از کربوکسی متیل سلولز در سس ها استفاده می شود

کربوکسی متیل سلولز در سس ها

کربوکسی متیل سلولز در سس ها

سلولز فراوان ترین ماده آلی طبیعی روی زمین است. بیشتر گیاهان، به ویژه درختان، آن را به عنوان یک ماده ساختاری با زنجیره های طولانی از مولکول های قند گلوکز ساده حاصل از فتوسنتز تولید می کنند. سلولز جزء اصلی چوب است و کاربردهای زیادی دارد.

کربوکسی متیل سلولز از  مشتقات سلولز است که از استخلاف شدن گروه‌های کربوکسی‌متیل (-CH2-COOH) به‌جای برخی از گروه‌های هیدروکسیل (-OH) بدست می‌آید. این ماده به عنوان غلیظ‌کننده چسب، پایدارکننده، امولسیون‌کننده، کنترل‌کننده میزان گرانروی و همچنین کنترل‌کننده جریان یافتگی محلول‌های شیمیایی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کربوکسی متیل سلولز در تهیه مواد غذایی از قبیل نان ها، خمیر نودل و ماکارونی، سس ها، سوپ ها، غذاهای سرخ شده و غیره بسیار رایج است. آدامس سلولز بسیار محبوب است زیرا هیچ ماده دیگری نمی تواند پروتئین ها را به اندازه خود تثبیت کند. جایگزین غیر یکنواخت در فیله ها یا سس ها به خوبی کار می کند. پردازنده های مواد غذایی از کربوکسی متیل سلولز برای غلیظ تر شدن سس استفاده می کنند.

تثبیت امولسیون روغن و آب و یا تثبیت حباب های گاز و خاصیت سورفاکتانت آن به عنوان یک ماده حجیم کننده و بدون کالری در غذاهای آماده استفاده می شود. از این ماده در چاشنی مانند کره بادام زمینی، سس فلفل، مربا و سس صدف برای بهبود کیفیت و بافت این محصولات استفاده می شود. باعث می شود حالت محصولات غلیظ تر و پایدار تر شود و باعث بهبود رنگ ، عطر و همچنین طعم آنها می شود.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید کربوکسی متیل سلولز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *