آسسولفام چیست؟

آسه سولفام

آسسولفام چیست؟

افرادی که سعی در کاهش وزن دارند اغلب شیرین کننده های مصنوعی را جایگزین قند می کنند. امروزه یکی از شیرین کننده هایی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد، آسسولفام نام دارد.

مانند اکثر شیرین کننده ها، آسسولفام بحث برانگیز است. در حالی که برخی مطالعات می گویند شیرین کننده های مصنوعی بی خطر هستند، برخی دیگر ادعا می کنند که برای سلامتی شما مضر هستند و حتی باعث افزایش وزن می شوند. این یک بررسی دقیق از آسسولفام و اثرات آن بر سلامتی است.

آسسولفام پتاسیم – که به آن acesulfame K یا ace K نیز معروف است – یک شیرین کننده مصنوعی است. در اروپا، مردم گاهی اوقات آن را با نام E950 می شناسند. تولیدکنندگان پتاسیم سولسفام را با نام تجاری Sweet One و Sunett به فروش می رسانند. این ماده در حدود ۲۰۰ برابر شیرین تر از قند است و برای ایجاد طعم شیرین به غذا و نوشیدنی بدون افزودن کالری استفاده می شود.

آسسولفام با تحریک گیرنده های طعم شیرین روی زبان کار می کند، بنابراین فرد می تواند از طعم شیرینی بدون مصرف شکر لذت ببرد. تولیدکنندگان معمولاً آسسولفام را با سایر شیرین کننده ها مانند آسپارتام و سوکرالوز مخلوط می کنند.

آنها این کار را برای ماسک کردن طعم تلخی که مواد شیرین کننده به خودی خود دارند انجام می دهند. جالب اینجاست که بدن ممکن است مانند سایر مواد غذایی آسسولفام را تجزیه و ذخیره نکند. در عوض، بدن آن را جذب کرده و سپس بدون تغییر از طریق ادرار عبور می دهد.

آسسولفام یک شیرین کننده

آسسولفام یک شیرین کننده بدون کالری است که به مدت ۱۵ سال است در غذاها و نوشیدنی های سراسر جهان استفاده می شود. این ماده، که ۲۰۰ برابر شیرین تر از قند است، از سال ۱۹۸۸ در ایالات متحده در بسیاری از غذاها استفاده می شود.

آسه سولفام

این ماده در محصولات مانند آب نبات، کالاهای پخته شده، دسرهای یخ زده، نوشیدنی ها و دسر استفاده می شود. آسسولفام، که به آن سولفام K نیز گفته می شود، اغلب در ترکیب با سایر شیرین کننده های کم کالری استفاده می شود زیرا باعث افزایش طعم شیرین غذاها و نوشیدنی ها می شود.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سایر سازمان های بهداشتی پیشرو این ماده را برای تمام اقشار مردم بی خطر دانسته اند. بیش از ۹۰ مطالعه ایمنی آسسولفام را نشان داده است. این ماده در حال حاضر در بیش از ۴۰۰۰ غذا و نوشیدنی در حدود ۹۰ کشور جهان استفاده می شود.

چرا از آسسولفام استفاده می شود؟

آسسولفام انتخاب بیشتری از غذاهای کم کالری یا قند کم شده را به مصرف کنندگان ارائه می دهد که می تواند به آنها در مدیریت دریافت کالری کمک کند.

آسسولفام می تواند در پخت استفاده شود زیرا پایدار است و شیرینی خود را در دمای طبیعی پخت حفظ می کند. این شیرین کننده، که به تنهایی قابل استفاده است، غالباً با سایر شیرین کننده های کم کالری مخلوط می شود.

آیا می توانید با آسسولفام پخت و پز کنید؟

آره. پتاسیم استوکولفام به دلیل پایداری، شیرینی خود را در دمای طبیعی پخت و در ترکیب با مواد اسیدی موجود در غذاها و نوشیدنی ها حفظ می کند.

آسسولفام چگونه ساخته می شود؟

آسسولفام از فرایندی ساخته می شود که شامل تبدیل یک ماده واسطه آلی، اسید استیک و ترکیب آن با ماده معدنی طبیعی، پتاسیم، می شود تا یک شیرین کننده بلوری بسیار پایدار ایجاد شود.

چگونه بدن از آسسولفام استفاده می کند؟

آسسولفام متابولیزه یا ذخیره نمی شود. بعد از مصرف سریع جذب بدن می شود و سریعاً بدون تغییر دفع می شود.

آیا آسسولفام بی خطر است؟

آری. آسسولفام برای تمام اقشار مردم بی خطر و مناسب است. FDA، که سازمان دولتی مسئول تأمین ایمنی همه مواد غذایی است، از سال ۱۹۸۸ در چندین مورد جداگانه، آسسولفام را برای استفاده در بسیاری از محصولات غذایی تأیید کرده است.

آیا زنان باردار می توانند از آسسولفام استفاده کنند؟

آری. FDA استفاده از آسسولفام را بدون محدودیت برای هیچ قشر از جمعیت تأیید کرد. با این حال، زنان باردار باید در مورد تغذیه خود از جمله استفاده از شیرین کننده های کم کالری توصیه های پزشک خود را دنبال کنند.

آیا افراد دیابتی می توانند از آسسولفام استفاده کنند؟

آری. انجمن دیابت آمریکا گفته است که مصرف شیرین کننده های غیر مغذی مورد تأیید FDA برای افراد دیابتی بی خطر است.

آیا آسسولفام در پوسیدگی دندان نقش دارد؟

خیر. پتاسیم آسولفام در پوسیدگی دندان نقش ندارد. مطالعات نشان می دهد که باکتری های موجود در دهان، آسسولفام را متابولیزه نمی کنند و بنابراین آن را به پلاک یا اسیدهای مضر که باعث پوسیدگی دندان می شوند، تبدیل نمی کنند.

آیا محتوای پتاسیم آسسولفام یک نگرانی بالقوه برای سلامتی است؟

خیر. پتاسیم که در بیشتر غذاها وجود دارد، یک ماده معدنی ضروری برای حفظ سلامتی است. مقدار پتاسیم موجود در آسسولفام پتاسیم بسیار ناچیز است. در مقایسه، اکثر افراد روزانه تقریباً ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی گرم پتاسیم از غذاهای مختلف دریافت می کنند. به عنوان مثال، یک موز حاوی ۴۰۰ میلی گرم است. یک نارنجی ۲۵۲ میلی گرم و یک سیب زمینی شیرین ۳۹۰ میلی گرم پتاسیم.

آیا افراد واکنش های آلرژیک ناشی از آسسولفام پتاسیم دارند؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که آسسولفام باعث واکنش های آلرژیک شود. طی ۱۵ سال گذشته شیرین کننده در سراسر جهان وجود داشته است، هیچ واکنش آلرژیک اثبات شده ای گزارش نشده است. اگرچه این ماده حاوی گوگرد، یک ماده حساسیت زای شناخته شده است، اما ساختار گوگرد با ساختار سولفیت ها و داروهای سولفا متفاوت است که به عنوان واکنش های آلرژیک شناخته شده اند.

کدام غذاها حاوی آسسولفام هستند؟

آسسولفام یک شیرین کننده مصنوعی بسیار متنوع است که تولید کنندگان در طیف وسیعی از غذاها و نوشیدنی ها از آن استفاده می کنند. برخلاف شیرین کننده های مشابه، مانند آسپارتام، هنگام گرم شدن پایدار است. به دلیل این خاصیت، بسیاری از کالاهای پخته شده حاوی آسسولفام هستند.

نمونه هایی از غذاهای حاوی آسسولفام عبارتند از:

نوشیدنی ها، از جمله نوشابه، آب میوه، نوشیدنی های غیر گازدار و الکل

• شیرین کننده ها

• محصولات لبنی

• بستنی

• دسرها

• مربا، ژله و مارمالاد

• کالاهای پخته شده

• خمیر دندان و دهانشویه

• آدامس

• ماست و سایر محصولات شیر

• غلات صبحانه

• سس ها

• چاشنی ها

شیرین کننده های مصنوعی، از جمله آسسولفام، بحث برانگیز هستند. بسیاری از محققان ادعا می کنند که ممکن است مضر باشند.

به عنوان مثال، برخی ادعا می کنند که می توانند روند متابولیسم را مختل کرده و در تنظیم اشتها، وزن بدن و کنترل قند خون اختلال ایجاد کنند. برخی منابع همچنین شیرین کننده های مصنوعی را با سرطان ارتباط می دهند. با این حال، طبق انستیتوی ملی سرطان (NCI)، هیچ مدرک محکمی مبنی بر وجود پیوند وجود ندارد.

تأثیر آسسولفام بر سلامتی شما

همانطور که از نام آن پیداست، جایگزین های شکر شیرین کننده هایی هستند که به جای قندهای سنتی استفاده می شوند. برخی از تولیدکنندگان از شیرین کننده ها در محصولات خود به عنوان “ماده طبیعی” یاد می کنند، حتی اگر شیرین کننده فرآوری یا تصفیه شده باشد.

پتاسیم آسسولفام طبیعی نیست. تنها گزینه های واقعی قند طبیعی عبارتند از:

• آب میوه

• شهد

• عسل

• ملاس‌

• شربت افرا

شیرین کننده های مصنوعی مانند آسسولفام محبوب هستند زیرا اغلب به مراتب شیرین تر از قند طبیعی هستند، به این معنی که می توانید در یک دستورالعمل کمتر استفاده کنید. آنها همچنین برخی از مزایای سلامتی را ارائه می دهند.

نکته: شیرین کننده های مصنوعی مانند قند سطح قند خون شما را افزایش نمی دهند. اگر دیابت دارید، قبل از استفاده از شیرین کننده های مصنوعی، با پزشک خود در مورد استفاده از شیرین کننده های مصنوعی صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *