استفاده از ژل دکستروز خوراکی برای درمان هیپوگلیسمی

استفاده از ژل دکستروز خوراکی برای درمان هیپوگلیسمی

معالجه هیپوگلیسمی با استفاده از ژل دکستروز خوراکی

آیا ژل دکستروز خوراکی برای در مان هیپوگلیسمی نوزادان مفید است؟

مطالعه جدید نشان می دهد که به کارگیری ژل دکستروز خوراکی برای مهار قند خون پایین در نوزادان مفید بوده (نوزادان مبتلا به هیپوگلیسمی) و یک انگیزه شایع و قابل پیشگیری است و از مشکلات مغزی جلوگیری می کند. ژل دکستروز یک ژل گلوکز خوراکی است که در حال حاضر به عنوان فرم بهبود برای تغییر هیپوگلیسمی در افراد دیابتی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از ژل دکستروز خوراکی برای درمان هیپوگلیسمی

محققان نیوزیلند می گویند ژل دکستروز می تواند یک راه ارزان، موثر و آسان برای نوزادان مبتلا به هیپوگلیسمی باشد.

ژل دکستروز خوراکی نیاز به درمان تزریقی دکستروز را در نوزادان کاهش می دهد

نوزادان تازه متولد شده ممکن است برای افت قند خون بدون علامت به دکستروز داخل وریدی (IV) نیاز داشته باشند.

تجویز دکستروز IV و انتقال آن به بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) ممکن است در پیوند والدین و نوزادان تداخل ایجاد کند. قصد داریم در ادامه به مطالعه اثر استفاده از مکمل ژل دکستروز با خوراک در نوزادان زودرس / نارس در اواخر دوره تحت تأثیر هیپوگلیسمی بدون علامت در کاهش درمان با دکستروز IV بپردازیم.

هیپوگلیسمی نوزادان

به نوزادان هیپوگلیسمی بدون علامت (سطح گلوکز خون <45 میلی گرم در دسی لیتر) در کودکان تازه متولد شده (NBN) حداکثر ۳ دوز ژل دکستروز خوراکی (۲۰۰ میلی گرم در کیلوگرم ۴۰٪ دکستروز) به همراه خوراک داده شد.

استفاده از ژل دکستروز به همراه خوراک نوزادان نیاز به مایعات IV را کاهش می دهد، از جدا شدن مادر جلوگیری می کند و باعث شیردهی می شود.

نوزادانی که در درمان ژل دکستروز شکست خورده بودند، به احتمال زیاد برای سن حاملگی بزرگ بوده و باید سزارین انجام می شد.

مشکل سلامتی جهانی هیپوگلیسمی

هیپوگلیسمی نوزادان یک مشکل سلامتی جهانی است و یک دلیل قابل پیشگیری از آسیب عصبی در دوره نوزادی است.

تقریباً ۱۵٪ از نوزادان در معرض خطر افت قند خون هستند. برخی از این نوزادان، تنهایی قادر به عادی سازی سطح گلوکز خون خود با تغذیه نیستند و به درمان تزریق داخل وریدی (IV) دکستروز نیاز دارند.

نوزادان نارس، کوچک برای سن بارداری (SGA)، نوزادان که مادر آن ها دیابتی هستند.

بررسی یک مطالعه دیگر

درمان کنونی که معمولاً استفاده می شود، تغذیه های مکمل یا IV دکستروز با پذیرش در NICU است. هر دو این اقدامات باعث قطع رابطه منحصر به فرد شیردهی و پیوند مادر و نوزاد می شود.

هدف ما این بود که با استفاده از ژل گلوکز خوراکی – که ۴۰٪ دکستروز است، یک روش مقرون به صرفه و در عین حال کارآمد برای درمان افت قند خون نوزادان استفاده کنیم. روش جدید همچنین برای حمایت از پیوند نوزادان مادر با کاهش نیاز به IV دکستروز طراحی شده است.

تمام نوزادان در معرض خطر افت قند خون با توجه به غربالگری AAP برای مدیریت هموستاز گلوکز بعد از تولد غربالگری شدند.

 “نتیجه گیری”

ژل گلوکز خوراکی اگرچه درمانی گسترده برای کاهش قند خون نوزادان نیست، اما یک روش ساده، ایمن و مقرون به صرفه برای درمان افت قند خون نوزادان است.

همچنین می توان برای تثبیت نوزادان با گلوکز بسیار پایین قبل از شروع آزمایش IV استفاده کرد. نیاز کمتر به تزریق IV دکستروز به معنای انتقال کمتر به انتقال / NICU است که در نتیجه از پیوند نوزادان مادر پشتیبانی می کند.

نتیجه گیری کلی

این مطالعه فقط ژل دکستروز خوراکی را در مقایسه با دارو های دیگر در نظر می گیرد و اقدامات دیگری را که به طور بالقوه می توانند از افت قند خون جلوگیری کنند، در نظر نمی گیرد.

بنابراین، در حال حاضر شواهد کافی برای استفاده معمول از ژل دکستروز خوراکی برای پیشگیری از افت قند خون در نوزادان تازه متولد شده در دسترس نیست.

پیگیری دوران کودکی مطالعه منفردی که در اینجا ذکر شده در حال انجام است و یک مطالعه مداوم دیگر در تلاش است تا اثر ژل دکستروز خوراکی را بر جلوگیری از ورود به بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) تعیین کند.

ما توصیه می کنیم منتظر اطلاعات مربوط به نتایج این مطالعات اضافی برای ارزیابی ایمنی طولانی مدت و اثربخشی ژل دکستروز خوراکی برای پیشگیری از افت قند خون نوزادان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *