مالتودکسترین بر روی کیفیت لبنیاتی مانند پنیر تاثیر مثبتی دارد

مالتودکسترین

مالتودکسترین بر روی کیفیت لبنیاتی یک شیرین کننده نشاسته هیدرولیز است. یک پودر سفید، بی بو و کمی ریز است. مالتودکسترین ها به طور گسترده در غذاهای فرآوری شده به عنوان ماده ضخیم کننده یا پر کننده مورد استفاده قرار می گیرند.

جایگزینی لاکتوز با مالتودکسترین یک روش برجسته برای بهبود هزینه ها و بهینه سازی نوسانات قیمت بازار و استفاده کمتر از کربن است. مالتودکسترین در لبنیاتی چون شیر و پنیر نیز استفاده می شود. می تواند کیفیت لبنیات را بهبود بخشد که ویژگی های مانند حلالیت، پراکندگی، طعم خوب و خوشمزه به دست می آید. می توان از آن در غذاهای لبنی یا شیر سویا استفاده کرد.

عملکرد تغذیه بهبود یافته و کیفیت و طعم آن نیز می تواند باقی بماند و همچنین هزینه محصولات را کاهش دهد. یکی از مهمترین مواد طعم دهنده پنیر، پودر پنیر است. برای به دست آوردن طعم خوب پنیر از پودر پنیر به عنوان ماده اولیه استفاده می شود. اما این امر باعث افزایش هزینه های تولید می شود.علاوه بر این به دلیل داشتن چربی زیاد باعث کاهش کیفیت پنیر می شود.

افزودن مالتودکسترین به فرمولاسیون پودر پنیر به طور قابل توجهی کیفیت فیزیکی آنها را بهبود می بخشد. تراکم و خاصیت بازسازی پودر پنیر افزایش یافته و محتوای چربی آزاد با استفاده از مالتودکسترین کاهش می یابد. می توان از مالتودکسترین در تولید پودر پنیر سفید برای کاهش هزینه های تولید و بهبود کیفیت بدنی پودرها استفاده کرد. از مالتودکسترین می توان برای کنترل آب، شفافیت و براقیت استفاده کرد،

ضمن اینکه بافت مطلوب را بدون آسیب رساندن به عطر و طعم می دهد. برای ثبات ذخیره سازی اضافی و اصلاح ویسکوزیته بهره مند می شوند. پنیرهای کرم سویا دارای چربی کمتری و پروتئین و فیبر بالاتری هستند که در آنها از مالتودکسترین استفاده می شود و باعث بهبود کیفیت آنها می شود.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *