نقد و بررسی سرم روشن کننده و ضد لک اسکوربیک اسید

اسید اسکوربیک و خاصیت روشن کنندگی پوست و ضد لک بودن آن

اسید اسکوربیک تا حد زیادی ناپایدارترین شکل ویتامین C است و به راحتی اکسید می شود. در حالی که سایر اشکال ویتامین C آنچنان مورد تحقیق قرار نگرفته است و نیاز است که پوست شما قبل از کار آزمایش شود.

برخی از این مواد تشکیل دهنده ویتامین C مقاوم در برابر اکسیداسیون عبارتند از:

  • منیزیم اسکوربیل فسفات
  • سدیم اسکوربیل فسفات

از فرمهای مقاوم در برابر اکسیداسیون ویتامین C استفاده کنید

پس از استفاده از سرم های ویتامین C، دست های خود را بشویید

مواد تقلبی برنزه سلول های مرده پوست را لکه دار می کند. این  بدان معنی است که حتی اگر صورت شما به طور محسوسی لک نشود، گاهی دستان شما قهوه ای می شود! برای جلوگیری از لک شدن دست ها، کافی است بلافاصله پس از استفاده از سرم ویتامین C آنها را با صابون بشویید.

نقد و بررسی سرم روشن کننده و ضد لک اسکوربیک اسید

سرم ویتامین  C(اسید اسکوربیک) را کاملاً روی صورت خود اعمال کنید

سرم را تا آنجا که ممکن است به طور مساوی استفاده کنید و مرتباً صورت خود را لایه برداری کنید تا رنگ برنزه به طور یکنواخت محو شود. اگر متوجه خط خوردگی شدید، مدت زمان انتظار بین استفاده از سرم ویتامین C و محصول بعدی خود را افزایش دهید (نیم ساعت به عنوان نقطه شروع امتحان کنید).

اسید اسکوربیک (ویتامین سی) موجود در محصولات پوستی

اسید اسکوربیکه عنوان یکی از بهترین مواد ضد اکسیدان موجود در بازار نام گذاری شده است. و به همین ترتیب باعث کند شدن روند پیری و درخشش پوست های مات می شود. اما ویتامین C دقیقاً چه فوایدی برای پوست شما دارد؟ و چه محصولات مراقبت از پوست ویتامین C را باید به رژیم مراقبت از پوست خود اضافه کنید؟ در اینجا هر آنچه در مورد استفاده از اسید اسکوربیک برای پوست خود باید بدانید آورده شده است.

آنتی اکسیدان

هنگام صحبت در مورد پوست، ویتامین C (همچنین به عنوان اسید اسکوربیک و اسید اسکوربیک L شناخته می شود) یک آنتی اکسیدان محلول در آب و یک ماده مغذی ضروری است که از پوست شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند و سلامت پوست شما را بهبود می بخشد. ویتامین C همچنین برای رشد و ترمیم بافت های بدن شما لازم است. بدن انسان به طور طبیعی ویتامین C تولید نمی کند اما آن را از میوه ها و سبزیجات غنی از ویتامین C تأمین می کند. محصولات مراقبت از پوست ویتامین C راهی برای تامین موضعی ویتامین C به طور مستقیم به پوست است. حتی اگر تمام غذاهای غنی از ویتامین C را بخورید، هنگامی که اسید اسکوربیک به صورت موضعی در قوی ترین و غلیظ ترین شکل خود استفاده شود، در پوست شما بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت.

ویتامین C چگونه برای پوست مفید است؟

در اینجا برخی از مزایای ویتامین C برای پوست آورده شده است، ویتامین C با رادیکال های آزاد مبارزه می کند.

نور خورشید، استرس، آلودگی، اشعه ماورا بنفش و سایر عوامل محیطی باعث ایجاد رادیکال های آزاد در پوست می شوند که به پوست آسیب می رسانند (بافت پوستی که به پوست شما قابلیت ارتجاعی و استحکام می بخشد)، مانع رطوبت، عملکرد سلول ها و بافت و رنگ پوست می شود. ویتامین C نوعی آنتی اکسیدان است که به این رادیکال های آزاد حمله کرده و آنها را خنثی می کند و از پوست در برابر متجاوزان محیطی محافظت می کند.

ویتامین C (اسید اسکوربیک) یک ماده ضد پیری است

ویتامین C نقش مهمی در سنتز کلاژن بدن شما دارد. کلاژن پروتئینی است که ساختار بدن، از جمله پوست را فراهم می کند. وقتی تولید کلاژن بدن شما کند می شود، پوست شروع به از دست دادن استحکام و قابلیت ارتجاعی خود می کند و شروع به آویزان شدن می کند. خطوط و چین و چروک های ظریف نیز روی صورت شما جمع می شوند و باعث می شوند پیر و خسته به نظر برسید. ویتامین C تقویت کننده کلاژن طبیعی است که به نوبه خود خاصیت ارتجاعی، بافت و کیفیت پوست را بهبود می بخشد و پوست را جوان نشان می دهد.

ویتامین C باعث آبرسانی پوست می شود

اسید اسکوربیک و مشتقات آن خاصیت آبرسانی از خود نشان می دهند و نشان می دهد که از دست دادن آب ترانسپیدرمال را کاهش می دهد – یعنی سد پوست شما را تقویت و به پوست کمک می کند تا رطوبت را حفظ و از افت رطوبت سطح پوست شما جلوگیری می کند. پوست مرطوب، پوستی سالم است که فرد احساس نرمی و لطافت می کند.

اسید اسکوربیک پوست شما را روشن می کند

سرم اسید اسکوربیک مناسب پوست

احتمالاً محبوب ترین فایده ویتامین C خاصیت روشن کنندگی پوست است. گفته شده است که اشعه ماورا بنفش و آلودگی به پوست آسیب می رساند. ویتامین C به عنوان ماده روشن کننده ای عمل می کند که با داشتن چهره ای روشن پوست را بهبود می بخشد. محصولات مراقبت از پوست اسید اسکوربیک، به ویژه سرم های غلیظ ویتامین C فوراً باعث روشن شدن رنگ پوست شما می شود.

ویتامین C باعث کاهش لکه های تیره می شود

روشن شدن پوست و از بین رفتن لکه ها با استفاده از سرم ویتامین سی (اسید اسکوربیک)

خاصیت روشن کنندگی اسید اسکوربیک همچنین به کم رنگ شدن لکه های تیره کمک می کند. اسید اسکوربیک از مسیر تولید غیر طبیعی رنگدانه های پوستی (ملانین) جلوگیری می کند تا رنگ پوست را یکدست کرده و لکه های تیره، لکه های آفتاب و جوش های آکنه را روشن کند. این خاصیت ویتامین C بدون تغییر رنگدانه های طبیعی پوست، لکه های تیره را روشن می کند.

قبل از استفاده محصولات پوستی که حاوی اسید اسکوربیک ( ویتامین سی) هستند، باید به خوبی راجب آن ها تحقیق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.