استفاده از سوربیتول در غذای سگ ها

استفاده از سوربیتول در غذای سگ ها

شیرین کننده های مصنوعی مانند سوربیتول به طور کلی ایمن به نظر می رسند و به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی جایگزین در غذاهای انسانی محبوب شده اند. در غذای حیواناتی مانند سگ ها نیز به انداز های مشخص می توان استفاده کرد.

سوربیتول یک جایگزین قند است یک ماده شیرین کننده شیمیایی مصنوعی است که برای جذابیت بیشتر عطر و طعم غذای سگ هااضافه می شود و هیچ آسیبی به سگ هاوارد نمی کند. تا حدی از ارزش غذایی برخوردار است. برخلاف شیرین کننده های مصنوعی با کالری صفر، انرژی رژیم غذایی را تأمین می کند. یک داروی اثبات شده برای سگ ها است و سمی نیست.

سوربیتول معمولاً در صنایع غذایی نیمه مرطوب مخصوصاً حیوانات اهلی مورد استفاده قرار می گیرد.  استفاده از سوربیتول در غذای سگها بی خطر است، اما میزان مصرف آن فقط طبق توصیه پزشک باید انجام شود. مصرف بیش از حد دارو منجر به سایر مشکلات مرتبط با سلامتی می شود. به هیچ وجه نمی تواند قند خون یا سطح گلوکز را افزایش دهد، زیرا نوعی کربوهیدرات است که توسط بدن به طور کامل جذب نمی شود.

سوربیتول را با شیر یا آب مخلوط کنید و از آنجا که شیرین است، سگ ها آن را به راحتی مصرف می کنند. به عنوان ملین نیز استفاده شود. اگرچه سوربیتول برای حیوان خانگی خطرناک نیست، در صورت مصرف در دوزهای زیاد ممکن است باعث ناراحتی معده، گاز یا مدفوع شل شود.

سوربیتول ، اگر به عنوان راه حل تجویز شود ، باید به طور موقت برای درمان روده سگ درمان شود. استفاده طولانی مدت از آنها منجر به وابستگی ملین خواهد شد.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ / منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *