چگونه می توان از دکستروز در چیپس ها استفاده کرد؟

چگونه می توان از دکستروز در چیپس ها استفاده کرد

در ادامه قصد داریم شما را با دکستروز و چگونگی استفاده آن در چیپس آشنا کنیم.

دکستروز چیست؟

دکستروز به عنوان یک ماده غذایی و خوراکی در چیپس ها وجود دارد. طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، دکستروز نوع متداول شکر اضافه شده ای است که هنگام تجزیه ذرت با اسیدها و آنزیم ها قبل از تبلور، ساخته می شود. به عبارت ساده، دکستروز قند حاصل از ذرت است و از نظر شیمیایی با گلوکز یا قند خون یکسان است.

اگرچه دکستروز از گیاهان گرفته می شود و به عنوان یک محصول “طبیعی” در نظر گرفته می شود، اما این بدان معنا نیست که می توانید آن را کنار بگذارید. در حالی که دکستروز به طور مستقیم برای سلامتی شما مضر نیست، اما درک اثرات طولانی مدت قند اضافه شده می تواند به شما کمک کند تا کنترل بهتری در مصرف خود داشته باشید.

چگونه می توان از دکستروز در چیپس ها استفاده کرد؟

از دکستروز در ساخت چیپس ها به طور موثری استفاده می شود. ساخت چیپس به طرز شگفت انگیزی آسان است. فقط چند عدد سیب زمینی را برش دهید و به آن روغن، نمک و چند ادویه بپاشید و آنها را در فر قرار دهید. در نظر داشته باشید که در آماده سازی آن نمی توان عجله کرد چرا که تا یک ساعت طول می کشد.

چه چیزی بر روی بسته بندی چیپس ها وجود دارد؟

وقتی صحبت از مواد تشکیل دهنده می شود، اختلاف زیادی وجود دارد. برخی فقط به سیب زمینی و چربی و دکستروز موجود در چیپس دقت می کنند. باید دقت کنید که برخی از تولید کنندگان به چیپس ها دکستروز که یک ماده قندی است، اضافه می کنند.

این ماده، در این روزها یکی از عناصر محبوب در صنایع غذایی است زیرا باعث افزایش طعم های خوش و مفید محصولات می شود. همانطور که گفته شد دکستروز نوعی قند است. E500 به کربناتهای سدیم اطلاق می شود که می تواند از منابع مختلفی حاصل شود و در اینجا به عنوان ماده افزایش دهنده طعم استفاده می شود. E450 به دی فسفات ها گفته می شود که به عنوان عامل افزایش دهنده و تثبیت کننده استفاده می شود.

عوارض و فواید دکستروز

موارد استفاده: این ماده برای شیرینی، به عنوان ماده پرکننده یا ماده مرطوب کننده و همچنین برای افزایش ماندگاری غذاهای بسته بندی شده به غذاها اضافه می شود.

غذاها / محصولاتی که معمولاً حاوی دکستروز هستند: سس های بسته بندی شده، مخلوط های خشک / چاشنی خشک، چیپس های طعم دار، گوشت های پخته شده، غذاهای کنسروی، ترشیجات و برخی از غذا های ساده.

دکستروز چه کار می کند؟

از آنجا که از نظر شیمیایی یکسان است، از دکستروز در محصولات پخت به عنوان شیرین کننده استفاده می شود و اغلب در مواردی مانند غذاهای فرآوری شده یافت می شود. همچنین دارای اهداف پزشکی است، جایی که در محلول ها یا داروهایی که برای افزایش قند خون فرد استفاده می شود، حل می شود. و از آنجا که این یک قند ساده است، بدن به سرعت از آن برای انرژی استفاده می کند.

موارد احتیاط – اگر قند بیشتری مصرف کنیم، به عنوان گلیکوژن در عضلات ذخیره می شود. خوردن بیش از حد قند در طول زمان همچنین می تواند منجر به افزایش وزن و وضعیتی به نام مقاومت به انسولین شود، به این معنی که گلوکز به طور موثر به سلولهای بدن منتقل نمی شود.

آیا دکستروز گیاهی است؟

دکستروز نرمال، از آنجا که از ذرت مشتق شده است، می توان گفت که از نظر فنی گیاهی است و به خوبی می تواند آثاری از محصولات حیوانی داشته باشد.

چه کسانی نباید دکستروز مصرف کنند؟

۱٫ افرادی که مشکل قند خون بالا دارند باید از مصرف محصولات حاوی دکستروز خودداری کنند.

۲٫ اگر هر نوع تورم در بازوها و پا ها دارید نباید دکستروز مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *