قرص شیرین کننده استوانه ای آسسولفام چیست؟

قرص شیرین کننده استوانه ای آسسولفام چیست؟

قرص شیرین کننده استوانه ای آسسولفام چیست؟

قرص استوانه ای آسسلوفام، برای افراد عادی و دیابتی و افراد تحت رژیم بسیار مناسب و توصیه شده از جانب انجمن حمایت از بیماران دیابتی ایران است.

در این محصول از سوکرالوز و آسه سولفام به عنوان جایگزین شکر استفاده شده است که دارای طعم وشیرینی مطبوع می باشدو  شما می توانید از قرص استوانه ای آسسولفام در خوراک خود یا حتی هنگام نوشیدن یک لیوان چای از آن استفاده کنید.

نکاتی که باید قبل از مصرف آسسولفام بدانید!

با شیوع چاقی، شیرین کننده های مصنوعی و غیر مغذی به طور گسترده ای به عنوان مکمل های غذایی استفاده می شوند که طعم شیرین را بدون بار کالری بیش از حد فراهم می کنند.

به منظور درک بهتر عملکردهای کلی شیرین کننده های مصنوعی، به ویژه هنگامی که از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود، ما اثرات دستگاه عصبی محیطی و مرکزی ناشی از قرار گرفتن در معرض شیرین کننده مصنوعی پرکاربرد آسسولفام را بررسی کردیم.

ما دریافتیم که قرار گرفتن در معرض آسسولفام طولانی (۴۰ هفته) در موشهای طبیعی C57BL / 6J تأثیر متوسط ​​و محدودی بر هموستاز متابولیکی، از جمله تغییر سطح انسولین ناشتا و لپتین، اندازه لوزالمعده و سطح چربی، بدون تأثیر بر حساسیت انسولین و وزن بدن نشان می دهد.

جالب توجه است، اختلالات عملکرد حافظه شناختی (ارزیابی شده توسط موریس آب ماز و آزمایش اولویت هدف جدید) در موش C57BL / 6J تحت درمان با آسسولفام پیدا شد، در حالی که هیچ تفاوتی در عملکرد حرکتی و سطح اضطراب نیز تشخیص داده نشد.

از شیرین کننده های غیر مغذی به عنوان جایگزین شیرین کننده های مغذی با هدف جلوگیری از چاقی و پوسیدگی دندان استفاده شده است.

عامل اصلی تفاوت طعم بین نوشیدنی های حاوی شیرین کننده مغذی و آنهایی که حاوی شیرین کننده غیر مغذی هستند، در شیرین کردن آن است.

عملکرد آسسولفام

آسسولفام اغلب با سایر شیرین کننده ها (معمولاً سوکروالوز یا آسپارتام) مخلوط می شود. این مخلوط ها مشهور هستند و باعث ایجاد شیرینی بیشتر در محصولات می شوند.

برخلاف آسپارتام، آسسولفام تحت گرما پایدار است، حتی در شرایط اسیدی، اجازه می دهد تا از آن به عنوان افزودنی غذایی در پخت و یا در محصولاتی که به ماندگاری طولانی نیاز دارند استفاده شود.

در نوشیدنی های گازدار، تقریباً همیشه از آن در ترکیب با شیرین کننده دیگری مانند آسپارتام یا سوکرالوز استفاده می شود.

همچنین به عنوان شیرین کننده در محصولات پروتئینی و دارویی به ویژه داروهای جویدنی و مایع استفاده می شود، جایی که می تواند مواد فعال را خوش طعم کند.

مصرف کنندگان ممکن است این محصولات را برای کاهش خطر پوسیدگی دندان، کنترل یا کاهش وزن یا استفاده در مدیریت دیابت انتخاب کنند. آسسولفام پتاسیم یک شیرین کننده مصنوعی است که بسیار شیرین تر از قند است اما مقدار کالری آن صفر است. مقدار قابل قبول روزانه آسسولفام (ADI) 15 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن در روز دارد.

ADI به عنوان مقدار تخمینی تعریف شده است که فرد می تواند با خیال راحت و به طور متوسط ​​هر روز و در طول زندگی بدون خطر قرص استوانه ای آسسولفام را مصرف کند.

تخمین زده می شود که متوسط ​​مصرف روزانه حدود ۲۰ درصد از ADI است. آسسولفام در بدن متابولیزه نمی شود.

بنابراین، شما همراهان عزیز می توانید برای خرید شیرین کننده مصنوعی آسسولفام با واحد خرید و فروش سایت پویا ویژن تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *