تاثیر گوارگام بر بدن حیوانات

تاثیر گوارگام بر بدن حیوانات

تاثیر گوارگام بر بدن حیوانات

تاثیر گوارگام در بدن حیوانات باعث بهبود گوارش می شود. پودر آدامس گوار منبع مهمی برای تغذیه حیوانات و انسان محسوب می شود و در خوراک دام اضافه می شود. گوارگام در خاک های شنی رشد می کند و به بارندگی متناوب و همچنین آفتاب زیادی احتیاج دارد. پودر آدامس گوار پس از برداشت پوسته پوسته و جوانه از دانه و آسیاب بیشتر آنها در یک پودر ریز به دست می آید. این پودر کاربردهای مختلفی دارد که در صنایع مختلف از جمله لوازم آرایشی، دارویی، صنایع غذایی و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه می خواهیم شما را با تاثیر گوارگام بر بدن حیوانات آشنا کنیم.

تاثیر گوارگام بر بدن حیوانات

گوارگام چیست؟

گوارگام یک ماده خام مشهور در تولید خوراک دام است که عمدتا در هند کشت می شود و همچنین در کشورهای دیگر با موفقیت پرورش می یابد. گوارگام از آندوسپرم بذر تولید می شود.

تاثیر گوارگام در خوراک و بدن حیوانات

محصول جانبی تهیه خوراک دام شامل ترکیبی از گوارگام، پوسته، جوانه و گوار است که منبع بالقوه پروتئین است و می تواند در خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار گیرد. این خوراک گاو حاوی Beta manann ، saponins و مهار کننده طبیعی تریپسین است که ارزش غذایی و قابلیت هضم آن را تقویت می کند. تریپسین یک آنزیم اولیه در معده است که در مراحل اولیه هضم پروتئین درگیر است. از پودر آدامس گوار به عنوان ماده غلظت دهنده در تهیه خوراک دام استفاده می شود.

به دلیل داشتن فیبر زیاد، می تواند با موفقیت در خوراک نشخوارکننده نیز مورد استفاده قرار گیرد. وعده غذایی گوار، یکی از محصولات جانبی تولید آدامس گوار حاوی پروتئین است که در حدود ۵۰-۵۸ ranges است. یکی از اجزای پروتئینی رژیم های غذایی گاو، غذای فرآوری شده است. وعده غذایی تولید شده با پودر گوارگام بالاترین پروتئین حاوی خوراک حیوانات با هضم زیاد است که سیستم هضم گاوها یا گاومیش ها را بهبود می بخشد. همچنین به چربی اضافی موجود در شیر کمک می کند که به نوبه خود باعث افزایش مقدار شیر می شود.

بهبود ارزش غذایی دام و طیور

گوارگام در خوراک دام به بهبود ارزش غذایی، پارامترهای خونی، عملکرد تولیدی، تولید شیر و همچنین کارآیی اقتصادی کمک می کند. این محصول به عنوان یک محصول کشاورزی طبیعی در نظر گرفته شده است که سرشار از پروتئین، کربوهیدرات است و هیچ اثری از مواد شیمیایی یا مواد نگهدارنده ندارد. وعده غذایی گوارشی فرآوری شده به عنوان یک خوراک کامل مغذی برای حیوانات در نظر گرفته می شود. میکسر پودر، پوسته، جوانه و گوار یک منبع کامل پروتئین است که می تواند در دام و همچنین در طیور مورد استفاده قرار گیرد. خوراک گاو با پودر آدامس گوار به دلیل داشتن بتا مانان، ساپونین ها و مهار کننده طبیعی تریپسین با ارزش غذایی و قابلیت هضم غذا تقویت می شود. تریپسین در مراحل اولیه هضم پروتئین که آنزیم اصلی است کمک می کند.

ویسکوزیته مورد نیاز را به وجود می آورد و خاصیت تعلیق در غذای دام را در فرآیند پر شدن به وجود می آورد. بنابراین یک بسته بندی کارآمد و پر از مواد غذایی برای حیوان خانگی تولید می شود.

•        گوارگام از ظرفیت اتصال آب بالایی برخوردار است و به عنوان ماده غلظت دهنده خوبی در نظر گرفته می شود.

•        محلول چسبناک زیادی تولید می کند و به سرعت در آب سرد هیدراته می شود.

•        همچنین در فرمولاسیون مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین با بسیاری دیگر از هیدروکلوئیدها سازگار است.

•        پودر آدامس گوارا بی بو است و طعم مطلوبی دارد.

•        به سرعت در آب سرد و گرم حل می شود، اما در حلال های آلی نامحلول است.

گوارگام همیشه جزئی جدایی ناپذیر از گاو یا خوراک دام بوده است.

به عنوان منبع غنی پروتئین و یک محصول مهم خوراک دام و طیور محسوب می شود. وعده غذایی گوار به دلیل داشتن پروتئین غنی به عنوان جایگزینی برای مکمل های پروتئین مانند کیک های روغنی در نشخوارکنندگان استفاده می شود.

گوارگام یک galactomannan پلی ساکارید است و حاوی زنجیره های قند منان در ارتباط با واحدهای جانبی گالاکتوز است که زنجیره های جانبی را تشکیل می دهند. این زنجیره های جانبی به آدامس گوار توانایی نگه داشتن سایر مولکول ها را می دهد و از این طریق خاصیت غلظت دهندگی خوبی به آن می دهد تا به محصول اضافه شود. همچنین به عنوان فیبر محلول در غذاهای خانگی عمل می کند و به این ترتیب به بهبود قابلیت هضم اسید آمینه در حیوانات کمک می کند.

نتیجه گیری

گوارگام با خواص بی شمار، یک ماده غذایی مهم برای حیوانات اهلی و همچنین خوراک دام است و باعث هضم اسید آمینه در حیوانات می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *