بهترین شیرین کننده ها و جایگزین شکر برای افراد دیابتی کدامند؟

شکر و شیرین کننده های مناسب برای افراد دیابتی

شیرین کننده های کم کالری یا جایگزین شکر می توانند به افراد دیابتی اجازه دهند از غذاهای شیرین و نوشیدنی هایی که بر میزان قند خون آنها تأثیر ندارد لذت ببرند. انتخاب شیرین کننده های جایگزین یکی از راه های حفظ شیرینی در غذا و نوشیدنی است. با این حال، همه شیرین کننده های جایگزین گزینه های خوبی برای افراد دیابتی نیستند.

آیا باید از شیرین کننده های مصنوعی استفاده کنید؟

با داشتن تعداد قند کم و بدون کالری، ممکن است شیرین کننده های مصنوعی درمانی برای افراد دیابتی باشد. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که شیرین کننده های مصنوعی ممکن است در واقع ضد بارداری باشند، به خصوص اگر به دنبال کنترل یا پیشگیری از دیابت هستید.

بهترین شیرین کننده ها و جایگزین شکر برای افراد دیابتی کدامند

در حقیقت، افزایش مصرف این مواد جایگزین شکر ممکن است با افزایش موارد چاقی و دیابت ارتباط داشته باشد.

انواع شیرین کننده های جایگزین برای افراد دیابتی

استویا چیست؟

استویا یک شیرین کننده کم کالری است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد دیابت است. توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تأیید شده است. برخلاف شیرین کننده های مصنوعی و قند، استویا می تواند سطح گلوکز پلاسما را سرکوب کرده و تحمل گلوکز را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. از نظر فنی، این یک شیرین کننده مصنوعی هم نیست. چراکه از برگ گیاهان گیاه استویا ساخته شده است.

خواص استویا

• تولید انسولین را افزایش دهید

• اثر انسولین بر غشای سلول را افزایش می دهد

• سطح قند خون را تثبیت کنید

• مقابله با دیابت نوع ۲ و عوارض آن

چرا شیرین کننده های مصنوعی برای افراد دیابتی مضر هستند؟

برخی از شیرین کننده های مصنوعی بدون قند هستند و برای افراد دیابتی مفید هستند. پاسخ بدن شما به شیرین کننده های مصنوعی متفاوت از قند معمولی است. قند مصنوعی می تواند در طعم دریافتی بدن شما تداخل ایجاد کند. این می تواند مغز شما را مختل کند برای بیشتر خوردن خوراکی های شیرین.

سوکرالوز (اسپلندا)، محبوب ترین جایگزین شکر

این شیرین کننده برای افرادی که دیابت نوع ۲ دارند بسیار عالی است.

علاوه بر این، اسپلندا با حداقل جذب از بدن عبور می کند. بر اساس مقاله ای که در اکتبر ۲۰۱۶ منتشر شد، این ویژگی ها به آن کمک کرده است تا به عنوان شیرین کننده مصنوعی مورد استفاده در سراسر جهان شناخته شود.

سوکرالوز، با نام تجاری Splenda در دسترس است گ، یک شیرین کننده مصنوعی است که از ساکارز ساخته می شود.

سوکرالوز یکی از محبوب ترین شیرین کننده های مصنوعی است و به طور گسترده ای در دسترس است. تولیدکنندگان آن را به طیف وسیعی از محصولات از آدامس تا کالاهای پخته شده اضافه می کنند.

این شیرین کننده مصنوعی در برابر حرارت پایدار است، در حالی که بسیاری از شیرین کننده های مصنوعی دیگر در دماهای بالا طعم خود را از دست می دهند. این باعث می شود سوکرالوز به گزینه ای محبوب برای پختن بدون قند و شیرین سازی نوشیدنی های گرم تبدیل شود.

سازمان FDA سوکرولوز را به عنوان یک شیرین کننده عمومی تأیید کرده و ADI را ۵ میلی گرم / کیلوگرم وزن بدن تعیین کرده است. شخصی با وزن ۶۰ کیلوگرم می تواند با خیال راحت سوکروالوز را در روز مصرف کند.

آسپارتام، یک شیرین کننده کم کالری

آسپارتام که در بسته های آبی با نام های تجاری Equal و NutraSweet فروخته می شود، طبق گفته FDA، یک شیرین کننده مصنوعی غیر مغذی است که ۲۰۰ برابر شیرین تر از قند است. گرچه آسپارتام مانند برخی دیگر از شیرین کننده های مصنوعی کالری صفر ندارد، اما همچنان کالری بسیار کمی دارد.

در حالی که FDA تحقیقات علمی را بررسی کرده و آسپارتام را برای خوردن بی خطر دانسته است، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف آسپارتام باعث سرطان می شود. انجمن سرطان آمریکا خاطرنشان کرده است که سازمانهای نظارتی ایالات متحده و اروپا به ترتیب نتیجه گرفته اند که آسپارتام “بی خطر” است و تحقیقات نشان نمی دهد که خطر ابتلا به سرطان در انسان افزایش یافته است. با این وجود، افراد مبتلا به فنیل کتونوریا (PKU)، یک بیماری نادر که در آن آنها قادر به متابولیسم فنیل آلانین (یک جز a اصلی آسپارتام) نیستند، نباید این جایگزین قند را مصرف کنند.

نتیجه گیری

افراد دیابتی ثبل مصرف شکر می توانند راجب این شیرین کننده های مصنوعی تخقیق کنند. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت باید از مصرف غذاهای شیرین پرهیز کرده و آن ها را محدود کنند.

شیرین کننده های کم کالری می توانند به افراد مبتلا اجازه دهند از یک ماده شیرین لذت ببرند بدون اینکه بر میزان قند خون آن ها تأثیر بگذارد. اگرچه FDA به طور کلی این جایگزین های شکر را بی خطر می داند، اما هنوز هم بهتر است که آن ها را در حد متوسط ​​مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *