اسید سیتریک

استفاده از اسید سیتریک در تهیه بسیاری از محصولات غذایی و نوشیدنی ها معمول است.

پودر اسید سیتریک برای تهیه فلفل قرمز لیمو استفاده می شود.

از آنجا که این ماده یکی از اسید های خوراکی قوی است، استفاده غالب از آن به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده در غذاها و نوشیدنی ها، به ویژه نوشیدنی های غیر الکلی و آب نبات است.
در اتحادیه اروپا این ماده را با شماره E330 مشخص می کند. از نمک های سیترات از فلزات مختلف برای تحویل این مواد معدنی در یک فرم بیولوژیکی در بسیاری از مکمل های غذایی استفاده می شود.
این ماده در هر ۱۰۰ گرم ۲۴۷ کیلوکالری انرژی دارد. خواص بافر از سیترات برای کنترل pH در پاک کننده های خانگی و دارویی استفاده می شود.
در ایالات متحده، الزامات خلوص برای اسید سیتریک به عنوان یک افزودنی مواد غذایی توسط کدئین مواد غذایی تعریف شده است، که توسط US Pharmacopoeia (USP) منتشر شده است.
اسید سیتریک را می توان به بستنی به عنوان عامل امولسیون برای حفظ چربی ها از جداسازی، به کارامل برای جلوگیری از کریستال شدن، و یا در دستور العمل به جای آب لیمو مصرف کرد.
این ماده با بی کربنات سدیم در طیف گسترده ای از فرمول های اشباع، هر دو برای مصرف (به عنوان مثال، پودر و قرص) و برای مراقبت شخصی (به عنوان مثال، نمک حمام، بمب های حمام و تمیز کردن روغن) استفاده می شود.
اسید سیتریک فروخته شده در فرم پودر خشک معمولا به خاطر شکل فیزیکی آن در بازارهای مواد غذایی به عنوان نمک فروخته می شود.و  آن را در کاربردهای آشپزی استفاده می کند، هم چنین از این ماده به عنوان جایگزین برای سرکه یا آب لیمو، در تهیه محصولات غذایی و غذاها استفاده می شود.

اسید سیتریک را می توان در رنگ آمیزی مواد غذایی برای تعادل سطح PH یک رنگ معمولی اساسی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *