همه ما می دانیم که باید یک رژیم سالم و داشته باشیم که در آن چربی، شکر و نمک به مقدار متعادل وجود داشته باشد، تا وزن، کلسترول، قند خون و فشار خون را نرمال نگه داریم. شکر یک نوع کربوهیدرات است و چون تمام کربوهیدرات ها بر میزان قند خون تاثیر می گذارند، کاهش میزان مصرف قند می تواند به کنترل قند خون کمک کند و قند باعث ارزش غذایی نمی شود.

افراد مبتلا به دیابت نمی توانند رژیم غذایی بدون قند را داشته باشند. در واقع، در بلندمدت یک رژیم غذایی بدون قند تقریبا غیرممکن است.انواع مختلف شیرین کننده های تغذیه ای وجود دارد، اما همه آنها حاوی کربوهیدرات و کالری هستند. آنها معمولا به عنوان “قند” یا “شکر افزوده” نامیده می شوند. یک گروه از شیرین کننده های مواد مغذی، پلیول ها هستند که الکل های قندی هستند مانند سوربیتول.

شیرین کننده E 420 دارای شاخص گلیسمی بسیار پایین است. سوربیتول تنها ۹ واحد دارد، در حالی که قند حدود ۷۰ است و فروکتوز حدود ۲۰ است. به دلیل شاخص گلیسمی پایین در شکلات، کوکی و آب نبات برای بیماران دیابتی استفاده می شود. اغلب به عنوان یک جایگزین شکر استفاده می شود و افراد دیابتی و افرادی که اضافه وزن دارند، مصرف کنندگان اصلی می باشند.

این شیرین کننده عملا توسط بدن جذب نمی شود و از طریق روده تقریبا بدون تغییر باقی می ماند. شیرین کننده های مصنوعی کربوهیدرات نیستند و قند خون را افزایش نمی دهند. الکلهای قند یک نوع شیرین کننده کالری کم کالری هستند. شما می توانید آنها را در بستنی ها، کوکی ها، پودینگ ها، آب نبات ها و آدامس های جویدنی که با برچسب “بدون قند” هستند پیدا کنید.

الکل های قندی کالری کمتری نسبت به شکر دارند و گلوکز خون (قند خون) کمتر از سایر کربوهیدرات ها دارند که این می تواند مفید باشد. اگر در حال تلاش برای از دست کم کردن وزن یا جلوگیری از افزایش وزن هستید می توانید از آنها استفاده کنید.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *