آیا لسیتین باعث افزایش حافظه می شود؟

آیا لسیتین باعث افزایش حافظه می شود؟

آیا لسیتین باعث افزایش حافظه می شود؟

آیا لسیتین باعث افزایش حافظه می شود؟

لسیتین یک فسفولیپید است و یک منبع عالی از ویتامین B و کولین و inositol است. غشای سلولی عمدتا از لسیتین تشکیل شده است. لسیتین برای عملکرد طبیعی همه موجودات زنده حیاتی است.

به عنوان یک آنتی اکسیدان نقش دارد .این امر منجر به ادعاهایی می شود که به کاهش خطر بیماری قلبی عروقی و جلوگیری از زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک  می کند. مغز مانند سایر اعضای بدن نیاز به مجموعه ای خاص از مواد مغذی دارد تا بتواند فعالیتش را انجام دهد. در حال حاضر، نقش اسید چرب ضروری مانند روغن ماهی در بهبود عملکرد مغز را می توان درک کرد.( به خصوص در کودکان مبتلا به مشکلات AD، ADHD، نارساخوانی و دیسپانیا). یکی دیگر از اسید های چرب مهم لسیتین است.

آیا لسیتین باعث افزایش حافظه می شود؟

کولین و لسیتین  دو عامل غذائی دارای نقش حیاتی برای  فعالیت  فکری  هستند زیرا این دو به استیل کولین تبدیل می شوند که استیل کولین انتقال دهنده عصبی که مسئول ذخیره و بازیابی حافظه و اثربخشی سیگنال های عصبی در بسیاری از مناطق مغز است و بدون مقادیر کافی آن ، قدرت  فعالیت  مغز وقدرت حافظه کاهش می یابد .لسیتین غذای مغزی خوب است و از بدتر شدن ظرفیت ذهنی جلوگیری می کند.  از بیماری آلزایمر، دمانس و سایر مشکلات حافظه جلوگیری می کند.

محصولات لسیتین منبع خوبی از کولین باشد که این منجر به ایجاد ارتباط بین لسیتین و بیماری های کولینرژیک شده است که یکی از آنها بیماری آلزایمر است. کمبود استیل کولین به عنوان یک علت احتمالی بیماری آلزایمر مطرح شده است.

استفاده از لسیتین در کمک به بازسازی و احیای سلول های مغز

نتایج نشان می دهد که دوزهای خوراکی کوچک فیزوستیگمین همراه با مصرف لسیتین برای برخی از بیماران مبتلا به آلزایمر دارای مزایای درمانی هستند. استفاده روزانه لسیتین موجب بهبود فعالیت شیمیایی مغز می شود. لسیتین فعالیت مغزی مانند یادگیری، حافظه، هماهنگی حرکتی، بازخورد حساسیتی و الگوهای خوابرا بهبود می بخشد. ما می توانیم از این یافته ها نتیجه گیری کنیم که لسیتین حافظه، گفتار و مشکلات حرکتی را که باعث تعادل و حرکت می شود، بهبود می بخشد. بیماران مبتلا به اختلالات حرکتی با مصرف لسیتین به طور متوسط ۳۰% بهبودی در تعادل و حرکت آنها دیده شد. کولین بر همه تحریکات عصبی اثر می گذارد، از جمله حرکت چشمان.

استفاده از لسیتین در کمک به بازسازی و احیای سلول های مغزی مؤثر است. لسیتین جذب ویتامین A را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، بنابراین به مناطق ساختاری گوش و مغز که بر عملکرد پردازش شنوایی تاثیر می گذارند، بسیار بهبود می یابند.

رایجترین توصیه برای مقدار لسیتین روزانه بدن یک قاشق غذاخوری برای کودکان و دو قاشق غذاخوری برای بزرگسالان است.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش لسیتین.
 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *