صمغ ها

 

قرن­ هاست که عناصر غذایی کاربردهای مفید مختلفی در غذاها دارند. اجداد ما، از نمک برای نگهداری گوشت و ماهی، از ادویه­ ها و گیاهان معطر برای بهبود عطر و طعم غذا، اضافه کردن شکر به منظور نگهداری میوه­ ها و نگهداری خیارشور با اضافه کردن سرکه استفاده می­کردند. امروزه مصرف کنندگان تقاضای عرضه مواد غذایی را دارند که معطر، مغذی، ایمن، در دسترس، متنوع و مقرون به صرفه هستند. هزار نوع افزودنی جهت کاربرد در غذاها وجود دارد. سازمان غذا و دارو آمریکا، فهرستی بیش از ۳۰۰۰ نوع ماده ­ی افزودنی را در پایگاه­ داده­ های خود دارد که بسیاری از آن­ها هر روز در غذاها (نمک، شکر، وانیل، مخمر، ادویه و رنگ ­ها) استفاده می­شوند.

کاربرد کربوکسی متیل سلولز CMC می‌تواند به عنوان غلظت‌دهنده، امولسیون‌کننده، نگهدارنده و جذب‌کننده آب، تثبیت‌کننده وعامل حفظ شکل و ظاهر (رئولوژی) عمل نماید و به دلیل داشتن چنین ویژگی‌هایی،CMC می‌تواند به جای ژلاتین و مواد دیگر استفاده شود . کاربرد کربوکسی متیل سلولز CMC نه تنها از لحاظ اقتصادی به صرفه است بلکه، باعث حفظ طعم واقعی و تازگی غذا می‌شود و در نهایت مدت زمان قابل مصرف بودن ماده غذایی را بالا می‌برد

کربوکسی متیل سلولز هم اکنون یکی از ضروری‌ترین افزودنی‌های خوراکی محسوب می‌شود که به طور گسترده‌ای در بستنی با کیفیت بالا (جهت مقاومت در برابر ذوب شدن)، انواع شیرینی، بیسکویت، کیک، کلوچه، آب‌نبات، آبمیوه‌ها، نوشیدنی‌های مایع، محصولات لبنی و گوشتی، غذاهای منجمد، ماکارونی‌های فوری، کنسروها و کمپوتهای میوه استفاده می‌گردد.