استفاده از آسسولفام در ماده ضد عفونی کننده دست

رابطه ی بین آسسولفام و ماده ضد عفونی کننده دست

رابطه ی بین آسسولفام و ماده ضد عفونی کننده دست  

ماده ضدعفونی کننده دست، به منظور از بین بردن عوامل بیماری زای شایع (ارگانیسم های عامل بیماری) بر روی دست ها اعمال می شود.

ضد عفونی کننده های دست معمولاً به صورت کف، ژل یا مایع در موجود هستند. استفاده از آنها درصورتی که آب و صابون برای شستن دست در دسترس نباشد یا هنگامی که به شستن مکرر دست نیاز است، توصیه می شود. مواد ضد عفونی کننده دست حاوی ترکیبات زیادی است که به عنوان مثال می توان به آسسولفام اشاره کرد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با آسسولفام و انواع ماده ضد عفونی کننده دست آشنا کنیم.

پتاسیم آسسولفام یک شیرین کننده مصنوعی است که به آن آسسولفام نیز می گویند. استفاده از شیرین کننده های مصنوعی با توجه به برخی از خطرات احتمالی سلامتی آنها بحث برانگیز بوده است. اما برخی از این جایگزین های شکر روش خوبی برای کاهش مواد شیرین به شما ارائه می دهند و همچنین فوایدی نیز برای سلامتی دارند.

ویروس جدید  SARS-CoV-2، چالش های بی سابقه ای را برای سلامت عمومی در سراسر جهان ایجاد کرده است. در حال حاضر، استراتژی های مقابله با COVID-19 کاملاً حمایتی و پیشگیرانه است که هدف آن کاهش انتقال است. یک روش موثر و ساده برای کاهش انتقال عفونت در محیط های بهداشت عمومی، بهداشت دست است. متأسفانه، در مورد اثر ضد عفونی کننده دست در برابر SARS-CoV-2 اطلاعات کمی در دست است.

ضدعفونی کننده های ضد الکلی بر پایه الکل در غیرفعال سازی ویروس های پوشیده شده از جمله ویروس های کرونا موثر هستند. وقتی شستن دست با آب و صابون امکان پذیر نیست، می توانید از ماده ضد عفونی کننده حاوی آسسولفام استفاده کنید.

انواع ماده ضد عفونی کننده دست:

 مواد ضد عفونی کننده دست را می توان به دو نوع طبقه بندی کرد: الکل یا بدون الکل. محصولات مبتنی بر الکل معمولاً بین ۶۰ تا ۹۵ درصد الکل دارند، که معمولاً به شکل اتانول، ایزوپروپانول یا n-propanol است. محصولات فاقد الکل به طور کلی بر اساس ضدعفونی کننده ها مانند کلرید بنزالکونیوم (BAC) یا عوامل ضد میکروبی مانند تریکلوزان ساخته می شوند.

رابطه ی بین آسسولفام و ماده ضد عفونی کننده دست

فعالیت ضد عفونی کننده ها و عوامل ضد میکروبی فوری و مداوم است. بسیاری از مواد ضد عفونی کننده دست همچنین حاوی نرم کننده (به عنوان مثال، گلیسیرین) است که باعث تسکین پوست و نرم شدن پوست می شود.

آسسولفام و ماده ضد عفونی کننده دست

شیرین کننده های کم کالری مصنوعی مانند آسسولفام به مقدار قابل توجهی در کنار غذا و نوشیدنی مصرف می شوند. پس از مصرف، برخی از شیرین کننده ها از طریق متابولیسم انسان تا حد زیادی تحت تأثیر قرار نمی گیرند، از طریق ادرار و مدفوع کمی دفع می شوند.

شیول عوامل بیماری زای جدید، باکتریایی یا ویروسی، همیشه سلامت عمومی را در سراسر جهان با چالش های جدی مواجه کرده است.

یکی از این عوامل بیماری زا خطرناک “سندرم حاد تنفسی حاد کرونا ویروس ۲” یا SARS-CoV-2 است که بیشتر به علت ایجاد بیماری ویروس کرونا شناخته می شود. ۲۰۱۹ یا COVID-19، که در اوایل سال ۲۰۲۰ توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک بیماری همه گیر جهانی اعلام شده است.

از زمان کشف آن در دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان، تا آوریل ۲۰۲۰ بیش از سه میلیون مورد تایید شده در سراسر جهان وجود دارد. با افزایش تصاعدی موارد در سراسر جهان، علیرغم روش های انزواگرانه تهاجمی برای جلوگیری از شیوع ویروس، این بار سنگینی بر دوش همه افراد جامعه گذاشته است.

در حال حاضر، استراتژی های درمانی برای مقابله با COVID-19 فقط حمایتی هستند و باعث می شوند پیشگیری با هدف کاهش انتقال بهترین روش در این زمان باشد.

یکی از راههای زیادی که برای جلوگیری از شیوع این ویروس به کار گرفته می شود، مانند سایر عوامل بیماری زای مسری، شستشوی مکرر و موثر دست است.

در هر دو بخش مراقبت های بهداشتی و جامعه، مواد ضد عفونی کننده دست بر پایه الکل به گزینه ای محبوب برای شستشوی دست با آب و صابون تبدیل شده اند.

از ضد عفونی کننده های ضد الکلی مبتنی بر الکل برای جلوگیری از شیوع عفونت های باکتریایی و ویروسی به عنوان یک جایگزین موثر در شستشوی دست استفاده شده است، و آن را به یکی از پروتکل های اساسی در کاهش بار مراقبت های بهداشتی تبدیل کرده است. آسسولفام یک ماده موجود در مواد ضد عفونی کننده دست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *