بازار جهانی اسیداسکوربیک

بازار جهانی اسید اسکوربیک

در بازار جهانی اسیداسکوربیک انتظار می رود که شاهد رشد بالا در دهه آینده، با توجه به نگرانی های کمبود ویتامین به علت تغییر شیوه زندگی و عادات غذایی در سراسر جهان باشیم. با توجه به تقاضا و در دسترس بودن امکانات تولیدی ارزان قیمت در چین، آسیا و اقیانوسیه پیش بینی می شود سریع ترین بازار رشد  اسید اسکوربیک در دوره پیش بینی باشد.

بازار جهانی اسیداسکوربیک در آمریکای شمالی و اروپا به دلیل افزایش بیماری هایی مانند دیابت، در حال رشد است و به نوبه خود باعث تقاضای اسید آسکوربیک به عنوان جایگزینی برای شیرین کننده کم کالری می شود.

اسید اسکوربیک (ویتامین C است)، در صنایع مهم استفاده می شود. بازار بر اساس مصرف کننده نهایی به داروها، مواد غذایی و نوشیدنی،  محصولات مراقبت شخصی تقسیم می شود. صنعت داروسازی بزرگترین مصرف کننده اسید اسکوربیک است. از آنجا که ویتامین C به بازیافت ویتامین E کمک می کند، ماده اولیه برای تهیه مکمل های ویتامین C در صنایع دارویی استفاده می شود.

در صنعت داروسازی، اسید اسکوربیک کاربرد اصلی در ساخت آنتی اکسیدان ها را دارد. در صنایع غذایی و آشامیدنی، سهم عمده ای را به خود اختصاص داده و با سرعت بالایی رو به رشد است، بنابراین به عنوان جایگزینی برای شیرین کننده ها عمل می کند.

از اسید اسکوربیک به عنوان یک افزودنی برای افزایش کیفیت مواد غذایی و بهبود پایداری مواد غذایی استفاده می شود. همچنین، فواید اضافه شده در استفاده از اسید اسکوربیک در محصولات غذایی این است که به حفظ عطر، رنگ و محتوای مواد مغذی مواد غذایی کمک می کند. ویتامین C و نمکهای آن در مواد آرایشی و فرمولاسیون محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود،

به دلیل توانایی آن برای کنترل pH محصول نهایی استفاده می شود. ویتامین C باعث جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک و پیری می شود. انتظار می رود که بازار جهانی مراقبت شخصی یا آرایشی و بهداشتی، دستاوردهای چشمگیری با بیش از ۵٪ داشته باشد. افزایش تقاضا برای کرم های ضد چروک، لوسیون های ضد آفتاب و سایر محصولات مبتنی بر زیست محیطی، با توجه به پویایی های مختلف آب و هوایی، انتظار می رود که باعث افزایش تقاضای ویتامین C شود. با توجه به سرمایه گذاری های سنگین و تحقیقات و پیشرفت های مهم انجام شده توسط فعالان کلیدی صنعت و همراه با سرعت سریع پیشرفت در صنایع داروسازی و پزشکی، تقاضای اسید اسکوربیک در حال افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *