سوکرالوز سرطانی نیست

سوکرالوز سرطانی نیست

سوکرالوز سرطانی نیست

آیا شیرین کننده مصنوعی اسپلندا (سوکرالوز) باعث سرطان می شود؟ آیا در رژیم غذایی پیشگیری از سرطان جایگزین مطمئنی برای قند است؟

اگر سوال “آیا Splenda باعث سرطان می شود” را در گوگل بخوانید، پاسخ هایی می گیرید که می گویند بله و نه. برخی از مقالات مطالعاتی را بیان می کنند که سرطان خون را در موش ها پیدا کرده و بله می گویند.

در مقابل، ممکن است بخوانید که اسپلندا خطر سرطان را افزایش نمی دهد و حتی در زنان باردار و شیرده نیز بی خطر محسوب می شود. کدام پاسخ صحیح است؟

اسپلندا، با نام عمومی سوکرالوز شناخته می شود ، یک شیرین کننده غیر مغذی است که ۶۰۰ برابر شیرین تر از قند سفره است. اولین بار در سال ۱۹۹۸ به عنوان یک جایگزین شکر و در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک شیرین کننده با کاربردهای عمومی تصویب شد.

تخمین زده می شود که اسپلندا در بیش از ۴۰۰۰ محصول از مخلوط های دسر گرفته تا شربت وجود داشته باشد و در بیش از ۸۰ کشور موجود است.

در ابتدا به طور مختصر با بیماری سرطان آشنا شوید، تا بتوانیم رابطه بین سوکرالوز و سرطان را برای شما بازگو کنیم.

سرطان چیست؟

سرطان گروهی متشکل از ۱۰۰ بیماری مختلف است. این می تواند تقریبا در هر نقطه از بدن ایجاد شود.

چگونه فرد به سرطان مبتلا می شود؟

سلول ها واحدهای اساسی تشکیل دهنده بدن انسان هستند. سلول ها رشد کرده و تقسیم می شوند تا سلول های جدیدی به بدن احتیاج پیدا کنند. معمولاً سلولها بیش از حد پیر می شوند یا آسیب می بینند. سپس، سلولهای جدید جای آنها را می گیرند.

سرطان زمانی شروع می شود که تغییرات ژنتیکی با این روند منظم تداخل داشته باشد. سلولها شروع به رشد غیرقابل کنترل می کنند.

این سلول ها ممکن است توده ای به نام تومور تشکیل دهند. تومور می تواند سرطانی یا خوش خیم باشد.

تومور سرطانی بدخیم است، به این معنی که می تواند رشد کند و به سایر قسمت های بدن گسترش یابد. تومور خوش خیم به معنای رشد تومور است اما گسترش نمی یابد.

برخی از انواع سرطان تومور ایجاد نمی کنند. این موارد شامل سرطان خون، اکثر انواع لنفوم و میلوم است.

رابطه بین سوکرالوز و سرطان

اکثر ما می دانیم که مقدار زیاد قند در رژیم های غذایی ما به انواع مشکلات سلامتی منجر می شود – با این وجود ما به مقدار مشخصی شیرینی در آنچه می خوریم و می نوشیم عادت کرده ایم.

در تلاش برای محدود کردن مصرف قند، ما به شیرین کننده های مصنوعی روی می آوریم و طبیعتاً می خواهیم شیرین کننده های بی خطر را انتخاب کنیم. خبر خوب این است که بیش از صد مطالعه در مورد اثرات اسپلندا بر روی انسان و حیوانات انجام شده است.

بر اساس نتایج این مطالعات، به راحتی می توان گفت که هیچ ارتباط مشخصی بین اسپلندا و سرطان وجود ندارد.

با این حال، مانند اکثر گزینه های رژیم غذایی، استفاده از اسپلندا فواید و خطراتی دارد، از جمله برخی سوالات حل نشده در مورد ارتباط اسپلندا، التهاب و خطرات سرطان وجود دارد.

مهم است که وقتی به بهترین گزینه در رژیم خود فکر می کنید، تصویر بزرگتری را در نظر بگیرید، بنابراین بیایید نگاهی به نحوه استفاده از اسپلندا بر سلامتی شما بیندازیم.

آنچه که سازمان FDA راجب سوکرالوز و سرطان می گوید!

سازمان غذا و دارو (FDA) مسئول بررسی تمام تحقیقات و تجزیه و تحلیل خطرات موجود در مواد غذایی، مواد افزودنی غذایی، مواد آرایشی و دارویی است.

هنگامی که FDA سوکرالوز را ارزیابی کرد، بیش از ۱۱۰ مطالعه را که هم حیوانات و هم انسان ها درگیر آن بودند بررسی کرد تا ببیند آیا سوکرالوز می تواند سرطان زا باشد (باعث سرطان شود) هیچ یک از این مطالعات ارتباطی بین سوکرالوز و سرطان نشان نداد.

سازمان FDA پس از بررسی کامل سوکرالوز و تمام موادی که در هنگام تجزیه بدن به آن تبدیل می شود، سوکرالوز را برای افراد ایمن اعلام کرد. این تصمیم در سال ۱۹۹۸ گرفته شد.

ساکرالوز، التهاب و سرطان

هنگامی که بدن شما دچار استرس، آسیب دیدگی یا بیماری است، بخشی از روند بهبود طبیعی دوره التهاب است. در بدن سالم التهاب موقتی است. با بهبودی از بیماری یا بهبودی جراحت، فروکش می کند.

گاهی التهاب در صورت لزوم از بین نمی رود. این التهاب مزمن نامیده می شود و می تواند منجر به سرطان شود. یک منبع معتبر نشان داده است، در محیطی که التهاب مداوم وجود دارد، سلول ها آسیب می بینند و در روند ترمیم می توانند تومورها و سایر رشد های سرطانی را تشکیل دهند.

برخی مطالعات نیز نشان داده اند که سوکرالوز ممکن است به التهاب مزمن مرتبط باشد. حداقل یک مطالعه نشان داد که سوکرالوز باعث التهاب در موش های مبتلا به بیماری کرون می شود.

اما در موشهایی که کرون نداشتند، تأثیر یکسانی نداشت.

مطالعه دیگر منبع معتبر نشان داد که سوکرالوز باعث التهاب در کبد موش ها می شود.

موسسه ملی سرطان اظهار داشت افرادی که به بیماری های التهابی مزمن روده مانند کرون و کولیت اولسراتیو مبتلا هستند، بیشتر در معرض سرطان روده بزرگ قرار می گیرند. تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم آیا سوکرالوز اثرات التهابی مشابهی در انسان دارد یا خیر.

اگرچه ارتباطی بین سوکرالوز و التهاب وجود دارد، اما در حال حاضر محققان فکر نمی کنند این ارتباط به اندازه کافی قوی باشد که نشان دهد خوردن و نوشیدن سوکرالوز در واقع باعث سرطان می شود.

نتیجه گیری

هیچ مدرکی وجود ندارد که Splenda (سوکرالوز) باعث سرطان شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که می تواند باعث التهاب، به ویژه در روده شما شود.

التهاب مزمن روده یک عامل خطر برای برخی از انواع سرطان است. نکته کلیدی در اینجا، مانند بسیاری دیگر از گزینه های رژیم غذایی، مصرف متعادل سوکرالوز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *