لسیتین سویا در بستنی

کاربرد لسیتین در بستنی

لسیتین سویا در روکش های بستنی استفاده می شود!

بافت برای سنجش کیفیت محصول نهایی بسیار مهم است. بستنی با کیفیت دارای بافت خامه ای غنی و صاف و بدون دانه بندی است. که این ویژگی با وجود لسیتین سویا در بستنی به وجود می آید

روکش شکلات مایع و لسیتین

خاصیت امولسیون کنندگی لسیتین

سنتی ترین امولسیون کننده بستنی زرده تخم مرغ است. همچنین پروتئین ها و چربی های دیگر زرده تخم مرغ حاوی ماده شیمیایی به نام لسیتین است که خاصیت امولسیون کننده بسیار خوبی دارد. امولسیفایر بستنی را صاف نگه می دارد و به توزیع مولکول های چربی کمک می کند. زرده تخم مرغ ،هم به عنوان تثبیت کننده مخلوط عمل می کند و هم امولسیفایر ،که باعث انسجام جزئی می شود. به همین دلیل بسیار مفید هستند و برای بستنی ها تقریباً همیشه انتخاب شماره یک خواهند بود.

کاربرد لسیتین به عنوان یک سورفکتانت مولکول کوچک است که از رایج ترین امولسیون کننده ها در صنایع غذایی محسوب می گردد. لسیتین را می توان از سویا، گل آفتابگردان و کلزا نیز استخراج کرد. این گیاه مبتنی بر لسیتین همانند مواد موجود در زرده تخم مرغ بدون هیچ گونه عطر و طعم چربی و چربی اضافی، امولسیون می کند.

کاربرد امولسیفایر

امولسیفایرها همه چیز را به مرور زمان در کنار هم نگه می دارند و مطمئن می شوند که بافت بستنی حفظ می شود. امولسیفایر رایج و بهتر برای بستنی لسیتین سویا است .طعم خنثی دارد و همچنین به شما امکان می دهد بستنی کم تخم مرغ درست کنید.  امولسیفایرهایی مانند لسیتین به منظور بهبود خواص جریان توده شکلات مایع شناخته شده اند و تا حدودی این اثر منفی آب را خنثی می کنند. بنابراین برای صنعت بستنی جالب است هنگام کار با روکش های شکلات مایع یا بستنی، امولسیون کننده های مواد غذایی را مورد توجه قرار دهد.

لسیتین سویا به طور گسترده ای در روکش های بستنی مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب تا ۱٪ لسیتین به روکشهای بستنی اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *