گوارگام از افزودنی های مجاز غذایی

گوارگام_پویاویژن

گوارگام

کمک به ناراحتی گوارشی
یک مورد از مزایای بهداشتی گوارگام یا آدامس گوار از بخش جراحی در دانشگاه جنوا ایتالیا است که در یک سری مطالعات انجام شده، کارشناس بیماری های گوارشی ادواردو جیانینی مقدار کمی از این فیبر محلول را به رژیم های گروهی از افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر اضافه کرد. نتایج این پژوهش اولیه در مجله تغذیه منتشر شده و توجه جهانی را جلب کرد، زیرا آدامس گوار می تواند با IBS همراه باشد و درد شکم را تسکین دهد.

در مطالعه دوم، جیانینی متوجه شد که اضافه کردن گوارگام به یکی از جدیدترین آنتی بیوتیک های درمان IBS که باعث بروز بیش از حد رشد باکتری ها در روده کوچک می شود، ۹۱ درصد از باکتری های ناقل را از بین می برد، در مقایسه ای که با دیگر داروهای مشابه انجام شد معلوم گردید که دیگر داروها ۸۶ درصد از باکتری ها را از بین می برند. مطالعات دیگر نشان می دهد که آدامس گوار یبوست را درمان می کند و باعث آزاد شدن یک روغن روان کننده طبیعی روده نیز می شود.

باکتری های مفید
باکتری ها همیشه مضر نیستند. تحقیقات نشان می دهد که حفظ تعادل مفید پروبیوتیک ها در سیستم گوارش شما می تواند به جلوگیری از مشکلات دستگاه گوارش کمک کند، از ایجاد آلرژی در کودکان جلوگیری کند و حتی بر میزان وزن شما تا اندازه ای تاثیر می گذارد. یک راه برای حفظ این تعادل: استفاده از گوارکام یا آدامس گوار در تغذیه است.

محققان دانشگاه ژنو ایتالیا در مطالعه ۲۰۰۶ دریافتند افرادی که روزانه آدامس گوار را دریافت کردند، بیش از ۲ نوع پروبیوتیک، لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریایی را در روده خود داشتند. یافته های مشابه در مطالعه ی دانشگاه ریدینگ بریتانیا مشابه بود، در حالی که ۳۱ داوطلب بیسکویت هایی با آدامس گوار یا پلاسبو داشتند. سطوح باکتری های مفید گروه گوار بالا رفت.

کاهش کلسترول
در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰، دانشمندان فنلاند با توجه به نتایج جذاب، به بررسی اثرات پودر گوار در افراد مبتلا به دیابت و کلسترول بالا پرداختند. محققان دانشگاه کووپو از ۳۹ نفر مبتلا به دیابت نوع ۲ خواسته اند که یک قاشق چای خوری (۵ میلی گرم) آدامس گوار را ۳ بار در روز به شیر یا آب اضافه کنند و مصرف کنند. پس از ۱۳ ماه، میزان کلسترول آنها تا ۷ درصد کاهش یافته است. در یک تحقیق مشابه در دانشگاه هلسینکی که شامل ۳۲ نفر مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ است، مصرف آدامس گوار پس از وعده غذایی باعث کنترل قند خون در درازمدت می شود، که می تواند خطر ابتلا به عوارض ناشی از دیابت مانند افتادگی چشم و نارسایی کلیه را کاهش دهد. بر طبق یافته محقق هلنا وورینن مارکولا، گوارگام هرگز نباید جایگزین داروهای دیابتی گردد، اما می تواند به صورت کمک درمانی مصرف شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *