تاپیوکا مالتودکسترین

تاپیوکا مالتودکسترین

تاپیوکا مالتودکسترین

تاپیوکا مالتودکسترین یک پلی ساکارید است. در هنگام مخلوط شدن با چربی، مولکولها بین قطرات چربی ریز که توسط همزن (پردازنده مواد غذایی) تشکیل می شوند، می چرخند. چربی آنقدر ضخیم می شود که قطرات دیگر نمی توانند حرکت کنند و این مولکول ها یک ماتریس سه بعدی تشکیل می دهند که قطرات چربی را نشان می دهد. این امر مانع از تجدید چربی در گلبول های بزرگتر می شود، بنابراین امولسیون چربی و نشاسته پایدار می ماند. عنصر اصلی تاپیوکا مالتودکسترین، یک نشاسته غذایی خاص است که چربی را به میزان باورنکردنی جذب می کند. مالتودکسترین چربی ها را درون گرانولهای خود به دام می اندازد. هنگام مصرف روی زبان حل می شود و طعم چربی اصلی را آزاد می کند. همچنین چربی های پودر شده را می توان در ظرف ها با ظاهر و بافت متفاوت مشاهده کرد. بعضی از چربی ها که به خوبی پودر می شوند:

  • روغن زیتون
  • روغن بذر کدو حلوایی
  • روغن های ترافل
  • روغن های آجیل
  • نوتلا
تاپیوکا مالتودکسترین

چربی های دارای طعم های قوی بهتر عمل می کنند. مالتودکسترین دارای عطر و طعم زیادی نیست (کمی شیرینی به آن می افزاید) اما می تواند طعم چیزهایی را که پودر می کنید تا حدودی رقیق کند. آسان ترین چربی ها برای استفاده آنهایی هستند که در دمای اتاق مایع (روغن) یا نسبتاً نرم (نوتلا) هستند. تاپیوکا مالتودکسترین تمام این خصوصیات را دارد که باعث می شود چربی مورد علاقه خود را به یک پودر صاف و خوشمزه تبدیل کنید. استفاده از آن چنان آسان است که تقریباً هیچ مهارت لازم برای تولید نتیجه عالی را ندارد. مالتودکسترین تاپیوکا آلی، دکستروز و مواد جامد شربت مواد پودری تولید شده از نشاسته تاپیوکا آلی با استفاده از آنزیم ها هستند. اگرچه با استفاده از یک فرآیند مشابه تولید می شود، اما هر ماده دارای مشخصات تغذیه ای متفاوت با عملکرد منحصر به فرد است.

تاپیوکا مالتودکسترین چیست؟

مالتودکسترین به طور طبیعی روغن را جذب می کند و می تواند آن را به یک پودر تبدیل کند و آن را به عنوان حامل طعم ها و رنگ های پودری مفید کند. این ماده معمولاً برای خشک کردن مواد با اسپری مانند روغن آفتابگردان یا روغن نارگیل مورد استفاده قرار می گیرد تا روغن های پودری مورد استفاده در پودینگ های فوری، خامه های قهوه و شیرخشک های شیرخوار را ایجاد کند. با خاصیت تقلید چربی بسیار عالی، مالتودکسترین تاپیوکا همچنین در محصولات لبنی با چربی کاهش یافته و غیر لبنی نیز مفید است.

مالتودکسترین تاپیوکا کاملاً یک نشاسته غذایی است که نسبتاً شیرین و تقریباً بدون طعم و مانند آرد است. آن ها آب و سس ها را گرفته و غلیظ می کنند. با این حال، مالتودکسترین تاپیوکا، چربی ها را جذب و غلیظ می کند. تاپیوکا از ریشه خشک گیاه کاساوا که به عنوان یک گیاه بومی در آمریکای جنوبی یافت می شود، فرآوری می شود. این بسیار سبک است، بنابراین مراقب باشید وقتی ظرف مالتودکسترین تاپیوکا را باز می کنید حاوی پودر سفید که ممکن است همه جا را کثیف کند.

مالتودکسترین خاصیت اتصال بسیار خوبی دارد و به عنوان یک اصلاح کننده بافت در آب نبات های ژله ای، جایگزین هیدروکلوئیدها می شود. این کمک می کند تا یک لایه براق در شیرینی های تزئینی و پاستیل ایجاد شود. معامله مشابه با مالتودکسترین تاپیوکا آلی. ممکن است کلمه مالتودکسترین ترسناک به نظر برسد، اما همان چیزی است که در بالا ذکر شد – نشاسته تاپیوکا توسط آنزیم های طبیعی هضم می شود. مالتودترکسین نشان دهنده زنجیره ای از مولکول های کوچک تر است که به هم متصل شده اند، اما باز هم در مقادیر بسیار کم هیچ نوع شیرینی یا قند به قرص ها اضافه نمی کند. مالتودکسترین تاپیوکا اغلب به عنوان تثبیت کننده استفاده می شود. بافت صاف و عطر و طعم خنثی آن، مالتودکسترین تاپیوکا را به یک جایگزین ایده آل چربی در دسرها، محصولات پنیر، بستنی، سس ها تبدیل می کند.

توجه: همه مالتودکسترین تاپیوکا یکسان نیستند. اگر می خواهید روغن ها را به پودر تبدیل کنید، باید از گزینه مناسب استفاده کنید.

همراهان عزیز شما می توانید برای خرید تاپیوکا مالتودکسترین با واحد خرید و فروش شرکت پویا ویژن تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *