مالتودکسترین برنج

مالتودکسترین یکی از محبوب ترین مواد افزودنی و تشکیل دهنده مواد غذایی در اکثر کشورها است. شیرین کننده های گیاهی که از ذرت، برنج، نشاسته سیب زمینی و غیره تهیه می شوند. به طور کلی برای غلظت دادن یا به عنوان پرکننده برای افزایش حجم غذاهای فرآوری شده استفاده می شوند. کمتر از ۲۰٪ قند، از آن برای بیمارانی که به دیابت یا مقاومت به انسولین دارند (در صورت مصرف در مقادیر اندک) استفاده می شود.

برنج مالتودکسترین یک ماده افزودنی غذایی است که معمولاً با قرار دادن نشاسته برنج از طریق یک هیدرولیز جزئی تولید می شود. کربوهیدراتهای پیچیده موجود در این پودرها، انتشار آهسته و پایدار انرژی در جریان خون را فراهم می کنند. نوشیدنی های مغذی برنج توسط بیشتر افراد ترجیح داده می شود زیرا سرشار از نشاسته هستند و به راحتی هضم می شوند.

نوع خاصی از تبدیل آنزیمی نشاسته برنج نوشیدنی برنج تولید می کند. آلفا و بتا آمیلاز دو نوع آنزیم هستند که نشاسته برنج را باعث آزاد شدن مالتودکسترین می کنند. برنج مالتودکسترین آلی که مردم از بازار می خرند از نشاسته برنج، سیب زمینی و ذرت تولید می شود. مالتودکسترین برنج سرشار از ساکارین است و نسبتاً وزن مولکولی نسبتاً کمتری نسبت به سیب زمینی مالتودکسترین دارد.

چگالی، جذب آب و دمای آزاد کننده برخی از خواصی هستند که برای ارزیابی ماهیت آن مورد قضاوت قرار می گیرند. درجه پلیمریزاسیون کمتر از ۱۰ درصد است. ساکاریدها در مالتودکسترین برنج بسیار بیشتر از سایر انواع مالتودکسترین است. غلظت کافی پروتئین، چربی و ویسکوزیته ۴۰٪ باعث می شود نوشیدنی برنج بی نظیر باشد.

مالتودکسترین برنج از فرآیندهای غیر شیمیایی ساخته شده است و می تواند تا حد زیادی در برابر درجه یکپارچه سازی با سیستم عامل مقاومت کند. پودر مالتودکسترین جزء بهترین مواد غذایی محسوب می شود که می تواند عطر و طعم دیگری به غذای شما بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *