اسید اسکوربیک فاقد قند برای دیابت نوع ۲

اسکوربیک اسید در دیابت نوع ۲

اسید اسکوربیک بدون قند عمل انسولین را تقویت می کند و مقاومت بدن در برابر نفوذ عفونت های آسیب شناختی به داخل را افزایش می دهد.

Ascorbic acid

یک مطالعه جدید نشان داده است که مصرف ۵۰۰ میلی گرم ویتامین C دو بار در روز می تواند با بالا بردن سطح قند خون در طول روز و افزایش میزان قند خون بعد از غذا به دیابت نوع ۲ کمک کند.

یک مطالعه متقاطع تصادفی که اخیراً در مجله دیابت، چاقی و متابولیسم منتشر شده است، همچنین نشان داد که ویتامین C فشار خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش می دهد، که مزایایی را برای سلامت قلب نیز به همراه دارد.

اسید اسکوربیک فاقد قند برای دیابت نوع 2

“ما باید راه های جدیدی برای کمک به افراد دیابتی نوع ۲ پیدا کنیم تا شیوع و شدت عوارض دیابتی را کاهش داده و کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

“برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، ویتامین C می تواند یک درمان اضافی بالقوه ارزان، راحت و موثر باشد که علاوه بر درمان های معمول ضد دیابت برای بهبود کنترل قند خون استفاده می شود.”

ویتامین C یا اسید اسکوربیک برای بیماران دیابتی

ویتامین C بیش از حد برای قلب بیماران دیابتی مفید نیست. زنان مسن مبتلا به دیابت که به دلیل قلب خود مقادیر زیادی اسید اسکوربیک مصرف می کنند ممکن است بیشتر از افراد دیگر صدمه ببینند.

این مطالعه که به مدت تقریباً ۲۰۰۰ زن یائسه مبتلا به دیابت به مدت ۱۵ سال انجام شد، نشان داد کسانی که دوزهای زیادی مکمل اسید اسکوربیک مصرف می کنند – ۳۰۰ میلی گرم در روز یا بیشتر – تقریباً دو برابر احتمال مرگ در اثر بیماری قلبی یا سکته مغزی دارند با زنانی که هیچ مکمل C مصرف نکردند.

ویتامین C ممکن است سطح انسولین خون را کم کند، که به طور معمول برای جذب ویتامین به سلول ها کمک می کند. مقادیر مناسب ویتامین C ممکن است به بدن در حفظ سطح کلسترول خوب و کنترل سطح قند خون کمک کند، اما مصرف زیاد آن باعث سنگ کلیه و سایر مشکلات می شود. با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا ویتامین C کافی دریافت می کنید یا خیر.

استفاده از اسید اسکوربیک در دیابت، به دلیل تزریقات، باعث کاهش قند خون بدون قرص می شود.

با مصرف قند کم، اسید اسکوربیک سطح گلوکز خون را در پلاسمای خون بیمار مبتلا به دیابت افزایش می دهد. با غلظت قند زیاد، که بیشتر در بیماران دیابتی مشاهده می شود، این شاخص کاهش می یابد.

بررسی بیماران دیابتی نشان می دهد که مصرف اسید اسکوربیک به عادی سازی قند در بدن کمک می کند.

نتیجه تحقیقات محققان

تحقیقات قبلی توسط ودلی نشان داد که ویتامین C برای مقابله با رادیکال های آزاد و بهبود دفع گلوکز خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کار می کند. این به دلیل خواص آنتی اکسیدانی شناخته شده ویتامین C است که باعث بهبود توانایی عضله در حذف محصولات جانبی مصرف انرژی می شود که در عملکرد انسولین تداخل ایجاد می کنند.

همچنین محققان دریافتند: خواص آنتی اکسیدانی ویتامین C می تواند به مقابله با مقادیر بالای رادیکال های آزاد موجود در افراد مبتلا به دیابت کمک کند، و دیدن اینکه چگونه این امر برای تعدادی از بیماری های مشترک مانند فشار خون مفید است، باعث دلگرمی می شود.

” ما باید راه های جدیدی برای کمک به افراد دیابتی نوع ۲ پیدا کنیم تا شیوع و شدت عوارض دیابتی را کاهش داده و کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

“برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، ویتامین C می تواند یک درمان اضافی ارزان قیمت، راحت و موثر باشد که علاوه بر درمان های معمول ضد دیابت برای بهبود کنترل قند خون استفاده می شود.”

نتیجه گیری

مصرف اسید اسکوربیک به افزایش و بالا بردن قند خون در بیماران دیابتی کمک می کند. ویتامین سی یک درمان موثر و ارزان در بیماران دیابتی نوع ۲ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.