بازار جهانی اسیداسکوربیک

در بازار جهانی اسیداسکوربیک انتظار می رود که شاهد رشد بالا در دهه آینده، با توجه به نگرانی های کمبود ویتامین به علت تغییر شیوه زندگی و عادات غذایی در سراسر جهان باشیم. با توجه به تقاضا و در دسترس بودن امکانات تولیدی ارزان قیمت در چین، آسیا و اقیانوسیه پیش بینی می شود سریع ترین بازار رشد  اسید اسکوربیک در دوره پیش بینی باشد.

بازار جهانی اسیداسکوربیک در آمریکای شمالی و اروپا به دلیل افزایش بیماری هایی مانند دیابت، در حال رشد است و به نوبه خود باعث تقاضای اسید آسکوربیک به عنوان جایگزینی برای شیرین کننده کم کالری می شود.

اسید اسکوربیک (ویتامین C است)، در صنایع مهم استفاده می شود. بازار بر اساس مصرف کننده نهایی به داروها، مواد غذایی و نوشیدنی،  محصولات مراقبت شخصی تقسیم می شود. صنعت داروسازی بزرگترین مصرف کننده اسید اسکوربیک است. از آنجا که ویتامین C به بازیافت ویتامین E کمک می کند، ماده اولیه برای تهیه مکمل های ویتامین C در صنایع دارویی استفاده می شود.

در صنعت داروسازی، اسید اسکوربیک کاربرد اصلی در ساخت آنتی اکسیدان ها را دارد. در صنایع غذایی و آشامیدنی، سهم عمده ای را به خود اختصاص داده و با سرعت بالایی رو به رشد است، بنابراین به عنوان جایگزینی برای شیرین کننده ها عمل می کند.

از اسید اسکوربیک به عنوان یک افزودنی برای افزایش کیفیت مواد غذایی و بهبود پایداری مواد غذایی استفاده می شود. همچنین، فواید اضافه شده در استفاده از اسید اسکوربیک در محصولات غذایی این است که به حفظ عطر، رنگ و محتوای مواد مغذی مواد غذایی کمک می کند. ویتامین C و نمکهای آن در مواد آرایشی و فرمولاسیون محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود،

به دلیل توانایی آن برای کنترل pH محصول نهایی استفاده می شود. ویتامین C باعث جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک و پیری می شود. انتظار می رود که بازار جهانی مراقبت شخصی یا آرایشی و بهداشتی، دستاوردهای چشمگیری با بیش از ۵٪ داشته باشد. افزایش تقاضا برای کرم های ضد چروک، لوسیون های ضد آفتاب و سایر محصولات مبتنی بر زیست محیطی، با توجه به پویایی های مختلف آب و هوایی، انتظار می رود که باعث افزایش تقاضای ویتامین C شود. با توجه به سرمایه گذاری های سنگین و تحقیقات و پیشرفت های مهم انجام شده توسط فعالان کلیدی صنعت و همراه با سرعت سریع پیشرفت در صنایع داروسازی و پزشکی، تقاضای اسید اسکوربیک در حال افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *