سوربیتول در صنایع غذایی

سوربیتول در صنایع غذایی

سوربیتول در صنایع غذایی

در این مقاله قصد داریم‌ شما را با سوربیتول در صنایع غذایی آشنا کنیم.

شیرین کننده مصنوعی سوربیتول در صنایع غذایی

سوربیتول نوعی الکل قندی است که از گلوکز تولید شده و نشاسته ذرت تولید می شود. این ماده اغلب به عنوان جایگزین شکر در آبنبات ها، کالاهای پخته شده، شربت ها و نوشیدنی ها استفاده می شود. سوربیتول تقریباً ۶۰٪ شیرین ساکارز است و تقریباً ۲٫۶ کالری در هر گرم دارد. همچنین به طور طبیعی در برخی میوه های هسته ای و توت ها دیده می شود.

سوربیتول در صنایع غذایی

به دنبال موفقیت تجاری ساخارین، شیرین کننده های مصنوعی جدیدی از جمله آسپارتام، سوکرالوز و سوربیتول به بازار وارد شدند.

کالاهای سوربیتول دو سوم قند است و همانطور که قبلاً ذکر شد، شیرینی کمتری دارند. جذب سوربیتول توسط بدن ضعیف است، بنابراین به اندازه قند سطح انسولین را افزایش نمی دهد. و همچنین باعث پوسیدگی دندان نمی شود. سوربیتول یک مولکول گلوکز است.

به طور صنعتی توسط هیدروژناسیون کاتالیزوری گلوکز و نشاسته ذرت تولید می شود. سوربیتول علاوه بر استفاده به عنوان شیرین کننده مصنوعی، به عنوان ماده مرطوب کننده در مواد آرایشی و بهداشتی و به عنوان مایع وسیله نقلیه، تثبیت کننده و شیرین کننده در داروها نیز استفاده می شود.

کاربرد سوربیتول در صنایع غذایی

سوربیتول غالباً به صورت پودر در می آید و به عنوان شیرین کننده یا عامل تثبیت کننده رطوبت در تولید شیرینی جات، کالاهای پخته شده و شکلات، در میان بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود. عملکرد تثبیت کننده رطوبت باعث می شود که گزینه مناسبی برای محصولاتی باشد که تمایل به خشک شدن یا سفت شدن دارند و به حفظ طراوت در هنگام نگهداری کمک می کند. سوربیتول می تواند درجه حرارت بالا را تحمل کند و به خوبی با سایر مواد غذایی مانند عوامل ژل کننده، چربی ها و قندها ترکیب می شود.

سوربیتول، یک پلیول طبیعی است که به طور گسترده ای در صنایع غذایی به عنوان یک ماده شیرین کننده، مرطوب کننده و بافت ساز استفاده می شود. سیب، موز، هلو، گلابی، زردآلو و پرتقال، همراه با میوه های خشک، همه حاوی سوربیتول هستند که یک الکل قندی است و بسیار گازدار است.

آیا سوربیتول در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

سوربیتول در صنایع غذایی به دلیل قدرت شیرین سازی در طیف گسترده ای از محصولات استفاده می شود. این ماده از نظر مواد دوستدار دندان (غیر پوسیدگی زا) و کم کالری بودن، یک ماده ترجیحی در شیرینی جات بدون قند و محصولات کم مصرف است. شواهد علمی فواید افزودن سوربیتول به غذا برای جایگزینی قندها را برای سلامتی انسان نشان داده است. مصرف غذاهای حاوی سوربیتول به جای قند به کاهش بی نظمی دندان کمک می کند. همچنین ممکن است در مقایسه با همان محصول غذایی حاوی قندها، افزایش کمتری در گلوکز خون ایجاد کند.

سوربیتول در صنایع غذایی علاوه بر تأمین شیرینی، یک ماده عالی و ضد تبلور است. سوربیتول به دلیل خاصیت احتباس بالای آب، خاصیت خنک کنندگی ایجاد می کند و به بسیاری از محصولات غذایی بافتی بسیار روان می دهد. به عنوان مثال اغلب در آدامس ها، آب نبات ها، دسرهای یخ زده، کلوچه ها، کیک ها و بستنی ها استفاده می شود.

سوربیتول در محصولات مراقبت از دهان و دندان، از جمله خمیردندان و دهانشویه، و همچنین در محصولات آرایشی و بهداشتی و شخصی استفاده می شود، جایی که به عنوان ماده طعم دهنده، مرطوب کننده و تهویه کننده پوست استفاده می شود. به لطف عملکرد مرطوب کننده از خشک شدن خمیر دندان جلوگیری می کند و ویسکوزیته لازم را می دهد. علاوه بر این، سوربیتول وقتی در آب یا در دهان قرار می گیرد، دارای اثر خنک کننده بسیار برجسته ای است. این باعث می شود که به همراه خواص غیر پریوژنیک آن، کاملاً برای دستورهای دهانشویه مناسب باشد. هر زمان که در غذا استفاده شود، سوربیتول باید با نام یا شماره (E E420) در لیست مواد تشکیل دهنده باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما با سوربیتول در صنایع غذایی آشنا کنیم. همانطور که گفته شد سوربیتول به عنوان یک ماده شیرین کننده و نگهدارنده در بسیاری از محصولات غذایی استفاده می شود. این ماده اغلب در بستنی، کلوچه، شیرینی، آب نبات و … استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *