کاربردهای مالتودکسترین

کاربردهای مالتودکسترین

کاربردهای مالتودکسترین

مالتودکسترین ها به عنوان حامل های طعم دهنده، مواد حجیم کننده ، رطوبت گیرها، ویسکوزی فایبرها و سایر ترکیبات کاربردی عمل می کنند. آنها می توانند در طیف گسترده ای از برنامه ها کار کنند. از مخلوط خشک گرفته تا پر کننده ها و سس ها تا در نوشیدنی ها کاربرد دارند. به دلیل اسمولالیته بودن آنها می توانند منبع با ارزش کربوهیدراتهای مغذی باشند.

ویژگی های عملکردی مربوط به دکستروز به تعیین برنامه هایی که در آن از مالتودکسترین استفاده می شود کمک می کند. دو روش برای استفاده از مالتودکسترین وجود دارد. یکی در سیستم مایع و دیگری در حالت خشک است. به عنوان مثال تراکم فله در یک ترکیب خشک بسیار مهم است. در یک مایع مهمترین مسئله ممکن است حلالیت یا ویسکوزیته باشد.  هر برنامه الزامات خاص خود را دارد.

اگرچه بعضی اوقات سطح کمی از عطر و طعم را فراهم می کنند. آنها نسبت به گرما،pH  و سایر شرایط فرآیند مانند برشی نسبتاً بی اثر هستند. مالتودکسترین در کنترل رطوبت نیز استفاده می شود. مولکول های قند محلول با وزن مولکولی کم فعالیت آب را پایین می آورند و نقاط انجماد را بطور قابل ملاحظه ای کاهش می دهند. زنجیره های با وزن مولکولی بالاتر که با مالتودکسترین های کم DE- نشان داده شده اند آب را به هم متصل کرده و مواد جامد را بدون این تأثیرات اضافه می کنند.

علاوه بر این برخی از پلیمرهای زنجیره ای طولانی حل نمی شوند و ممکن است با تشکیل ژل در واقع آب را به هم وصل کنند. از آنجا که این موارد به محلول تبدیل نمی شوند، آنها ابری ظاهر می شوند. همانطور که گفته شد میزان این خصوصیات به DE محصول بستگی دارد. با این حال ، در طول ذخیره سازی ، مالتودکسترین ها ، مانند نشاسته ، به صورت واژگونی مجدداً آزاد می شوند و آب را آزاد می کنند.

این مواد با اضافه کردن مواد جامد و در بعضی موارد به خصوص با محصولات DE پایین تر با تشکیل ژل به ویسکوزیته کمک می کنند. آنها همچنین می توانند روغن را در سیستم های غیر آبی جذب کنند. بسته به نوع مالتودکسترین مورد استفاده این خصوصیات متفاوت است.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *