مالتودکسترین در پودینگ، آب نبات و شیرینی ها

مالتودکسترین در پودینگممکن است در لیست مواد غذایی  در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها با کلمه “مالتودکسترین” آشنا شوید. مالتودکسترین پلی ساکاریدی است که از نشاسته گرفته می شود. یک پودر سفید است. برخلاف اکثر پلی ساکاریدهای دیگر، مالتودکسترین طعم شیرینی به غذاها نمی دهد. در عوض ویسکوزیته محصولات را افزایش می دهد.

پودینگ

بسیاری از مصرف کنندگان در خامه قهوه، پودینگ، سس سالاد، انواع کنسرو از آن استفاده می کنند مالتودکسترین باعث تثبیت مایعات موجود در آنها می  شود. مالتودکسترین در مواد غذایی برای ایجاد فله در مواد غذایی که بافت مایع یا ژلاتینی مانند دارند استفاده می شود. مالتودکسترین وقتی به غذاهایی مانند سس سالاد یا پودینگ فوری اضافه می شود، به کاهش چسبندگی آنها کمک می کند و باعث غلظت دادن به آنها می شود. اگر برای غلظت دادن به این محصولات از مالتودکسترین استفاده می شود باید در برچسب تغذیه ذکر شود.

آب نبات

مالتودکسترین  و مواد جامد  شربت ذرت، تبلور قند را مهار می کنند. باعث افزایش جویدگی آب نبات های نرم می شوند و ماندگاری آب نبات های سخت را با مهار جریان سرد طولانی می کنند. آنها همچنین در برنامه های قرص آب نبات فشرده سازی اتصال دهنده های مؤثر هستند.  اضافه کردن مالتودکسترین، به شیرینی پزی ها این امکان را می دهد تا مواد جامد محلول را افزایش دهند تا آب نبات بدون اینکه خیلی شیرین شود شیرین تر شود. اگر این کار از گلوکز استفاده کنند، اما گلوکز مستعد چسبندگی است.

شیرینی

نشاسته مواد غذایی اصلاح شده را می توان به سیستم های قند بالا با نتایج خوب به دلیل دمای ژلاتینه شدن کم آنها اضافه کرد. آنها می توانند باعث افزایش جویدگی و افزایش ماندگاری شوند بدون اینکه منجر به افزایش سختی شوند.  مالتودکسترین از تبلور قند جلوگیری کرده و جویدگی را در شیرینی های نرم بهبود می بخشد، ماندگاری را افزایش داده و سطح رطوبت را در شیرینی پزی سخت نگه می دارند و روند را تسریع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *