در لیست زیر به بررسی غذاهایی که شما در بیرون از منزل میل می کنید و حاوی مقادیری از اسید سیتریک هستند می پردازیم:

اسید سیتریک در غذاهای رستورانی :

اسید سیتریک در غذا

اسید سیتریک در غذا ی تایلندی :
غذای تایلندی خریداری شده اغلب حاوی آب لیمو است، اما غذای رستوران تایلندی معمولا بدون اسید سیتریک است زیرا از برگ های لیموی کافیر برای دادن طعم لیمو معطر استفاده می کنند.

اسید سیتریک در غذا

اسید سیتریک در غذا ی هندی
بسیاری از غذاهای هند حاوی آب لیمو و یا گوجه فرنگی است. برخی از غذاهای هند نیز از تاماریند استفاده می شود که یک میوه عجیب و غریب حاوی این افزودنی است. ترشی آهک و کلوچه مانگو ممکن است حاوی لیمو به عنوان نگهدارنده باشند. گوشت قرمز تندوری معمولا کمتر اسید سیتریک دارد، نان و برخی از غذاهای سفارشی مانند آش آلو احتمالا بیشتر حاوی آب لیمو است.

اسید سیتریک در غذا

اسید سیتریک در غذا ی چینی
غذای رستوران های چینی معمولا از مرغ و لیمو، غذاهای شیرین و ترش و ظروف حاوی آناناس استفاده می کنند که همه دارای مقادیری کم و بیش از اسید سیتریک هستند.

اسید سیتریک در غذا

اسید سیتریک در غذای مدیترانه (ایتالیایی، یونانی)
غذای مدیترانه اغلب حاوی گوجه فرنگی یا آب لیمو است، بنابراین اگر می خواهید در رستوران مدیترانه غذا بخورید، وقتی به لیست مواد غذایی رستوران دقت کنید به این نکته پی خواهید برد.

اسید سیتریک در غذا

اسید سیتریک در غذا های خاورمیانه

رستورانهای خاورمیانه معمولا غذاهای خاصی از اسید سیتریک، مخصوصا گوشت ذرت کبابی را ندارند. بعضی از رستوران های خاورمیانه غدای خود را بدون آب لیمو می برند. با این حال گوجه فرنگی در بیشتر غذاها یافت می شود.

اسید سیتریک در غذا

اسید سیتریک در غذا ی آمریکایی
برگر خوشمزه، خردل و کیک سیب و دسرهای تجاری ساخته شده معمولا حاوی اسید سیتریک به عنوان یک نگهدارنده هستند. سس مایونز تقریبا همیشه با آب لیمو ساخته شده است، اگر چه ممکن است آن را گاهی با سرکه آماده کنند.

اسید سیتریک در غذا

اسید سیتریک در غذا ی انگلیسی سنتی
در دسرها معمولا انواع توت ها، لیمو و نارنج محبوب هستند. صبحانه های پخته شده سنتی به سختی نیاز به مقادیری از این افزودنی دارند، مگر اینکه طرفدار لوبیای پخته شده یا گوجه فرنگی سرخ شده باشید، و شام کبابی کاملا از اسید سیتریک خالی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *