اسید سیتریک در آب و غذای طیور چه نقشی دارد؟

اسید سیتریک در آب و غذای طیور

اسید سیتریک در آب و غذای طیور چه نقشی دارد؟

اسید سیتریک یک اسید ضعیف آلی است و یک ماده نگهدارنده طبیعی است. می تواند طعم اسیدی و ترش را به غذاها و نوشیدنی های بدهد.

آب آلوده به میکروارگانیسم ها، جلبک ها، گرد و غبار می تواند تاثیر قابل توجهی بر عملکرد مرغ داشته باشد.  کیفیت آب می تواند تأثیر منفی بیشتری بر عملکرد پرنده نسبت به کیفیت خوراک داشته باشد، زیرا واقعیت شناخته شده ای است که پرندگان آب بیشتری نسبت به خوراک مصرف می کنند.

یکی دیگر از کاربرد های اسید سیتریک این است که به طور معمول توسط تولید کنندگان طیور برای اسیدی سازی آب استفاده می شود. عمدتا ارزان است. شامل سه گروه کربوکسیل است که به سرعت باعث کاهش pH آب می شوند.

آب هنگامی که از مواد ضدعفونی کننده استفاده می شود PH پایین باعث می شود تا ضد عفونی کننده ها در مقابل برخی از میکروارگانیسم ها موثر باشند.

اسید سیتریک در آب و غذای طیور باعث اسیدی شدن آب آشامیدنی میشود که یکی از فن آوری های نوظهور جدید درمزارع و پرورش طیور است. که در مزارع پرورش شترمرغ تقریبا ۴۲ درصد است. تولید کنندگان جوجه گوشتی می گویند: اسیدی شدن یا کلر زنی آب آشامیدنی یکی از موثرترین راه های کنترل میکروارگانیسم ها در عملیات طیور بود اثربخشی آن بالاتر از واکسن ها است.
اسیدهای ارگانیک به عنوان منبع جایگزین پروموتر رشد آنتی بیوتیک در رژیم های غذایی مورد تایید قرار گرفته اند،  آنتی بیوتیک ها با مشکلات ناشی از اثرات احتمالی باقی مانده از طریق حیوانات غذایی همراه است. گنجاندن آن در رژیم های غذایی حیوانات باعث می شود که کلونیزاسیون پاتوژن ها را کاهش می دهد و پس از آن تولید متابولیت های سمی را محدود می کند.

غلظت اسید سیتریک در ۰٫۵٪ رژیم غذایی عملکرد و ایمنی غیر اختصاصی جوجه های گوشتی را بهبود می بخشد. همچنین باعث تقویت ایمنی خاص در برابر بیماری ها در جوجه های واکسینه شده می شود. به این ترتیب، نتیجه گیری می شود که اسید سیتریک می تواند به عنوان یک افزودنی در رژیم های غذایی جوجه های گوشتی برای بهبود کیفیت گوشت باشد.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع اسیدسیتریک.

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *