تفاوت مالتودکسترین و دکسترین در مکمل های بدنسازی

تفاوت مالتودکسترین و دکسترین در مکمل های بدنسازی

تفاوت مالتودکسترین و دکسترین در مکمل های بدنسازی

مالتودکسترین و دکستروز در اصل قندهایی هستند که از رشته های کربوهیدرات تشکیل شده اند. معمولاً به صورت پودر فروخته می شوند، دکستروز و مالتودکسترین می توانند به آب یا سایر نوشیدنی های ورزشی یا مکمل ها اضافه شوند. اغلب توسط بدنسازان یا برای تقویت سریع انرژی مورد استفاده قرار می گیرند تا تمرین خود را به سطح بعدی یا بعد از انجام کارشان انجام دهند تا به بدنشان در ترمیم و بهبود کمک کنند.

اگرچه مالتودکسترین و دکستروز بسیار شبیه به هم هستند، اما بین آنها تفاوت های اساسی وجود دارد:

  1. ترکیب شیمیایی

احتمالاً قابل توجه ترین تفاوت بین دکستروز و مالتودکسترین در این واقعیت است که دکستروز یک مونوساکارید است و مالتودکسترین یک پلی ساکارید است . این بدان معنی است که دکستروز از یک قند تشکیل شده است، در حالی که مالتودکسترین از چندین قند تشکیل شده است. این باعث تغییر در سرعتی می شود که بدن شما قادر به جذب کربوهیدرات ها است. اگرچه تفاوت چندان زیاد نیست، دکستروز توسط بدن کمی سریعتر از مالتودکسترین جذب می شود. بدن مجبور است مالتودکسترین را از ساخت قندهای متعددش به سمت قندهای منفرد یا مونوساکاریدها که توسط بدن برای انرژی و از بین بردن ذخایر گلیکوژن ماهیچه ها استفاده می شود، خرد کند.

  1. قیمت

یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده انتخاب مکمل در میان جامعه تناسب اندام، قیمت درست است. بدانید که دکستروز معمولاً ارزانتر است. (قیمت عموماً دلهره آور نیست، اما به اندازه کافی قابل توجه است) که اگر مقیاس به طور یکسان باشد بر تصمیم شما تأثیر بگذارد.

  1. مزه

دکستروز یک مونوساکارید و یک کربوهیدرات ساده، بسیار شیرین تر از مالتودکسترین است. اگر دندان شیری دارید  این می تواند در انتخاب تأثیر بگذارد. اگر مکمل کربوهیدرات را به یک نوشیدنی ورزشی یا مکمل دیگر اضافه می کنید طعم و مزه چندان تغییر نخواهد کرد. با این حال، اگر آن را با آب مخلوط می کنید، طعم و مزه می تواند یک عنصر بسیار مهم یک مکمل باشد.

  1. اختلاط

در جامعه تناسب اندام تحت تأثیر تراژدی پودر پروتئین بدون سر و یا کراتین قرار گرفته اند که به صورت دانه ای و گچ باشد. داشتن یک مکمل که به راحتی مخلوط شود می تواند بر راحتی و سلیقه تأثیر زیادی بگذارد. دکستروز نسبت به مالتودکسترین محلول در آب است و بنابراین مخلوط کردن آن آسان تر است. این بدان معنی نیست که مالتودکسترین سخت حل می شود، مالتودکسترین نیز به راحتی مخلوط می شود، فقط کمی هم زدن نیاز دارد.

مسلماً بیشترین مزایا در جامعه تناسب اندام به سمت دکستروز می رود. دکستروز شیرین تر است، سریعتر جذب می شود و به طور کلی ارزان تر است. با این حال، اگر می خواهید سنبله قندی آرام تر و با طعم ملایم تری داشته باشید، مالتودکسترین می تواند گزینه ای برای شما باشد. همچنین بدنسازان زیادی وجود دارند که از هر دو به نسبت های مختلف استفاده می کنند. یعنی: ۵۰:۵۰ مخلوط دکستروز و مالتودکسترین یا ۷۰٪ دکستروز و ۳۰٪ مالتودکسترین.

تنها راه مطمئنی برای فهمیدن کدام یک از بهترین ها برای شما این است که هر دو را امتحان کنید و آنها را با نسبت های مختلف امتحان کنید. ببینید چگونه بدن شما نسبت به مکمل ها و مخلوط های مختلف واکنش نشان می دهد.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *