استفاده از کربوهیدرات های دکستروز و گلوکز در ماکارونی

استفاده از کربوهیدرات های دکستروز و گلوکز در ماکارونی

استفاده از کربوهیدرات های دکستروز و گلوکز در ماکارونی

ارزش غذایی یک ظرف ماکارونی بسته به نوع ماکارونی، اندازه وعده غذایی استفاده شده متفاوت است. تقریباً تمام ماکارونی ها از دوروم یا گندم تهیه می شوند که سرشار از کربوهیدرات است.

انواع مختلفی از کربوهیدرات ها در غذایی که می خورید وجود دارد، اما اصلی ترین آنها نشاسته، قندهایی مانند گلوکز، دکستروز، فروکتوز و همچنین فیبر است. کربوهیدرات های دکستروز و گلوکز در ماکارونی  و پاستا  به نسبت های مختلف استفاده شده است. انواع مختلفی از ماکارونی وجود دارد و همه آنها از نظر محتوای کلی مواد مغذی کمی متفاوت خواهند بود.

به عنوان مثال یک وعده ۱ فنجان اسپاگتی پخته شده، تقریباً ۲۲۰ کالری را تأمین می کند که ۷۸ درصد آن از کربوهیدرات ها است. ماکارونی های گندم سبوس دار کالری کمتری را تأمین می کنند ، در حدود ۱۷۵ فنجان پخته شده ، که ۸۵ درصد آن از کربوهیدرات ها است. ۴۵ تا ۶۵ درصد کالری بدن از کربوهیدرات ها باشد. ماکارونی عمدتاً حاوی کربوهیدرات های کم گلیسمی است که به آرامی آزاد می شوند تا بتوانند منبع پایدار انرژی پس از غذا را برای شما تأمین کنند. اگرچه گلوکز به شکل آزاد آن در ماکارونی یافت نمی شود، اما به عنوان یک عنصر جداسازنده نشاسته موجود است.

دکستروز در ماکارونی

نشاسته ها از ۱۰۰ درصد گلوکز ساخته شده اند. ساختار نشاسته های مختلف متفاوت است ، اما همیشه از گلوکز ساخته می شوند. به عبارت دیگر ۴۰ گرم نشاسته موجود در یک فنجان اسپاگتی پخته شده با ۴۰ گرم گلوکز یکبار هضم شده مطابقت دارد. تمام نشاسته ها در طی مراحل هضم به مولکول های واحد گلوکز در دستگاه گوارش تقسیم می شوند. مولکول های نشاسته برای جذب بسیار بزرگ هستند. پیوندهایی که ملکول های گلوکز موجود در نشاسته ها را به هم متصل می کنند ، برای به دست آوردن گلوکز واحد به راحتی قابل شکست هستند.

کربوهیدرات های دکستروز و گلوکز در ماکارونی به دست آمده از نشاسته، می تواند به راحتی وارد جریان خون شما شود تا انرژی سلول های مغز و ماهیچه های شما را تأمین کند. اگر فعال نباشید و بدن شما به تمام انرژی لازم از وعده غذایی ماکارونی شما نیاز نداشته باشد ، گلوکز استفاده نشده به شکل گلیکوژن در کبد و ماهیچه ها و همچنین به صورت چربی بدن ذخیره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *