دمای تولیدی اسید سیتریک چه میزان است؟

دمای تولیدی اسید سیتریک چه میزان است؟

سیتریک اسید در چه دمای تولید می شود ؟

اسید سیتریک به دلیل کاربردهای بیشمار دارای پتانسیل اقتصادی بالایی است. بیشتر با تخمیر میکروبی با استفاده از Aspergillus niger تولید می شود.

با توجه به افزایش تقاضا و بازارهای در حال رشد، همیشه نیاز به کشف و توسعه تکنیک ها و راه حل های تولید بهتر برای بهبود بازده تولید و کارایی بازیابی محصول وجود دارد. برای حمایت از مقیاس تولید عظیم، لازم و مهم است که فرایند تولید با استفاده از مواد زائد کشت وصنعت در دسترس و ارزان، ضمن حفظ بازده تولید بالا، سازگار با محیط زیست باشد.

اسید سیتریک یا اسید ۲-هیدروکسی پروپان-۱،۲،۳-تریکاربوکسیلیک (C6H8O7.H2O)، یک اسید آلی ضعیف طبیعی است که در تمام مرکبات یافت می شود. نام این اسید آلی از کلمه لاتین مرکبات گرفته شده است که به درختان تیره مرکبات از جمله درختان لیمو اشاره دارد.

اسید سیتریک به شکل خالص آن به راحتی در آب حل می شود و بی رنگ است. در دمای اتاق جامد است. نقطه ذوب اسید سیتریک ۱۵۳ درجه سانتی گراد است و در دماهای بالاتر تجزیه می شود. اسید سیتریک به دلیل وجود سه گروه عملکردی اسید کربوکسیلیک در ساختار آن، دارای وزن مولکولی ۲۱۰٫۱۴ گرم در مول است و دارای سه مقدار مختلف pKa، در pH 3.1  ۴٫۷ و ۶٫۴ است.

دما تولید اسید سیتریک

اسید سیتریک یکی از رایج ترین محصولاتی است که تقاضای بی پایان در بازار جهانی دارد. این نقش محوری در صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی، مواد آرایشی شیمیایی و سایر صنایع کاربردهایی مانند اسید سازی، آنتی اکسیدان، طعم دهنده، تقویت، نگهداری و پلاستیک سازی و به عنوان یک عامل هم افزایی دارد.

دمای تولیدی اسید سیتریک چه میزان است؟

تخمیر اسید سیتریک یکی از تخمیرهای ابتدایی است اما با گذشت زمان هنوز تولید آن افزایش می یابد. در سال ۲۰۰۷، تولید جهانی آن از ۱٫۶ میلیون تن فراتر رفته است.

یکی از مهمترین قارچهای مورد استفاده در میکروبیولوژی صنعتی، Aspergillus niger، سالهاست که برای تولید تجاری اسید سیتریک استفاده می شود. با این حال، تقاضای جهانی برای اسید سیتریک سریعتر از تولید آن در حال افزایش است و به فرایندهای اقتصادی بیشتری نیاز است.

A. niger معمولاً برای تولید اسید سیتریک استفاده می شود. این به دلیل این واقعیت است که این ارگانیسم به دلیل سیستم آنزیمی پیشرفته، توانایی استفاده از انواع بسترها را دارد.

اگرچه Aspergillus niger تولید کننده سنتی اسید سیتریک است، اما طی ۳۰ سال گذشته استفاده از مخمرها برای فرآیند های تخمیر اسید سیتریک مورد توجه محققان قرار گرفته است. در میان گونه های مخمر، Yarrowia lipolytica به عنوان یک تولید کننده بالقوه اسید سیتریک شناخته می شود.

میزان دما تولید اسید سیتریک چقدر است؟

مطالعه و تحقیقات انجام شده دما ها مختلف بر تولید اسید سیتریک

اثر دماهای مختلف بر تولید اسید سیتریک توسط ایزوله مورد مطالعه قرار گرفت. دمای ۵۵ درجه سانتیگراد برای تولید اسید سیتریک بهینه یافت شد زیرا حداکثر اسید سیتریک ۰٫۶۲ گرم در لیتر در این دما توسط ایزوله تولید شد. افزایش بیشتر دما به تدریج باعث کاهش بهره وری اسید سیتریک توسط ایزوله شد. دمای محیط تخمیر یکی از عوامل مهمی است که تأثیر زیادی بر تولید اسید سیتریک دارد.

اثر اندازه تلقیح رویشی (۱-۵٪) بر تولید اسید سیتریک توسط Aspergillus niger نشان می دهد که حداکثر تولید اسید سیتریک از ۰٫۵۳ گرم در لیتر با ۳٪ اندازه تلقیح بدست آمده است. با افزایش اندازه تلقیح، تولید اسید سیتریک کاهش می یابد.

بهینه غلظت بستر برای تجمع اسید سیتریک توسط ماده جدا شده مورد مطالعه قرار گرفت و نتیجه نشان داد که حداکثر عملکرد تولید اسید سیتریک در ۲٪ غلظت بستر با مقدار ۰٫۸۳ گرم در لیتر و مقدار قند کاهش دهنده به دست آمد. ۹٫۳۴ میلی مولول − ۱ نتایج برای سطوح مختلف بستر و میزان اسید سیتریک آنها و کاهش عملکرد قند نشان داده شده است.

دقت کنید که، مقدار اسید سیتریک تولید شده هم با نوع میکروارگانیسم و ​​هم با شرایط تخمیر متفاوت است.

در این مقاله سعی کردیم شما را با دما تولید اسید سیتریک آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *