اسید سیتریک از افزودنی های غذایی

اسید سیتریک_پویاویژن

اسید سیتریک

مصرف اسید سیتریک در بسیاری از غذاها رایج است. هم به طور طبیعی و هم یک افزودنی غذایی است که به عنوان یک عامل طعم دهنده و نگهدارنده عمل می کند.
سلول های بدن نیز این ماده را تولید می کنند. اسید سیتریکی که مصرف می کنید برای بدن مضر نیست و البته اسید سیتریک برای زندگی ضروری است.

این ماده یک مولکول کوچک است که شامل کربن، اکسیژن و هیدروژن است. این چیزی است که به غذا عطر و طعم و خواص نگهدارنده می دهد. اسیدهای طعم دار، به جلوگیری از استعمار باکتریایی مواد غذایی کمک می کنند. اسید سیتریک اغلب با اسید آسکوربیک و ویتامین C مخلوط است زیرا آنها در بسیاری از مواد غذایی مشابه وجود دارند. با این حال، بر خلاف ویتامین C، نیازی به مصرف این ماده برای حفظ عملکرد طبیعی سلول ها نیست.

استفاده از اسید سیتریک
اسید سیتریک تولیدی سلولهای شما برای شما بد نیست. در عوض، مولکول ضروری آن در تولید انرژی از مواد مغذی انرژی پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی ها مصرف می شود. هنگامی که مواد مغذی انرژی زا می خورید، از آنها برای ایجاد سیترات فرم بیولوژیکی اسید سیتریک استفاده می کنید که بعد از آن برای تولید انرژی از بین می رود. با این وجود، ساخت سیترات بخش مهمی از این روند است. شما نمی توانید اثرات این ماده که توسط سلول ها ساخته شده را با مصرف این ماده توسط خودتان مقایسه کنید.

مصرف اسید سیتریک
شما این ماده را که به طور طبیعی در غذاها و در برخی از میوه ها و سبزیجات وجود دارد مصرف می کنید. اسید سیتریک یک مکمل غذایی معمولی است زیرا دارای طعم ترش است و به عنوان یک عامل طعم دهنده استفاده می شود. شما آن را به جریان خون وارد می کنید، اما اکثر آن به سادگی با ادرار کردت از بدن خارج می شود.

جذب سلولی
مقدار کمی از اسید سیتریک که مصرف می کنید توسط سلول ها جذب می شود. عمدتا سلول های کبدی اینکار را انجام می دهند. پژوهشی در این ارتباط نشان می دهد وقتی سلولهای شما این ماده را جذب می کنند، می توانند آن را به چربی تبدیل کنند. در حالی که به نظر می رسد این یک فرآیند بد است، اما اصلا اینطور نیست، زیرا مقدار بسیار کمی از اسید سیتریک جذب سلول ها می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *