تفاوت سوکرالوز و استویا

تفاوت سوکرالوز و استویا

تفاوت سوکرالوز و استویا

در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با تفاوت سوکرالوز و استویا آشنا کنیم.

مصرف شکر طی سال های گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است و آن را به نگرانی فزاینده ای برای سلامتی تبدیل کرده است. مصرف بیش از حد قند می تواند باعث تعدادی از اثرات خطرناک بر سلامتی، از جمله افزایش وزن و دیابت شود.

بسیاری از محققان در حال جستجوی راه هایی برای کاهش مصرف قند هستند. خبر خوب این است که جایگزینی استویا روش خوبی برای تحقق این امر است. استویا یک گیاه طبیعی شیرین است که معمولاً به جای قند استفاده می شود.

مزایای استویا

عصاره های تصفیه شده استویا می تواند تا ۳۰۰ برابر شیرین تر از قند سفید استاندارد باشد.

استویا همچنین در برابر گرما و pH پایدار است و همچنین غیر قابل تخمیر است و همین امر آن را به گزینه ای ایمن تر از سایر شیرین کننده های مصنوعی موجود در بازار تبدیل می کند.

از آنجا که استویا تأثیر بسیار محدودی بر قند خون دارد، به عنوان یک شیرین کننده جایگزین ایمن برای مبتلایان به دیابت در نظر گرفته می شود. محتوای کم کالری نیز باعث می شود جایگزین سالم قند طبیعی باشد.

تفاوت سوکرالوز و استویا

منابع و کاربردهای مختلف استویا

نگاه به هر شیرین کننده ای به شما نشان می دهد که چرا باید از هرکدام به گونه ای متفاوت استفاده کرد.

استویا – این جایگزین با غلظت ترکیبات شیرین موجود در برخی از برگ های میوه و گیاه ساخته می شود. استویا معمولاً از گیاهی در آمریکای جنوبی تهیه می شود.

می توانید آن را در نوشیدنی های ورزشی، نوشابه های رژیمی پیدا کنید و در بسته های کوچک وجود دارد بنابراین می توانید آن را به نوشیدنی های خود در خانه اضافه کنید.

سوکرالوز شیرین کننده مصنوعی کم کالری

سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی کم کالری است که از قند در یک فرآیند شیمیایی چند مرحله ای ساخته می شود که در آن ۳ گروه هیدروژن و اکسیژن با اتم های کلر جایگزین می شوند. سوکرالوز در سال ۱۹۷۶ زمانی کشف شد.

سوکرالوز – آنچه سوکرالوز را بسیار شیرین می کند، شکل اصلاح شده ساکارز است که همان قند است. با این حال، با بیرون آوردن گروه های هیدروژن اکسیژن از مکان های موجود در مولکول ساکارز و افزودن کلر به جای آن ها، این تغییر ایجاد می شود.

کلر در چندین ماده غذایی موجود است. تغییر مولکول سوکرالوز چیزی است که طعم بسیار شیرین تری نسبت به قند می دهد. هنگام مصرف سوکرالوز، بیشتر آن بدون تغییر از بدن عبور می کند. علاوه بر این، سوکرالوز بدون تجزیه انرژی از بدن خارج می شود.

موارد استفاده از استویا و ساکرالوز

تفاوت دیگر این دو شیرین کننده در این است که برای چه مواردی می توان استفاده کرد. هر دو را می توان برای هر چیزی استفاده کرد. با این حال، یکی برای پخت و پز بهتر از دیگری است و دیگری برای افزودن به نوشیدنی ها بهتر است.

ساکرالوز وقتی آن را داخل چیزی داغ قرار دهید شیرینی خود را از دست نخواهد داد، بنابراین بهترین کار برای پخت و پز است. استویا بسیار شیرین است و اگرچه می توان از آن برای غذا استفاده کرد، همچنین شما می توانید آن را به نوشیدنی ها نیز اضافه کنید.

پخت با ساکرالوز ممکن است مضر باشد

اسپلندا مقاوم در برابر حرارت و مناسب برای پخت و پز در نظر گرفته می شود. با این حال، مطالعات اخیر این مسئله را به چالش کشیده است.

به نظر می رسد که در دماهای بالا شروع به تجزیه و تعامل با سایر مواد می کند. یک مطالعه نشان داد که گرم شدن سوکرالوز با گلیسرول، مواد مضر به نام کلروپروپانول ها را تولید می کند. این مواد ممکن است خطر سرطان را افزایش دهند.

بنابراین، سوکرالوز بهتر است یا استویا؟

طبق تحقیقات انجام شده، هیچ یک از آن ها نباید بیش از حد مصرف شود. با این حال، برای برآوردن یک ولع مصرف قند، این یک ترجیح شخصی است. به خاطر داشته باشید، اگر استویا همان چیزی باشد که هدف شماست، طبیعی ترین گزینه محسوب می شود.

استویا به بدن آسیب نمی رساند. نکته منفی اسپلندا یا سوکرالوز این است که بدن شما می تواند اتم های کلر را جذب کند، که می تواند به باکتری های خوب بدن حمله کند. هر دوی این شیرین کننده ها گزینه هایی مناسب برای افرادی که به شیرینی جات علاقه دارند، مناسب هستند.

برخی از افراد دیابتی ادعا می کنند که این ماده خوب است، در حالی که برخی دیگر می گویند که میزان انسولین را افزایش می دهد. بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و ببینید کدام یک بیشترین سود را برای شما و وضعیت سلامتی شما دارد.

برای دریافت قیمت سوکرالوز و یا خرید سوکرالوز با ما تماس بگیرید .

اطلاعات تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *