اندازه بازار جهانی سوربیتول در سال ۲۰۱۷ ۳٫۷۹ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است و پیش بینی می شود که در CAGR 8.0٪ در دوره پیش بینی گسترش یابد. سوربیتول یک ماده مفید در رژیم های غذایی و نوشیدنی ها است زیرا به دلیل داشتن کالری کم به عنوان یک جایگزین موثر برای قند عمل می کند. انتظار می رود افزایش آگاهی بهداشتی باعث رشد این بازار شود. سوربیتول نیز به عنوان یک جایگزین شکر و در لوازم آرایشی به عنوان یک روان کننده استفاده می شود.

زنجیره ارزش صنعت شامل تامین کنندگان مواد خام، تولید کنندگان محصول، کانال های توزیع و برنامه های کاربر نهایی می باشد. پیش بینی می شود با افزایش نگرانی در مورد عوارض جانبی سلامتی ناشی از تخریب کالاهای بسته بندی شده مانند رول نان ، دسرهای یخ زده و شکلات، استفاده از سوربیتول افزایش یابد زیرا این امر به افزایش ماندگاری چنین محصولاتی کمک می کند. همچنین پیش بینی می شود افزایش مصرف کالاهای پخته و شیرینی پزی باعث افزایش تقاضای محصول در سالهای پیش بینی شده شود.

با توجه به افزایش آگاهی در مورد سلامت دهان و دندان و اهمیت عناصر گیاهی ، در حال رشد نفوذ بازار محصولات مراقبت از دهان گیاهی طی سال گذشته ، انتظار می رود دامنه کاربرد الکلهای قندی مانند سوربیتول را گسترش دهد. فروش جهانی خمیر دندان در سال ۲۰۱۷ با ۱۳٫۵۴ میلیارد دلار ثبت شد . این محصول در صنعت به مایع و بلور تقسیم می شود. سوربیتول مایع بیشتر به عنوان یک جایگزین قند در صنایع F&B و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین ، انتظار می رود افزایش تقاضا برای جایگزین های قند به دلیل افزایش آگاهی در مورد کالری کم ، رشد بازار سوربیتول مایع را در آینده نزدیک تقویت کند.

علاوه بر این ، پیش بینی می شود که هزینه کم فرم مایع محصول نسبت به فرم کریستالی ، خریداران را به خود جلب کند ، از این طریق باعث افزایش بخش می شود. سوربیتول کریستالی به عنوان یک افزودنی غذایی در قرص نعناع ، آدامس ، پلی دیستروز (فیبر غذایی محلول) و سایر مواد غذایی بدون قند از جمله فیله ماهی کباب شده ، ماهی خام منجمد و چندین محصول آب منجمد دیگر استفاده می شود.

انتظار می رود افزایش تقاضا برای محصولات فوق ، به ویژه مواد غذایی منجمد و فرآورده های گوشتی ، در چین و هند رشد سالانه را در طی سالهای آینده ارتقا بخشد. محصولات مراقبت شخصی بزرگترین بخش مصرف نهایی سوربیتول است که ۳۴٫۰٪ از حجم بازار جهانی سوربیتول را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داد. افزایش آگاهی مصرف کننده در مورد مزایای ارائه شده توسط مواد طبیعی مشتق شده از فاکتورهای مطلوب برای بازار است.

سوربیتول به عنوان ماده غلظت دهنده در محصولات مراقبت شخصی مانند کرم های پوستی ، دهانشویه ، خمیردندان و آدامس ها استفاده می شود. صنایع غذایی دومین بخش استفاده نهایی بود و انتظار می رود به دلیل افزایش تقاضای محصول به عنوان شیرین کننده شاهد رشد باشیم.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *