز پزشک باشد و نباید روزانه بیش از ۵۰۰۰ میلی گرم از آن را مصرف کنند.

فواید مصرف لسیتین

  • کلسترول را کاهش می دهد:

شناخته شده ترین خاصیت لسیتین، قابلیت آن در کم کردن کلسترول است. تحقیقات مشخص کرده است که لسیتین سویا می تواند بر افزایش HDL (چربی خوب) کلسترول و کاهش LDL (چربی بد) کلسترول در خون اثر بگذارد.

  • بهبود سلامت قلب:

لسیتینی که از سویا می آید می تواند سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد، به خصوص اگر از قبل خطر افزایش فشار خون یا بیماری قلبی در شما وجود داشته است.

  • کمک به هضم بهتر:

لسیتین بر افرادی که مبتلا به کولیت معده بودند برای بهبود هضم تست شده است. ویژگی های امولسیونی لسیتین موجب واکنش های زنجیره ای می شود که منجر به بهبود مخاط روده شده، پروسه گوارش را آسان تر کرده و از پوشش حساس سیستم گوارشی حفاظت می کند.

  • ممکن است با علائم زوال عقل مبارزه کند:

لسیتین حاوی کولین بوده که یک ماده شیمیایی ست که مغز برای برقراری ارتباط از آن استفاده می کند. تحقیقات بالینی حاکی از آن است که یک رژیم غذایی سرشار از کولین می تواند باعث قوی شدن حافظه شده و به افراد مبتلا به آلزایمر کمک کند.

تولید صنعتی لسیتین

لسیتین تجاری، به عنوان تولیدات غذایی مورد استفاده است که با فسفولیپید ترکیب شده و در روغن گداخته می‌شود. ترکیبات آن وابسته به منبع لسیتین است مانند روغن سوی بین. زیرا EU نیازمند مواد آلرژی زا در غذا است. فسفولیپیدهای مهم در لسیتین از سویا و گل آفتاب گردان هستند. آن‌ها اغلب بدین صورت خلاصه می‌شوند: PC-PI-PE-PA فسفولیپیدهای خالص به وسیلهٔ کمپانی‌های تجاری تهیه می‌شوند.

نتیجه

دسته ای از نکات مهم درباره چگونگی، کیفیت و عوارض و فواید لسیتین رو بیان کردیم. برای خرید این محصول می توانید به شرکت بازرگانی پویا مراجعه کنید تا در عین دریافت اطلاعات دقیق درباره قیمت خرید لسیتین، در زمینه نوسانات کیفیت و هزینه با کارشناسان فروش پویا در ارتباط باشید و از این طریق در هر زمانی درباره این موارد استعلام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *