آلرژی ذرت

آلرژی ذرت

آلرژی ذرت

آلرژی ذرت زمانی ایجاد می شود که سیستم ایمنی بدن دچار حساسیت می شود و پس از خوردن ذرت یا غذاهای حاوی پروتئین ذرت، یا بعد از اینکه در معرض گرده ذرت قرار می گیرد، بیش از حد پاسخ می دهد. محصولات ذرت در بسیاری از غذاهای فرآوری شده و همچنین در بسیاری از موارد دیگر روزمره استفاده می شود.

آلرژی ذرت بسیار نادر است و تشخیص آن دشوار است. بیشتر محصولات مشتق شده از ذرت، مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا، حاوی پروتئین ذرت نیستند. اگر حساسیت ذرت دارید، می توانید از این محصولات استفاده کنید.

علائم آلرژی به ذرت عبارتند از: استفراغ، گرفتگی معده، سوء هاضمه، اسهال، ضعیف  شدن تنفس، آبی رنگ شدن پوست، تورم که می تواند زبان و لب ها را تحت تاثیر قرار دهد. واکنش های فیزیکی به محصولات ذرت ممکن است از خفیف تا شدید باشد.

واکنش آلرژیک تهدید کننده حیاتی آنافیلاکسی است که در آن تورم بوجود می آید، تنفس مختل می شود و فشار خون پایین می رود که می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد. اگر به محض اینکه علائم وجود داشت اپی نفرین (آدرنالین) تزریق نشود، می تواند مرگبار باشد. تشخیص آلرژی ذرت ممکن است پیچیده باشد. علائم ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد. محصولات ذرت را می توان در انواع مختلفی از مواد غذایی بسته بندی شده یافت. از جمله: غلات، آب نبات، مربا، شربت، سس ها، کنسرو ها، نوشیدنی ها.

آلرژیست در مورد سابقه علائم آلرژی می پردازد. همچنین درباره وضعیت سلامت عمومی و سابقه پزشکی خانوادگی، از جمله بستگان خواسته می شود. از آنجا که آلرژی ذرت را می توان با آزمایش های پوستی یا آزمایش های خون تشخیص داد، ممکن است آلرژیست یک رژیم غذایی حذف شده قرار دهد که در آن از یک ماده آلرژن مشکوک به مواد غذایی برای مدت زمان مشخص (معمولا دو تا چهار هفته) جلوگیری می شود. اگر علائم بهبود یابند وقتی که مورد از رژیم غذایی حذف شوند احتمال حساسیت وجود دارد.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *