سوربیتول کریستالی

سوربیتول کریستالی

سوربیتول کریستالی

سوربیتول به طور معمول توسط هیدروژنه شدن محلول های آبی گلوکز تولید می شود و تا حد زیادی به صورت محلول به بازار عرضه می شود. با این حال ، برای بسیاری از اهداف ، مطلوب است که سوربیتول به شکل دانه ای خشک باشد که به آن سوربیتول کریستالی میگویند . فرآیندهایی برای رشد کریستال های سوربیتول در محلول ایجاد می شوند و بقیه سوربیتول به عنوان حلال تبخیر می شود.

مقرون به صرفه ترین و پرکاربردترین جایگزین قند برای برنامه های جامد است. سوربیتول کریستالی یک پودر درشت سفید و دانه ای است. در آب بسیار محلول است و در الکل ، متانول و اسید استیک کمی محلول است. طعم شیرینی دارد و بوی کمی دارد. یک ماده تحریک کننده بی نظیر برای فشرده سازی مستقیم قرص است واز آن به عنوان ماده قرص سازی برای تولید قرص های جویدنی و غیر جویدنی استفاده می شود.

سوربیتول کریستالی

طعم خنک کننده مطلوبی را به محصولات آب نبات می دهد. عدم واکنش پذیری و سازگاری آن با مواد فعال باعث ایجاد یک ماده ایده آل در فرمولاسیون های دارویی برای بهبود طعم ، بدن و دهان می شود. به عنوان یک افزودنی غذایی در قرص نعناع ، آدامس ، پلی دیستروز (فیبر غذایی محلول) و سایر مواد غذایی بدون قند از جمله فیله ماهی کباب شده، توپ میگو، ماهی خام منجمد و چندین محصول منجمد دیگر استفاده می شود.

سوربیتول کریستالی به طور خاص با توجه به توزیع اندازه ذرات ، خواص جریان و به حداقل رساندن نیروی فشرده سازی مورد نیاز برای برنامه های فشرده سازی مستقیم ایجاد شده است. مخصوصاً برای مواد غذایی ، شیرینی سازی و کاربردهای صنعتی که نیازی به توزیع اندازه خاص ذرات ندارند مناسب است. یک محافظت کننده در برابر تبخیر ، بازدارنده تبلور ، دفع کننده یخ زدگی ، پلاستیک ساز ، رقیق کننده و تحریک کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *