پودر سوربیتول برای چاقی

پودر سوربیتول برای چاقی

آیا پودر سوربیتول باعث چاقی می‌شود؟

سوربیتول یک شیرین کننده طبیعی است که به طور مصنوعی از گلوکز استخراج می شود. به دلیل ارزش کم کالری، در محصولات دارویی، غذاهای بدون قند و محصولات مراقبت از دهان مانند خوشبو کننده های دهان و خمیر دندان ها استفاده می شود. این دارو برای بیماران دیابتی تجویز می شود زیرا تمایل کمتری به افزایش سطح قند در خون دارد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با پودر سوربیتول برای چاقی آشنا کنیم.

پودر سوربیتول برای چاقی

چاقی یک مشکل عمده بهداشت عمومی در سراسر جهان است، و از اواخر مطالعات اپیدمیولوژیک نشان دهنده غلبه آب مروارید در شرایط چاقی است. گرچه آب مروارید یک اختلال چند عاملی است و مکانیسم های مختلف بیوشیمیایی ارائه شده است، اما تأثیر چاقی در آب مروارید هنوز بررسی نشده است. در چنین سناریویی، یک مدل حیوانی مناسب که به دنبال شروع چاقی، آب مروارید ایجاد شود، ابزاری خوشایند برای تحقیقات زیست پزشکی خواهد بود.

افرادی که اضافه وزن دارند، این نکات را باید بدانند!

چاقی یک مشکل سلامتی جهانی است که با چندین بیماری از جمله عوارض چشمی همراه است.

برای دهه‌ها معتقد بودیم نباید زیاد شکر مصرف کرد، زیرا باعث ایجاد چربی دور شکم می‌شود، اما همانطور که می دانید ما به شکر علاقه زیادی داریم و حذف آن از رژیم غذایی بسیار کار دشواری است، بنابراین ما جایگزینی ایجاد کردیم که تمام خوبی‌های شیرین ‌کننده‌های قدیمی را دارد اما فاقد کالری است: شیرین ‌کننده‌های مصنوعی مثل پودر سوربیتول. در نظر داشته باشد که این ماده شیمیایی به غذا و نوشابه‌ها افزوده می‌شود، اگرچه امروزه مورد استفاده‌های بدی قرار گرفته‌ است. استفاده بیش از حد آنها می‌تواند منجر به سردرد، افزایش وزن و سرطان شود.

پودر سوربیتول در میان بدنسازان به عنوان یک داروی پاکسازی کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این افراد بعد از مصرف دوره‌های داروی استروئیدی، برای پاکسازی کبد خود از پودر سوربیتول همراه با عرق کاسنی استفاده می‌کنند.

همچنین پودر سوربیتول یک ترکیب ملین و برطرف کننده یبوست می باشد که برای پاکسازی کبد نیز به کار می رود و قابل مصرف توسط کودکان و بزرگسالان نیز می باشد. در این مقاله به شرح پودر سوربیل برای چاقی می پردازیم.

در اول باید بدانید که سوربیتول یک شیرین کننده ی مصنوعی است و می تواند در صنایع غذایی جایگزین مناسبی برای شکر باشد این ماده شیرین کنندگی ای برابر شکر دارد و کالری کمتری نیز دارا می باشد. در نتیجه مصرف آن در افرادی که سطح کالری بدن خود را چک می کنند تا از چاقی جلوگیری کنند می تواند مناسب باشد. گفته شده است که استفاده از شیرین کننده های مصنوعی مانند سوربیتول ممکن است بر اشتها اثر تحریک کنندگی داشته باشد و بنابراین در افزایش وزن و چاقی موثر است.

اما تحقیق در مورد شیرین کننده ها و تحریک اشتها متناقض است. همچنین، شواهد کمی از مطالعات طولانی مدت وجود دارد که نشان می دهد شیرین کننده ها باعث افزایش وزن می شوند. شما همراهان گرامی می توانید قبل از مصرف، راجب این ماده ها به طور تخصصی تحقیق کنید.

توجه کنید که مصرف بیش از حد شیرین ‌کننده‌ های مصنوعی مانند سوربیتول، ساکارز و فراکتوز می‌تواند باعث مشکلاتی چون افزایش وزن، مشکلات متابولیک شود. میزان مصرف مجاز روزانه برای شیرین‌ کننده‌ های مصنوعی مقدار مشخصی نیست.

خطرات نگران کننده راجب سوربیتول

عوارض جانبی مصرف سوربیتول خفیف است. مهمترین نگرانی سلامتی، اختلالات دستگاه گوارش است، زیرا سوربیتول در روده کوچک هضم نمی شود.

مصرف سوربیتول یا سایر الکلهای قندی به مقدار زیاد می تواند باعث نفخ و اسهال در برخی افراد شود، به خصوص اگر عادت به مصرف منظم آنها نداشته باشید. این می تواند برای برخی نتیجه ناخوشایند باشد. خوشبختانه به نظر می رسد سایر عوارض جانبی سوربیتول غیر معمول باشد. شکایتی که بیشتر گزارش می شود، اسهال است، اگرچه ممکن است با گرفتگی شکم یا حالت تهوع نیز همراه باشد. سوربیتول را نباید با کلسیم یا سدیم پلی استایرن سولفونات مصرف کرد، زیرا انجام این کار می تواند باعث تعامل شود که منجر به مرگ بافت روده شود.

در آخر نتیجه می گیرم که مصرف بعضی از مواد شیرین کننده مصنوعی مانند سوربیتول می تواند باعث افزایش وزن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *