گوارگام را برای بهبود سلامتی مصرف کنید

گوارگام از افزودنی های غذایی

گوارگام_پویاویژن

گوارگام

گوارگام یا آدامس گوار به طور گسترده ای برای بهبود بافت، طعم و عمر مفید غذاهای فرآوری شده استفاده می شود. تحقیقات علمی می گوید که این ماده دارای توان بالقوه برای بهبود طیف گسترده ای از شرایط سلامتی است.

چرا باید گوارگام را برای بهبود سلامتی مصرف کنید؟!

مزایای مفید آدامس گوار
گوارگام به طور معمول به عنوان یک عنصر رایج در غذاهای فرآوری شده و پخت گلوتن آزاد است. همچنین دارای مزایای بهداشتی فرآوانی است و برای درمان علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین می تواند باکتری های “خوب” را در سیستم بدن شما ذخیره کند و به عنوان یک درمان مفید و طبیعی باشد.

گیاه گوار در هند و پاکستان به عنوان خوراک گیاهی و هم چنین برای تغذیه دام رشد می کند. شکل لوبیای آن حاوی مقادیر زیادی از آدامس گالاکتومانان است که تبدیل به یک ژل می شود، این ماده به یک پودر تبدیل و سپس با آب مخلوط می شود. این فرم پودر، آدامس گوار است که به عنوان یک ماده غذایی در غذاها و برای استفاده به عنوان مکمل استفاده می شود.

نحوه استفاده از آدامس گوار
آدامس گوار به صورت پودری به عنوان یک ضخیم کننده و گیرنده برای پخت و پز و اغلب در دستور العمل های بدون گلوتن استفاده می شود. اگر می خواهید آن را به عنوان یک مکمل تجویز کنید، طبق دوز معمولی که در مطالعات تحقیقاتی در دانشگاه هلسینکی معین شد، ۱ قاشق چای خوری (۵ گرم)، با آب یا شیر و برای ۳ مرتبه در یک روز استفاده کنید. در این مورد ابتدا با دکتر خود صحبت کنید، آدامس گوار می تواند اثربخشی برخی از قرص های ضد بارداری، آنتی بیوتیک ها و داروهای دیابت را کاهش دهد.

مقدار استفاده از گوارگام برای پخت: اضافه کردن ۲ قاشق چای خوری (۱۰ میلی گرم) برای هر فنجان (۲۲۵ میلی گرم) آرد در دستور غذا مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *