راه‌ رهایی‌ از‌ حالت‌ تهوع‌ و آسسولفام

راه‌ رهایی‌ از‌ حالت‌ تهوع‌ و آسسولفام

راه‌ رهایی‌ از‌ حالت‌ تهوع‌ و آسسولفام          

حالت تهوع چیزی است که اکثر مردم با آن آشنا هستند. هرگز خوشایند نیست و در شرایط مختلفی از جمله بارداری و مسافرت ممکن است بوجود آید. برای تسکین آن معمولاً از داروهای ضد تهوع استفاده می شود. متأسفانه، چنین داروهایی می توانند عوارض جانبی منفی خود را داشته باشند، از جمله خواب آلودگی.

آسسولفام پودری کریستالی است که از اسید استیک مشتق می شود و در درجه حرارت های بالا مقاوم است. آس سولفام بیشترین کاربرد را در مواد غذایی و آشامیدنی، صنایع دارویی و آرایشی دارد و به طور مستقیم در محصولات نانوایی که به ماندگاری بیشتری دارند، استفاده می شود. این ماده در ترکیب با سایر شیرین کننده ها مانند سوکرالوز و آسپارتام در نوشیدنی ها استفاده می شود.

آسسولفام یک شیرین کننده مصنوعی است که در برخی موارد می تواند از حالت تهوع و استفراغ بکاهد. شما می توانید برای کاهش حالت تهوع خود از آسسولفام در غذا های خود و دیگر موارد که پایین به آنها اشاره می کنیم، استفاده کنید.

در اینجا چند درمان خانگی آورده شده است که به شما کمک می کند بدون استفاده از دارو از شر حالت تهوع خلاص شوید.

۱٫ زنجبیل بخورید

زنجبیل یک داروی طبیعی محبوب است که معمولاً برای درمان حالت تهوع استفاده می شود. روش کار هنوز کاملاً درک نشده است. با این حال، کارشناسان معتقدند که ترکیبات موجود در زنجبیل ممکن است به روشی مشابه داروهای ضد تهوع عمل کنند.

راه‌ رهایی‌ از‌ حالت‌ تهوع‌ و آسسولفام

در حقیقت، چندین مطالعه موافقت می کنند که زنجبیل در کاهش حالت تهوع در موقعیت های مختلف موثر است. به عنوان مثال، مصرف زنجبیل ممکن است یک روش موثر برای کاهش حالت تهوع در دوران بارداری باشد.

۲٫ رایحه درمانی نعناع فلفلی

رایحه درمانی نعناع یکی دیگر از گزینه هایی است که به کاهش حالت تهوع کمک می کند.

یک مطالعه اثرات آن را در زنانی که تازه با سزارین زایمان کرده بودند ارزیابی کرد. کسانی که در معرض بوی نعناع قرار گرفتند میزان حالت تهوع خود را به طور قابل توجهی پایین تر از کسانی که داروهای ضد تهوع یا دارونما دریافت کرده اند ارزیابی می کنند.

در مطالعه دیگری، رایحه درمانی نعناع فلفلی در کاهش حالت تهوع در ۵۷٪ موارد موثر بود. برخی پیشنهاد می کنند که نوشیدن یک فنجان چای نعناع ممکن است اثرات ضد تهوع مشابهی داشته باشد.

۳٫ طب سوزنی یا طب فشاری را امتحان کنید

طب سوزنی و طب فشاری دو روش معمول در طب سنتی برای درمان حالت تهوع و استفراغ هستند. در طی طب سوزنی، سوزن های نازک به نقاط خاصی از بدن وارد می شوند. طب فشاری قصد دارد نقاط مشابه بدن را تحریک کند، اما برای این کار از فشار به جای سوزن استفاده می کند. هر دو روش باعث تحریک رشته های عصبی می شوند که سیگنال ها را به مغز و نخاع منتقل می کنند.

تصور می شود که این سیگنال ها توانایی کاهش حالت تهوع را دارند. به عنوان مثال، در دو بررسی اخیر گزارش شده است که طب سوزنی و طب فشاری خطر ابتلا به حالت تهوع پس از یک عمل را به میزان ۲۸-۷۵٪ کاهش می دهد. علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که هر دو شکل به اندازه داروهای ضد تهوع در کاهش علائم موثر هستند، و عملا هیچ عوارض جانبی منفی ندارند.

۴٫ یک لیمو را برش بزنید

بوی مرکبات، مانند رایحه های یک لیموی تازه بریده شده، ممکن است به کاهش حالت تهوع در زنان باردار کمک کند. در یک مطالعه، به یک گروه ۱۰۰ نفره از زنان باردار دستور داده شد که به محض احساس حالت تهوع، روغنهای اسانس لیمو یا بادام را استشمام کنند.

در پایان مطالعه ۴ روزه، کسانی که در گروه لیمو بودند حالت تهوع خود را تا ۹٪ کمتر از کسانی که به آنها دارونما روغن بادام داده اند ارزیابی کردند. برش دادن یک لیمو یا خراشیدن ساده پوست آن ممکن است به روشی مشابه کار کند زیرا به آزاد شدن روغنهای آن در هوا کمک می کند.

خلاصه:

بوی مرکبات، چه از لیموی تازه بریده شده و چه از روغنهای اساسی فروشگاه، ممکن است به کاهش حالت تهوع مربوط به بارداری کمک کند.

۵٫ تنفس خود را کنترل کنید

نفس کشیدن آرام و عمیق همچنین می تواند به کاهش حالت تهوع کمک کند.

در یک مطالعه، محققان تلاش کردند تا مشخص کنند کدام رایحه آروماتراپی در کاهش حالت تهوع بعد از جراحی موثرتر است.

آنها به شرکت کنندگان دستور دادند که در حالی که در معرض رایحه های مختلف قرار دارند، از طریق بینی آرام نفس بکشند و از طریق دهان نفس خود را بیرون دهند.

۶٫ از ادویه جات خاصی استفاده کنید

چندین ادویه جات محبوب ترین داروهای خانگی هستند که اغلب برای مقابله با حالت تهوع توصیه می شوند. اکثر این ادویه ها فقط با شواهد حکایتی پشتیبانی می شوند. با این حال، برخی از شواهد علمی قدرت مبارزه با حالت تهوع را تأیید می کنند:

پودر رازیانه: ممکن است علائم قاعدگی، از جمله حالت تهوع را کاهش دهد و به زنان کمک کند دوره های کوتاهتری را تجربه کنند.

دارچین: ممکن است از شدت تهوع زنان در دوران قاعدگی بکاهد.

عصاره زیره: ممکن است به بهبود علائمی مانند درد شکم، حالت تهوع، یبوست و اسهال در افرادی که از IBS رنج می برند کمک کند.

اگرچه این سه ادویه جات ممکن است به رفع حالت تهوع در افراد خاص کمک کند، مطالعات بسیار کمی وجود دارد و قبل از نتیجه گیری قوی، به مطالعات بیشتری نیاز است.

۷٫ عضلات خود را شل کنید

شل شدن عضلات ممکن است به رفع حالت تهوع کمک کند.

تکنیکی که مردم برای دستیابی به این اثر استفاده کرده اند به عنوان آرامش عضلانی پیشرونده (PMR) شناخته می شود. این امر به افراد نیاز دارد تا عضلات خود را در یک توالی مداوم به عنوان راهی برای دستیابی به آرامش جسمی و روانی تنش و شل کنند. یک بررسی اخیر نشان داد که PMR یک روش موثر برای کاهش شدت حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *