سیترات سدیم

تری سدیم سیترات(Trisodium citrate) یک نمک از اسید سیتریک است.

ماده اولیه اصلی سیترات سدیم، اسید سیتریک است. اسید سیتریک به دو شکل بی آب و منو هیدرات موجود است.

خصوصیات سیترات سدیم

تری سدیم سیترات بی آب مانند کریستال های دانه دار و سفید یا پودر بلوری سفید موجود است. این ماده آزادانه در آب قابل حل است و در اتانول عملاً نامحلول است. (۹۶٪)  یک نمک غیر سمی و خنثی با واکنش پذیری کم است.  اگر در دمای محیط نگهداری شود، از نظر شیمیایی پایدار است. این ماده بی آب کاملاً زیست تخریب پذیر است و می توان آن را با زباله یا فاضلاب منظم دفع کرد.

تولید تری سیترات سدیم

 اسید سیتریک با فرآیند تخمیر تولید می شود که در آن از یک منبع کربوهیدرات مانند نشاسته ذرت و ملاس چغندرقند استفاده می شود. تخمیر، یک محصول با خلوص خام تولید می کند که نیاز به تصفیه بیشتر دارد. یکی از روش های پالایش یک فرآیند، بارندگی است. در این فرایند ابتدا از آهک برای تولید مواد جامد سیترات کلسیم استفاده می کنند، سپس با اسید سولفوریک درمان می شود که یک اسید سیتریک محلول و سولفات کلسیم به طور جزئی تمیز به عنوان محصول جانبی تولید می کند. روش دیگری که استفاده می شود استخراج حلال است. این فرایندها جریانهایی را تولید می کنند که به تبادل یونی نیاز به ضد شورش دارند.
سیترات سدیم با درمان اسید سیتریک با کربنات سدیم تهیه می شود.

کاربرد ها

سیترات سدیم در ده ها محصول مراقبت شخصی مانند شامپو، نرم کننده، ضد آفتاب، مرطوب کننده صورت، محصولات آرایشی، دستمال مرطوب بچه، صابون و سایر محصولات موجود است که می تواند به عنوان حامل مواد معدنی یا آلی در عطرها و سورفاکتانت ها استفاده شود. اغلب به عنوان تنظیم کننده pH و نرم کننده آب استفاده می شود. این ماده در مواد شوینده مایع لباسشویی شایع است و در نوشیدنی های ورزشی به دلیل داشتن سدیم، باعث رفع خستگی عضلات می شود. با دارا بودن دو نوع طعم شور و ترش در نوشیدنی ها، طعم را تقویت می کند. به کنترل اسیدیته دسر، بستنی، آب نبات، ژله و ژلاتین کمک می کند. نگهدارنده محصولات غذایی است و از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری می کند. باعث پایداری محصولات دارویی می شود. و همچنین در خوراک و غذای حیوانات و صنعت نیز کاربرد دارد.